گزارش جشن نخبگان کنکور 98 (رتبه‌های زیر 10) در برج میلاد + عکس

همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های تک رقمی کنکور سراسری 98، با تاکید بر تلاش‌و‌کوشش و شکوفایی حاصل از حضور موفق و موثر نخبگان در کشور برگزار شد.

گزارش جشن نخبگان کنکور 98 (رتبه‌های زیر 10) در برج میلاد + عکس

همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه های زیر 10 کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) در  کنکور سراسری 98، با تاکید بر تلاش‌و‌کوشش و شکوفایی حاصل از حضور موفق و موثر نخبگان در کشور، روز پنجشنبه 24 مرداد 98 در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.


در این رویداد سالانه علمی از 138 دانش آموز رتبه برتر زیر 10  مناطق و ایثارگران در 5 گروه ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان تجلیل و قدردانی به عمل آمد که 31 نفر از آنان حائز رتبه های کشوری بوده اند.

پدیده امسال، درخشش زهرا نامور رتبه 5 منطقه 3 تجربی با محدودیت جسمی حرکتی از شهر شیراز بوده است؛ همچنین دانش آموزان استثنایی (نابینا، کم بینا، نیمه شنوا و جسمی حرکتی) علی رغم محدودیت هایشان به موفقیت خود تداوم بخشیدند و 29 نفر از آنان که با دانش آموزان منطقه 3 رقابت داشته اند، موفق به کسب رتبه های زیر‌هزار شدند.

در رقابت علمی امسال، شیراز با 14 رتبه تک رقمی در 5 گروه آزمایشی و شهرهای مشهد، تبریز، اراک و یزد هر کدام با 5 نفر، بیشترین رتبه های زیر 10  از میان شهرستان ها را داشتند؛ البته دانش آموزان تهرانی همانند سال های گذشته باز هم توانستند رتبه های برتر  را با 18 رتبه زیر 10 به خود اختصاص دهند.

در میان استان ها نیز تهران با 22 نفر، فارس 18 نفر و مازندران با 10 نفر بیشترین رتبه های زیر 10 امسال را داشتند.

دکتر کمره‌ای ،رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران ،در همایش تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور سراسری که در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار شده به حمایت‌های این بنیاد در حمایت از رتبه‌های برتر کنکور اشاره کرد و گفت: این بنیاد به رتبه‌های برتر ورودی در دانشگاه تهران هر ساله تسهیلاتی ارائه می‌کند و در سال جاری نیز افرادی که رتبه‌های زیر دو هزار را کسب کنند از طرف این بنیاد کمک هزینه تحصیلی به مدت  ۱۰ ماه در یک سال تحصیلی دریافت می‌کنند و اگر این رتبه‌های برتر بتوانند معدل خود را در سال‌های بعدی در سطح بالاتری حفظ کنند می‌توانند از حمایت‌های بنیاد حامیان برخوردار شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر بنیاد، دانشجویانی را که بتوانند رتبه‌های بالای ۱۷ را کسب کنند بورسیه می‌کند و تمامی دانشجویانی که در سهمیه دانشکده این حمایت‌ها قرار بگیرند می‌توانند همچنان تحت پوشش بنیاد حامیان دانشگاه تهران باشند. همچنین ورودی‌های کنکور که هنوز در دانشگاه سابقه تحصیلی ندارند و سال اول ورودی دانشگاه هستند نیز از این بورسیه‌ها بهره‌مند هستند.

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران تاکید کرد: در حال حاضر بنیاد حامیان دانشگاه تهران به دانشجویانی که مشکلات مالی دارند اما نمرات پایین تری کسب کردند تحت عنوان دانشجویان متقاضی تحت حمایت بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند چرا که ما معتقد هستیم دانشجویانی که وارد دانشگاه‌های کشور می‌شوند از استعدادهای بالا بهره مند هستند و باید حمایت‌های لازم برای استفاده از این استعدادها صورت بگیرد.

دکتر کمره‌ای خاطرنشان کرد: هر ساله تعداد ۱۵۰۰ نفر از افراد، تحت حمایت‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند و طی ۴ سال گذشته بیش از پنج هزار نفر بورسیه این بنیاد قرار گرفتند.
در این همایش  کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) از رتبه های برتر به عنوان دانشمندان جوان یاد کرد و گفت: هریک از این دانش آموزان برتر، قهرمانان پیوستگی هستند که هرکدام، از خانواده و قشرهای مختلف جامعه اند که با تلاش و سخت کوشی به موفقیت رسیده و زندگی عبرت آموزی دارند و می توانند الگو و الهام بخش برای دیگران باشند.

