10 سوال پر تکرار در مورد دو آزمون جدید هدیه 19 شهریور و 2 مهر

1-ویژگی دو آزمون هدیه 19 شهریور و 2 مهر چیست؟ 1-ویژگی دو آزمون هدیه 19 شهریور و 2 مهر چیست؟ 1-ویژگی دو آزمون هدیه 19 شهریور و 2 مهر چیست؟ 1-ویژگی دو آزمون هدیه 19 شهریور و 2 مهر چیست؟

10 سوال پر تکرار در مورد دو آزمون جدید هدیه 19 شهریور و 2 مهر

1-ویژگی دو  آزمون هدیه 19 شهریور و 2 مهر چیست؟

الف) دو آزمون هدیه 19 شهریور و 2 مهر ، 2 آزمون هدیه و  رایگان با طراحی جدید برای تمام کانونی ها و غیر کانونی هاست.

ب) برای همه مقاطع ،‌ هر آزمون در دو روز  ( روز جمعه نگاه به گذشته و روز شنبه نگاه به آینده) برگزار می شود. 

 *** برای ششمی ها و نهمی‌ها و دوازدهمی ها و کنکوری ها هر آزمون در سه روز پنج شنبه، جمعه و شنبه برگزار می شود، یعنی ششمی‌ها و نهمی‌ها و دوازدهمی‌ها علاوه بر دو روز جمعه و شنبه، یک روز پنج شنبه هم اضافه دارند. 

در مقطع ششم و نهم، روز پنج شنبه آزمون استعداد تحلیلی و درمقطع  دوازدهم و کنکوری پنج شنبه نگاه به گذشته دهم و جمعه نگاه به گذشته یازدهم است. 

  - نگاه به گذشته  یعنی درس های پایه سال قبل: در قسمت نگاه به گذشته روی مباحثی که‎ ‎پیش‌نیاز‎ ‎سال تحصیلی جدید هستند، ‏توجه ویژه‌ شده‌است. 

سوال‌های نگاه به گذشته (درس‌های سال قبل) را در روز جمعه پاسخ می‌دهید. ‎

- نگاه به آینده یعنی پایه تحصیلی که در سال تحصیلی ‏جدید وارد آن می‌شوید: درس‌های سال بعد را در روز شنبه پاسخ می‌دهید.

ب) سوالات طراحی شده و جدید هستند و دارای پاسخ نامه تشریحی است.


2- هدف از برگزاری هر آزمون در دو یا سه روز به صورت جداگانه چیست؟

1. تفکیک نگاه به آینده و نگاه به گذشته باعث می شود تا بخشی از دانش آموزانی که به نگاه به آینده پاسخ نمی‌دادند نیز در روز شنبه درگیر آزمون بشوند و با آرامش بیشتری درس های انتخابی خود در نگاه به آینده پاسخ دهند.

 ۲. حجم آزمون و مدت زمان پاسخ گویی کمتر می شود و دانش آموزان با تمرکز بیشتر به مطالب آزمون می پردازند و به همین دلیل برای غیرکانونی ها نیز باعث همراهی بیشتر با آزمون و شرایط آزمون خواهد شد.

 

3- فایده ی آزمون های هدیه برای کانونی ها و غیر کانونی ها چیست و  چرا باید در این دو آزمون شرکت کنیم؟

 فایده‌ی آزمون‌های هدیه برای کانونی‌ها

فایده‌ی اول: این آزمون‌ها برای دانش‌آموزانی که از ابتدای تابستان با آزمون‌های کانون همراه بوده‌اند، نقش هدف‌گذاری برای ‏آزمون‌های ‏‏26شهریور و 9 مهر را دارد‎.

