سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 7 فروردین 1400 +فایل صوتی

در این مقاله، سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 1 فروردین 1400 ارائه شده است...

سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 7 فروردین 1400 +فایل صوتی

موضوع جلسه: در آزمون های دوران طلایی، تفاوت ها بیشتر می شود.

مقدمه: چرا 7 فروردین و چرا لزوما جمعه نه؟

شما هم جز گروهی هستید که فاصله تان را بیشتر می کنید. ما در 20 سال گذشته اولین آزمون سال را در 7 فروردین برگزار کردیم قبل از آن از سال 72 تا 80، در 2 فروردین برگزار می کردیم، سخت گیری بیشتری داشتیم در زمان برگزای اولین آزمون و روی انتخاب دانش آموزان سخت گیری بیشتری داشتیم. حالا این تنها آزمونی است که در تاریخ 7 فروردین برگزار می شود و چون در تعطیلات هست مهم نیست جمعه باشد یا نباشد و علت آن هم به این دلیل بوده که با آخرین آزمون اسفند فاصله مناسبی داشته باشد که دانش آموزان بتوانند درس های پایه را جمع بندی کنند.

آزمون های دوران طلایی، تفاوت ها بیشتر می شود

شما جزء گروهی هستید که فاصله تان را بیشتر می کنید

شما امروز در آزمون شرکت کردید . در زمانی که مجبور نبودید درس بخوانید و در زمانی که کلاس ها و مدارس تعطیل هستند درس خواندید .

در آن زمان خود ما هم نگران بودیم آیا کسی در 2 فروردین در آزمون شرکت می کند؟ در آن زمان که در پاسداران آزمون ها را برگزار می کردیم و از 5 صبح آماده می شدیم، از ساعت 7 انتظار داشتیم دانش آموزان شرکت کنند و می دیدیم که کم کم دانش آموزان به حوزه امتحانی می آیند و اتفاقا از آزمون های دیگر پرتعدادتر بود و علت آن هم این است که معمولا جوان ها دوست دارند در چالش ها درگیر شوند و این مشابه کوه رفتن یا صعود به قله دماوند در زمان غیر از زمان متعارف آن است مثلا صعود به قله دماوند در بهمن ماه است.

حتی اگر از درس خواندنتان کاملا راضی نیستید همین که در آزمون امروز شرکت کرده اید یک گام بزرگ به جلو برداشته اید . شما در زمانی که دیگران استراحت می کنند درس خواندید و در آزمون شرکت کردید . حتما نتیجه را هم در پایان سال خواهید دید . حتی مهم نیست که تراز شما بهتر شده یا نه . در آزمون های دوران طلایی و آزمون های پس از عید تعداد حاضران در آزمون کمتر می شود و فقط دانش آموزان جدی تر و با انگیزه تر ادامه می دهند به همین دلیل ممکن است شما بیشتر و بهتر درس خوانده باشید اما تراز و رتبه تان بهتر نشده باشد . در این آزمون ، رقابت بین دانش آموزان جدی تر و برتر است و شرکت کردن در این آزمون خود یک امتیاز مهم برای شماست به نتیجه ی این آزمون فکر نکنید ، مهم این است که ادامه دادید . شما در زمانی که بقیه استراحت می کردند تلاش کردید. اگر موفق شدید مغرور نشوید و باز هم ادامه دهید و اگر به نتیجه ی دلخواه نرسیدید مایوس نشوید و ادامه دهید . در هر صورت ادامه دهید .

آزمون های دوران طلایی 3 ویژگی مهم دارند

آزمون های 7 فروردین و 20 فروردین سه ویژگی مهم دارند : اولا ، آزمون های جامع هستند ، اگر به مباحث آزمون ها دقت کنید یک جمع بندی از کل مباحث قبلی هستند ثانیا، ایستگاه جبرانی هستند یعنی شما می توانید ضعف های قبلی و آن چه را فراموش کرده اید در این آزمون ها جبران کنید مشابه این آزمون را در اولین آزمون مهر و 10 بهمن داده اید و ثالثا ،این آزمون ها سکوی مقایسه ای هستند و می توانند به شما کمک کنند خودتان را بهتر بشناسید و برای دوران پس از عید و برای آماده شدن در امتحانات پایان سال بهتر برنامه ریزی کنید

سکوی مقایسه ای چیست و چه فایده ای دارد ؟

چگونه از سکوی مقایسه ای استفاده کنیم ؟

مباحث هر کدام از آزمون های نوروز شبیه یکی از آزمون های جامع گذشته ی شماست .