وی خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم که رتبه های برتر حاضر در این همایش، با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی، لقب نابغه و دانشمند به آنان اغراق آمیز نیست. 

واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) با اشاره به تعدادی از استارتاپ های حاضر در این رویداد که هم اکنون به عنوان کارآفرین در داخل ایران اقدام به راه اندازی استارتاپ کرده و کارآفرینی پیشه کرده است، آن ها را نیز نابغه و افتخارات کشور خواند و تاکید کرد: رویکرد این همایش نیز بر تلاش نخبگان و حضور آنان در کشور و خدمت به آن است.  

وی با تاکید بر نقش مهم پدران و مادران در موفقیت فرزندان، خطاب به دانش آموزان برتر به صراحت گفت: شما به هر درجه و مقامی که رسیدید باید همواره به پدر و مادرتان با هر جایگاه اجتماعی و شغلی که دارند افتخار کنید چون همواره در مسیر آموزش و رسیدن به قله موفقیت، همراهتان بوده اند.

کاظم قلم چی همچنین با بیان اینکه، کار در دوران دانشجویی موجب کسب مهارت های زندگی است، به رتبه های برتر توصیه کرد پس از ورود به دانشگاه، دروس سال نخست و اساتید خود را جدی بگیرند تا همچنان در قله باقی بمانند.

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در این همایش با بیان این نکته که خیرین مدرسه ساز نقش مهمی را در مسیر اعتلای فرهنگ و آموزش کشور ایفا می کنند، ابراز داشت: موفقیت امروز دانش آموزان، مرهون خدمات ارزنده خیرین مدرسه ساز است؛ آنان بخشی از زندگی خود را وقف توسعه علم و تربیت در کشور می کنند و باید قدردان حرکت ارزشمند آنان باشیم.
وی در ادامه گفت: نخبگان با موفقیت خود ثابت کردند که فراگیری علم و دانش هیچ محدودیتی ندارد چنانچه در همه آئین ها و مکاتب خصوصا اسلام نیز به کسب علم و دانش در هر زمان و مکانی توصیه شده است.

بنابراین گزارش، یکی از نکات قابل توجه و مهم این همایش، حضور تعدادی از نخبگان و ایده پردازان استارتاپی بود که در داخل کشور مشغول به خدمت هستند و حتی برخی با وجود ادامه تحصیل در خارج از کشور، برای راه اندازی کسب و کار مبتنی بر کارآفرینی به وطن بازگشته اند.

همچنین در راستای ارج نهادن به تلاش های نخبگان کشور، اعطای جوایز به رتبه های برتر امسال، توسط رتبه های یک کنکور های گذشته، چهره های علمی ماندگار، فرهنگیان، دانشگاهیان و خیرین صورت گرفت.

بخش تاثیرگذار این رویداد، به گرامیداشت پدر مدرسه سازی ایران «زنده یاد دکتر محمدرضا حافظی» و ادای احترام روسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور با اعطای شاخه های گل به یاد او که در مسیر توسعه فرهنگ و آموزش کشور قدم برمیداشت، اختصاص یافت.
در این همایش که توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) برگزار شد، نخبگان و خانواده های آن ها، مسئولان آموزشی کشور، استادان دانشگاه ها، چهره های ماندگار علمی، خیرین مدرسه ساز، مسئولان نهاد کتابخانه های کشور، ناشران و تعدادی از استارتاپ ها حضور داشتند.برای مشاهده تصاویر اهدا تندیس و جوایز همه رتبه های زیر 10 برروی لینک ها زیر کلیک کنید


تصاویر رتبه های زیر10 تجربی در کنار رتبه های 1 سال های قبل


تصاویر رتبه های زیر10 ریاضی در کنار رتبه های 1 و مدیران استارتاپی 


تصاویر رتبه های زیر 10 انسانی در کناررتبه های 1 سال های قبلرتبه‌های زیر 10 هنر کنکور 98 در کنار سالارعقیلی


رتبه‌های زیر 10 کنکور زبان 98 درکنار رتبه‌های 1 سال‌های قبل


تصاویر اهدا تندیس به رتبه های برتر استثنایی کنکور 98تصاویر با کیفیت را در قسمت فایل های ضمیمه دانلود کنید


منبع :

6/1/2023 12:39:18 PM
Menu