فایده‌ی دوم: اگر به دلایلی از برنامه راهبردی تابستان عقب مانده‌اید، این دو آزمون نقش ایستگاه ‏جبرانی را برای شما دارند.‏

فایده‌ی سوم: می‌توانید نتیجه‌ی این دو آزمون را با آزمون 18 تیر (اولین آزمون تابستان) مقایسه کنید و متوجه شوید که چقدر پیشرفت کرده‌اید؟ آیا تغییر کرده‌اید یا نه؟ در چه درس‌هایی پیشرفت کرده‌اید و در کدام درس‌ها هنوز نیاز به کار بیشتر دارید؟

 فایده‌ی آزمون‌های هدیه برای غیرکانونی‌ها:

فایده‌ی اول :دانش‌آموزان غیر کانونی نیز می‌توانند در آزمون‌های هدیه شرکت کنند و مباحثی را که برای شروع ‏پایه تحصیلی ‏جدید پیش‌نیاز است، مرور کنند.

فایده‌ی دوم: این دو آزمون هدیه برای شما می‌تواند نقش یک آزمون تعیین سطح را داشته باشد و با استفاده از کارنامه‌ی این آزمون‌ها متوجه می‌شوید در کدام درس‌ها مسلط تر هستید و در کدام درس‌ها نیاز به کار بیشتر دارید.

 

 4- زمان برگزاری هر یک  آزمون های هدیه 19 شهریور و 2 مهر چه روزی است؟

الف) برای همه پایه ها  قسمت نگاه به گذشته (یعنی درس‌های پارسال شما) در روز جمعه برگزار می‌شود: جمعه 19 شهریور و جمعه 2 مهر 

ب) برای همه پایه ها  قسمت نگاه به آینده (یعنی درس‌های سال بعد شما) در روز شنبه برگزار می‌شود: شنبه 20 شهریور و شنبه 3 مهر.

ج) برای دوازدهمی ها و  کنکوری و پایه ششم و نهم : هر یک از این دو آزمون در سه روز برگزار می شود. یعنی این گروه یک روز پنج شنبه نیز آزمون دارند.

دانش آموزان دوازدهم و کنکوریپنچ شنبه مباحث دهم(نگاه به گذشته) ، جمعه مباحث یازدهم(نگاه به گذشته)  و شنبه مباحث دوازدهم(نگاه به آینده) را آزمون می دهند.‏

دانش آموزان نهم : پنچ شنبه  استعداد تحلیلی (تیزهوشان)، جمعه مباحث هشتم(نگاه به گذشته) و شنبه مباحث نهم(نگاه به آینده) را آزمون می دهند.‏

دانش آموزان ششم: پنچ شنبه  استعداد تحلیلی (تیزهوشان)، جمعه مباحث پنجم (نگاه به گذشته)  و شنبه مباحث ششم (نگاه به آینده)را آزمون می دهند.‏

ج) منحصرا زبان : هر یک از آزمون های هدیه در دو روز پنج شنبه و جمعه  برگزار می شود.

د) هنرستانی هابخش نگاه به گذشته در روز جمعه  برگزار خواهد شد. 

 

 5-بودجه بندی و تعداد سوال ها در دو آزمون هدیه چگونه است و از چه درس هایی سوال می آید؟

درس ها با توجه به درس های برنامه راهبردی آزمون ها در تابستان است و منطبق با درس های آزمون های اصلی ‏‏26شهریور و 9 مهر می باشد.  

لینک بودجه بندی مباحث هر درس  در هر مقطع در انتهای همین مطلب ضمیمه شده است(برای دیدن بودجه بندی روی لینک های آبی انتهای متن کلیک کنید)

جدول تعداد سوال و زمان بندی نیز در انتهای همین مطلب ضمیمه شده است.


6-کارنامه هر یک از این آزمون ها به چه صورت است؟

الف)کارنامه‌ی آزمون‌های هدیه، دارای درصد، تراز و رتبه است .

ب) هر روز یک کارنامه جداگانه دارد.


7- الف) آیا می‌توانیم فقط یک روز در آزمون شرکت کنیم؟ 

 ب)  آیا می توانیم هم در رشته اصلی خودمان و هم زبان شرکت کنیم؟ چگونه؟  

ج) آیا ثبت نام در آزمون هدیه برای کانونی ها (عادی یا بورسیه) اجباری است؟   

الف) می توانید هر روزی را که می خواهید ثبت نام و شرکت کنید. یا فقط نگاه به گذشته یا نگاه به آینده یا هر دو را، انتخاب با شماستاما توصیه ما این است که از تمام امکاناتی که برایتان فراهم شده است در جهت ارزیابی خود استفاده کنید تا بتوانید در آینده با شناخت بهتر نقاط قوت و ضعف خود،‌ برنامه ریزی دقیق تر و بهتری داشته باشید. در هر روزی که شرکت کنید کارنامه دریافت می کنید. 