مباحث آزمون 7 فروردین کنکوری ها مشابه مباحث 10 بهمن و 4مهر و از درس های پایه است

مباحث آزمون 7 فروردین بقیه ی پایه ها مشابه مباحث 10بهمن و جمع بندی نیم سال اول است

مباحث آزمون 20 فروردین کنکوری ها مشابه مباحٍث 26 دی و جمع بندی نیم سال اول است

مباحث آزمون 20 فروردین بقیه ی پایه ها مشابه مباحث 22 اسفند و جمع بندی نیم سال دوم است

شما می توانید نمره ی چند از 10 آزمون های مشابه را با هم مقایسه کنید ومتوجه شوید و در فاصله ی چندماه در هر درس چقدر تغییر کرده اید آیا پیشروی کرده اید یا نه . سپس می توانید برای دوره ی پس از عید هدف گذاری و برنامه ریزی کنید

یک جدول ساده برای سکوهای مقایسه ای

دانلود کنید یا خودتان رسم کنید : نمره های چند از 10 را مقایسه کنید

کافی است یک جدول ساده رسم کنید ونمره های چند از 10 آزمون های مشابه را دو به دو با هم مقایسه کنید . متوجه می شوید که در فاصله ی دو آزمون مشابه در کدام درس ها پیشرفت داشته اید ؟ روش هایتان را بنویسید . این یک مهارت فراشناختی است . وقتی در یک درس پیشرفت کرده اید حتما کارهای موثری برای آن درس انجام داده اید . این کارهاچیست ؟ در مقابل همان درسی که پیشرفت کرده اید بنویسید و روش های خوب را ادامه دهید . اما اگر در درسی زیاد مطالعه کرده اید ولی پیشرفت نکرده اید باید روش های بهتری پیدا کنید .چگونه : اولین و بهترین کار این است که روش های خوب خودتان را به درس های دیگر هم تعمیم بدهید ( بعنی برای آن درس ها هم اجرا کنید . این کار برای درس های مشابه می تواند مفید باشد) اما در مورد بقیه ی درس ها که هنوز روش خوبی ندارید به کلکسیون روش ها در سایت کانون مراجعه کنید و راهکارهای دانش آموزان برتر و قهرمانان پیشرفت را در آن درس ها مطالعه کنید . راه دیگر این است که از پشتیبان و معلمان و مشاوران ودوستان خود پرس و جو کنید و اگر روش های خوبی پیشنهاد کردند که فکر می کردید برای شما مناسب باشد ، چند بارآن روش ها را تجربه کنید و اگر نتیجه داد ادامه دهید .

برای آزمون 20 فروردین آماده شوید

آزمون 7 فروردین به پایان رسید و اکنون باید برای آزمون 20 فروردین خود را آماده کنید . این آزمون هم یک آزمون دوران طلایی و یک سکوی مقایسه و یک ایستگاه جبرانی است : یک آزمون مهم دیگر با سه ویژگی . جدول سکوی مقایسه ای و تابلوی نوروزی را برای آزمون 20 فروردین هم تکمیل کنید و برای درس های این آزمون هدف گذاری چند از 10 را انجام دهید . اگر در آزمون امروز نتیجه ی خوبی گرفته اید مغرور نشوید و اگر نتیجه تان خوب نبوده مایوس نشوید . برای آزمون 20 فروردین هدف گذاری کنید .

آزمون های هدیه امسال

( بعضی برای کانونی ها و بعضی برای همه ی دانش آموزان )

امسال هم مثل پارسال چندین آزمون هدیه و عیدی برای دانش آموزان کانونی و غیر کانونی ارائه کرده ایم و پس از عید هم این رویه را ادامه خواهیم داد. بعضی از این آزمون های هدیه فقط برای کانونی هاست ( مثل آزمون های هدف گذاری که امسال اضافه کرده ایم ) و بعضی آزمون ها هم به صورت هدیه یا عیدی هم برای کانونی ها و هم برای غیر کانونی ها ارائه می شوند .

آزمون عیدی 14 فروردین ( برای همه ی دانش آموزان )

آزمون عیدی 14 فروردین یک آزمون هدیه است که هم برای کانونی ها و هم برای غیرکانونی ها آماده کرده ایم . در این آزمون ها دانش آموزانی که واقعا علاقه مند به درس خواندن و آزمون دادن هستند شرکت می کنند برای این آزمون باید ثبت نام کنید . وجهی نمی پردازید اما علت ثبت نام کردن این است که باخودتان تعیین تکلیف کنید که آیا دوست دارید در آزمون عیدی شرکت کنید یا نه . قبل از این هم دیروز در 6 فروردین یک آزمون عیدی دیگر برای متوسطه دوم ( دهم و یازدهم و دوازدهم ) برگزار کردیم که 25 هزار دانش آموز در آن شرکت کردند . تقریبا همین تعداد یعنی حدود 25 هزار دانش آموز هم در آزمون های کتاب نوروز شرکت کردند ( بعضی مشترکا در هر دو نوع شرکت کردند و برخی هم فقط در یک نوع ) . ما برای این دانش آموزان جدی و پرتلاش یک جایزه هم در نظر گرفته ایم که برایشان از طریق پیامک اعلام کردیم .

مباحث آزمون عیدی 14 فروردین برای دوازدهمی ها

مباحث آزمون عیدی دوازدهمی ها و کنکوری ها فقط از درس های عمومی است . انتخاب درس های عمومی دو علت دارد : اولا بعضی از دانش آموزان به درس های عمومی کم توجهی می کنند و ثانیا : درس های عمومی زودبازده تر است و با تمرکز به موقع روی این درس ها در دوران پس از عید می توانید در این درس ها پیشرفت خوبی داشته باشید .

مباحث آزمون 14 فروردین برای دبستان و متوسطه

مباحث آزمون عیدی 14 فروردین برای گروه های پایه شامل درس های نیم سال اول و نیم سال دوم است ( یعنی همه ی درس هایی که در طی سال تحصیلی تا قبل از تعطیلات عید مطالعه کرده اید ) این یک آزمون جامع است و شما را برای امتحانات پایان سال هم آماده می کند

تفاوت شیوه ی درس های عمومی کنکوری ها در آزمون عیدی 14 فروردین

درس های عمومی در آزمون 14 فروردین به صورت مبحثی برگزار خواهد شد( به جز درس دین و زندگی که به صورت پایه ای و همراه با یک مجموعه ی ترکیبی برگزار می شود) . درس های عربی و زبان و دین و زندگی هر کدام 40 سوال ( چهار بسته ی 10 سوالی خواهند داشت ) و زبان و ادبیات فارسی 50 سوالی خواهد بود . مجموعا 170 سوال در 150 دقیقه .

حذفیات کنکور

امروز سازمان سنجش حذفیات کنکور را اعلام کرد . ما هم در کانون بر اساس این حذفیات مباحث آزمون های بعدی را برای دوازدهمی ها و کنکوری ها مشخص می کنیم و طی چند روز آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد . البته دفترچه ی آزمون 20 فروردین قبلا چاپ شده است که با توجه به این تغییرات برای آزمون 20 فروردین و حذفیات مربوط به این آزمون هم تصمیم می گیریم و اطلاع رسانی خواهیم کرد.

تقدیر وتشکراز درس خوان ها و سخت کوشان دوران نوروز

وامید و اطمینان برای دوستانی که در نوروز درس نخواندند !

شما که در ایام نوروز درس خواندید گام مهمی را برداشتید آفرین برشما . امامغرور نشوید و ادامه دهید اگر هم نتیجه ی دلخواه را نگرفتید ، روش هایتان را بررسی وتصحیح کنید .

شما دوستانی هم که در این ایام حوصله نداشتید یا به هر دلیلی درس نخواندید نگران نباشید ، زندگی ادامه دارد و می توانید در روزها و هفته های بعد جبران کنید . موفقیت برای همه است و همه می توانیم به قله برسیم . هر کس تلاش کند نتیجه می گیرد .