اگر درس‌های نگاه به آینده را در تابستان نخوانده‌اید، می‌توانید فقط در روز جمعه و در آزمون نگاه به گذشته (با تاکید بر پیش‌نیازهای سال بعد) شرکت کنید.  اگر در تابستان درس‌های سال بعد (نگاه به آینده) را پیش‌خوانی نکرده‌اید و در تابستان نخوانده اید، می‌توانید در هنگام ثبت‌نام فقط روز جمعه(نگاه به گذشته)  را انتخاب کنید و در روز شنبه آزمون ندهید. 

* همچنین می توانید در درس های نگاه به آینده هر درسی را که در تابستان پیش خوانی کرده اید و خوانده اید را آزمون دهید،‌ اما  حتی اگر درس‌های سال بعد را نخوانده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم روز شنبه هم امتحان بدهید و با درس‌های سال بعد آشنا شوید.     

ب) بله می توانید در دو رشته یعنی هم در رشته اصلی خودتان و هم در منحصرا زبان یا هنر شرکت کنید.  اگر کانونی  هستید و مثلا دوازدهم تجربی هستید و می خواهید زبان هم شرکت کنید، به عنوان کانونی در رشته اصلی خود یعنی تجربی ثبت نام نمایید و به عنوان غیر کانونی با یک کد ملی دیگر در رشته منحصرا زبان شرکت کنید.   اگر غیر کانونی هستید با دو کد ملی مجزا در دو رشته می توانید ثبت نام و  شرکت کنید. در این صورت ابتدا در رشته اصلی خود شرکت کنید و بعد از اتمام آن در رشته دوم شرکت کنید. در هر دو نیز کارنامه دریافت خواهید کرد. 

ج) خیر. ثبت نام برای دانش آموزان چه عادی و چه بورسیه اجباری نیست. اما بهتر است از امکاناتی که کانون در اختیارتان قرار داده جهت ارزیابی و شناخت بیشتر نقاط قوت و ضعف خود برای برنامه ریزی و مطالعه های بعدی استفاده نمایید. آزمون ها جنبه ارزیابی و یادگیری و مهارت فراشناخت را با هم دارند.


8-الف) شنبه 3 مهر مدرسه داریم، چطور آزمون دهیم؟  ب)اگر بخواهم فقط دهم را ازمون دهم باید فقط پنجشنبه را ثبت نام کنم ؟

الف) آزمون از ساعت 8 صبح تا 8 بعدازظهر در دسترس است. در پردازش های مختلف کارنامه صادر می شود. شما می‌توانید پس از مدرسه آزمون بدهید، ضمنا تعداد سوال های نگاه به آینده بسته به مقطع بین 30 تا حداکثر 50 سوال است و لذا چناچه مدرسه باشید بعد از اتمام مدرسه زمان کافی برای پاسخگویی و رسیدن به پردازش مورد نظر را دارید. 

ب) بله . اما بهتر است خودتان را از امکانی که برایتان در نظر گرفته شده محروم نکنید و در همه آزمون ها شرکت کنید .


9-   الف) نحوه ثبت نام در آزمون های هدیه به چه صورت است؟  

  ب)  برای تغییر مقطع چکار کنم؟  

  ج) آیا با یک بار ثبت نام در هر دو آزمون ثبت نام می شویم یا باید برای هر کدام جدا ثبت نام کنیم؟

الف) آزمون های هدیه 19 شهریور و 2 مهر برای همه دانش آموزان کانونی و غیر کانونی رایگان و هدیه است ولی برای شرکت در آزمون های هدیه ،  ثبت نام  از طریق کد دستوری #13*8451*6655*  الزامی است.  برای شرکت در آزمون  هم کانونی و هم غیرکانونی ثبت نام الزامی ‏است.‏

ب) در صورتی که مقطع خود را اشتباه اعلام کرده باشید، فقط یک بار امکان تغییر مقطع را از طریق ورود به صفحه شخصی تان در طول سال دارید.  لذا سعی کنید مقطع خود را با دقت انتخاب کنید. مقطع شما سال تحصیلی جدید است که مهر وارد آن می شوید.