با آرزو و امید سالی پر از تلاش و موفقیت همراه سلامتی و شادی برای همه ی دانش آموزان و پدرها و مادرها و معلمان و پشتیبانان گرامی


پاسخ کاظم قلم چی به سوالات  دانش آموزان کنکوری:

جاوید جباری: آیا اشکال ندارد که ما در کنار مباحث آزمون، کتاب های دوازدهم را هم تمام می کنیم؟

ما که در برنامه آزمون در پروژه هفتم، برنامه کتاب های دهم را هم گذاشته ایم، حجم برنامه زیاد است اگر شما بخواهید در کنار برنامه کار دیگری هم انجام دهید آشفته می شوید من توصیه نمی کنم. از برنامه جدا نشوید. خطرناک ترین پروژه، پروژه هفتم یعنی بعد عید است که برخی از افراد از برنامه جدا می شوند و آسیب می خورند. مجید عابدی ثمرین در مدرسه رشد، منطقه 16 تهران درس می خواند در دهه 80 و جز دانش آموزان خوب بود ولی 10 الی 15 نفر تا قبل عید از او جلوتر بودند او از برنامه بعد عید جدا نشد و الان از دانشمندان بزرگ ایران است و رتبه 8 کشوری را کسب کرد و دیگران افت کردند.

یک مثال دیگر بزنم: ستار وکیلی، میلاد مرتضوی و نوید نادری علی زاده سه نفر بودند که با هم رقابت داشتند در آزمون های کانون، ستار وکیلی از دو نفر دیگر جلوتر بود حدودا سال 86. نوید علی زاده شد رتبه1در حالی که ستار وکیلی می توانست این رتبه را کسب کند و ستار وکیلی رتبه 10 منطقه شد، خود او در مصاحبه اش گفت که از برنامه جدا شدم. حالا چرا می گویم او می توانست رتبه اول کنکور شود چون هم در آزمون های کانون همیشه جلوتر بود هم بعدا که در برق دانشگاه شریف درس می خواند، شاگرد اول بود، این فاصله برای این بود که ستار وکیلی از برنامه جدا شد. خطرناک ترین پروژه، پروژه هفتم است ذهنتان را آشفته نکنید و با برنامه همراه باشید.


سلام برای شروع از صفر برنامه راهبردی خوب است؟

بله 100درصد، برنامه راهبردی مثل قطاری است که هر موقع سوار آن شوید به مقصد می رسید و این برنامه حاصل 30 سال برنامه ای است که هر سال هم برترین رتبه ها با این برنامه کار کرده اند.


میانگین تراز را از فروردین حساب کنید نه از مهر

این داوطلب معلوم نیست که چرا این موضوع را گفته است اگر برای این که ببینید رتبه های برتر را چطوری حساب می کنیم وقتی پیش بینی ها را اعلام کردیم می بینید که با چند فاکتور دقیق محاسبه می کنیم البته همه موارد را اعلام عمومی نمی کنیم. مثلا برخی نگران تقلب هستند این ها همه با نرم افزارها مشخص هستند ولی لازم نیست همه را اعلام کنیم. میانگین تراز را در کل سال مشخص می کنیم ولی می توانید ببینید وضعیت شما در هر پروژه چگونه است. روی این موضوعات خیلی کار شده است و در آزمون های جامع ما بیشترین هم بستگی را با نتیجه شما در کنکور داریم.


حذفیات آزمون را کی اعلام می کنید؟

طی دو الی سه روز آینده حذفیات را اعلام می کنیم.


چرا لینک اردوی نوروز برای بورسیه ها نیامد؟

همین الان در پلکان 7000 هزار نفر پول دادند شرکت کردند و 3000 هزار نفر هم بورسیه بودند که شرکت کردند.

در کلاس های صبح دکتر شفیعی هم دو سوم بورسیه بودند یک سوم با پول شرکت کردند.

در کلاس های رتبه برترهای آقای دهبوده هم 30 درصد بورسیه بودند.

در اردوی نوروزی دکتر خوش کیش هم 15 الی 20 درصد بورسیه بودند، شما هم با کانون تماس بگیرید 0216463 داخلی 1180 خانم کیانی صحبت کنید و شرکت کنید. این که شما علاقمند هستید خوب است و امکانات متعددی برای دانش آموزان بورسیه در نظر گرفته شده است.


کسی که یازدهم مشکل دارد چه کار کند؟

همین امروز که آزمون دادید چند از ده خودتان را در یازدهم با دهم و آزمون قبلی خودتان مقایسه کنید فرصت کافی دارید (دوران جمع بندی را دارید) می توانید درس به درس تمرکز کنید. شما در تمام درس ها که مشکل ندارید رشته خودتان را نگفته اید ممکن است رشته ریاضی یا تجربی باشید و ممکن  است مثلا در یک درس مثل فیزیک یا ریاضی مشکل داشته باشید و در تعدادی مبحث مشکل داشته باشید روی همان مباحث تمرکز کنید.


شادی علی زاده: پیشرفت در آزمون های کانون چطور حاصل می شود؟

چند از ده خودتان را بنویسید و روی چند از ده خودتان هدف گذاری کنید نه تراز. سوالاتی را که اشتباه جواب داده اید مشخص کنید و درسی که می خواهید در آن پیشرفت کنید و یا بیشترین اشتباه را داشته اید در همان درس سراغ کارنامه اشتباهات خودتان بروید و سوالاتی را که نیاز دارید بهبود ببخشید پیدا کنید و اشکال هایتان را در آن ها رفع کنید.


سلام. در این دوران چه کنیم که از حاشیه دور باشیم؟

هر زمان که تنبلی کردید یا حواستان پرت شد یا ذهنتان آشفته شد آزمون دهید و دچار چالش شوید

دیده اید وقتی مردم به استادیوم می روند و مسابقه می بینند به هیجان می آیند، حتی از دیدن مسابقه دیگران انگیزه شما بالاتر می رود اگر خودتان در مسابقه شرکت کنید که انگیزه شما بیشتر هم می شود. هدف گذاری کنید، اگر زود پرش ذهنی پیدا می کنید بازه های مطالعه خودتان را کوتاه کنید به تدریج کار کنید و تمرکزتان را افزایش دهید مثلا وقتی هدف گذاری می کنید تصمیم بگیرید نیم ساعت بخوانید یا سه ربع (به میزان تمرکز خودتان) و تعداد مساله و تست را مشخص کنید و بیش از آن کار نکنید هر موقع یک موضوع مزاحم سراغتان آمد بنویسید و با خودتان بگویید بعدا به آن فکر می کنم اگر دوست خوبی دارید به او یا به پشتیبان یا پدر و مادر خودتان هدف گذاری خودتان را بگویید، از آن ها اگر داوطلبانه بخواهید حواسشان به شما باشد خیلی موثر است.


آیا آزمون 14 فروردین اصلا اختصاصی ندارد؟

نه ندارد چون اول این که برخی به عمومی ها کم توجهی می کنند دوم این که عمومی ها خیلی زودبازده هستند؛ این آزمون هم عیدی و هدیه است.


برای مدیریت آزمون چه کار کنیم؟

سه روش هست که در دفتر برنامه ریزی نوشته ام و در سایت هم می توانید بگردید پیدا کنید و مطالعه کنید: روش زمان های نقصانی، ضربدر و منفی، استراتژی بازگشت که کلا امسال استراتژی بازگشت را در آزمون آنلاین هم آورده ایم. اگر کلا سوال شما این این است که زمان خودم را چگونه مدیریت کنم به روش سه روز یکبار.

 اوایل نام آن را جمع بندی به روش قلم چی گذاشته بودیم که بعدا برای این که همه از آن استفاده کنند نام آن را به روش جمع بندی 3 روز یکبار تغییر دادیم و اساس آن به بازیابی است. بهترین شکل مدیریت زمان در دوران جمع بندی و به روش 3 روز یکبار است شما در جلسات بعدی هم حضور داشته باشید که وقتی کامل توضیح دادم استفاده کنید.

........................................................