ج) برای شرکت در آزمون‌های هدیه همه باید ثبت‌نام کنند و اعلام کنند که آیا در هر سه روز یا هر دو روز یا فقط یک روز امتحان خواهند داد. البته با یک بار ثبت‌نام هم برای 19 شهریور و هم برای 2مهر ثبت‌نام می‌کنید و نیازی برای ثبت‌نام مجدد نیست. 

در هنگام ثبت نام به موارد زیر دقت کنید:‏

1- خط موبایلتان همراه اول یا ایرانسل باشد(رایتل نباشد) و کی برد ‏دستگاه نیز انگلیسی باشد.‏

‏2-بعد از شماره گیری کد دستوری، ابتدا کانونی یا غیرکانونی بودن خود را مشخص می کنید؛ اگر سال قبل دانش آموز کانون بوده ‏اید و برای آزمون های تابستان ثبت نام نکرده اید، لازم است ‏گزینه دانش آموزان غیرکانونی را انتخاب کنید.‏

3-اگر غیر کانونی هستید، ابتدا باید صفحه شخصی غیر کانونی بسازید. برای این منظور روی لینکی که برایتان پیامک شده کلیک کنید و اول  صفحه شخصی غیر کانونی بسازید و سپس مجددا کد دستوری را شماره گیری کنید.


 10- الف) مهلت ثبت نام و شرکت در آزمون هدیه چگونه است؟ 

 ب)  نحوه شرکت در آزمون های هدیه چگونه است؟ ایا این دو آزمون هدیه دفترچه کاغذی دارد؟

الف) برای ثبت نام در آزمون هدیه  از هم اکنون ‏تا روز آزمون، مهلت ثبت نام و شرکت در آزمون را دارید، چنانچه در ‏همان ‏روز آزمون اقدام به ثبت نام کنید،‌ آزمون نیم ساعت بعد از ثبت نام برایتان فعال می شود، لذا ‏سعی کنید تا قبل از روز ‏برگزاری آزمون ثبت نام خود را انجام دهید‎.‎

ب) آزمون های هدیه چاپ نمی شود و به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می شود.

ج)  برای شرکت در آزمون ابتدا وارد سایت کانون شده و در بخش صفحه شخصی شما دانش آموزان کانونی با شمارنده و رمز ‏عبور و دانش آموزان غیرکانونی نام کاربری( کد ملی) و رمز عبور(شماره موبایلی که ثبت نام کرده اید)  وارد صفحه شخصی ‏خود می‌شوید‎.‎

-  لینک آزمون  در  روز آزمون در ساعت 7:45 صبح در صفحه شخصی شما فعال می‌شود، می توانید در آزمون شرکت کنید.‏

-  راهنمای تصویری شرکت در آزمون و لینک ورود به صفحه شخصی روز آزمون در سایت قرار داده می شود .

 

‏جدول تعداد سوال و زمان پاسخگویی آزمون های هدیه 19 شهریور و 2 مهر را  مشاهده کنید.


*لینک بودجه بندی درس های آزمون هدیه 19 شهریور و 2 مهر در مقاطع مختلف (روی لینک آبی مقطع خود در قسمت زیر کلیک کنید)

 دوازدهم تجربی- اختصاصی

دوازدهم ریاضی-اختصاصی

دوازدهم انسانی-عمومی و اختصاصی

دوازدهم عمومی

دوازدهم هنرستان

هنر

منحصرا زبان-اختصاصی

یازدهم عمومی

یازدهم تجربی

یازدهم ریاضی

یازدهم انسانی

دهم و یازدهم هنرستان

دهم عمومی

دهم تجربی

دهم ریاضی

دهم انسانی

نهم

هشتم

هفتم

ششم

پنجم

چهارم

سوم

دوم


برای آگاهی از شرایط ثبت نام در آزمون های برنامه ای کانون فرم موجود را تکمیل کنید. ( کلیک کنید )