پاسخ کاظم قلم چی به سوالات دانش آموزان پایه:

علی زارع: سلام چه کار کنم اشتباهاتم کمتر شود؟

کارنامه اشتباهات را بگیرید و ببینید در هر آزمون چه اشتباهاتی داشتید و آن ها را از یادگیری ناقص به کامل تبدیل کنید. اشتباه به معنی بلد نبودن نیست به معنی یادگیری ناقص و نصفه و نیمه است اگر به آن ها تلنگر بزنید درست می شوند اشتباهات ما بهترین معلمان ما هستند. بهترین راه این است که آن هایی را که قبلا اشتباه داشته اید یاد بگیرید. برای سر جلسه آزمون هدف گذاری چند از ده کنید اگر در آزمون قبلی مثلا به 4 سوال از 10 سوال جواب صحیح دادید برای هدف گذاری یا همان را حفظ کنید یا یکی بیشتر کنید، واقع بینانه متناسب با تراز خودتان هدف گذاری کنید هدفی که دور از دسترس باشد، نشانه بلندپروازی نیست نشانه نادانی است مثلا وقتی در مبحثی به 3 سوال از 10 سوال جواب صحیح می دهید در هدف گذاری عدد خیلی متفاوتی را در نظر نگیرید.


چه کار کنم در مورد وسوسه تقلب وقتی در منزل هستیم مقاومت کنیم؟

اگر شما در جلسه آزمون تقلب کنید سوالاتی را که بلد نیستید را صحیح پاسخ می دهید و آن سوال در کارنامه اشتباهات شما نمی آید و شما نمی توانید از این کارنامه استفاده کنید. در این آزمون ها که قرار نیست به شما جایزه خاصی داده شود، ما به کسانی که هر آزمون شرکت می کنند جایزه می دهیم نه کسی که تراز بالاتری کسب می کند، کارنامه اشتباهات شما یک گنجینه است و باید قدر آن را بدانید.


در صورت کاهش تراز ناگهانی آزمون های عید چه کار کنیم؟

اگر تراز شما کم شود به این دلیل است که کسانی که انگیزه کمتری دارند در این آزمون ها شرکت نمی کنند و تراز شما افت می کند به چند از ده خودتان توجه کنید، درثانی ممکن است در آزمون جامع شما به تعداد سوال بیشتری جواب دهید و تعداد اشتباهات شما افزایش یابد، در کارنامه قسمتی وجود دارد که در آن نوشته ایم اگر اشتباهات شما زیاد نبود تراز شما فلان عدد می شد به آن نگاه کنید و با هدف گذاری چند از ده به تعداد معقولی سوال پاسخ دهید، اما کار اصلی که باید انجام دهید این است که ببینید که کدام ها را اشتباه جواب داده اید و ساده ها را که پاسخ ندادید را هم یاد بگیرید از هر آزمون به عنوان یک کلاس درس استفاده کنید.


زانا ابن عباسی: اعتبارسنجی چه مزایایی دارد؟

باعث می شود کسانی که سوال ها را به دست می آورند و یا گروهی به سوالات پاسخ می دهند و تقلب می کنند با این مغایرت ها معلوم شوند یکی از دانش آموزان گفته بود چرا من درصد دارم تراز ندارم؟ این برای جهش های غیرمنطقی است ما آن ها را حذف می کنیم همه را حذف نمی کنیم البته، بعضی ها هست ولی اعلام نمی کنیم، این باعث می شود کسانی که تقلب می کنند تا حد زیادی مدیریت و کنترل شود و این کارها را با نرم افزارها و روش هایی که داریم انجام می دهیم.


امیرعلی: من آزمون به آزمون دارم پسرفت می کنم. امروز بدترین رتبه چند سال اخیرم را داشتم در ایام عید سال قبل همش تک رقمی بودم الان یازدهم هستم به سه رقمی رسیده ام.

قول می دهم شما 100 درصد پیشرفت می کنید کسی که ادامه می دهد پیشرفت می کند شما اراده قوی دارید و آزمون را رها نمی کنید برعکس شما اگر کسی طی 7 یا 8 آزمون فقط رشد کند به این معنی است که تقلب می کند چون آزمون مثل زندگی است گاهی شخص پیشرفت می کند گاه پسرفت.

 شما دقت کنید که داوطلبان کانون در سال دهم با یازدهم یکسان نیست، در سال یازدهم حدودا دوبرابر دهم دانش آموز داریم، سال به سال تعداد شرکت کنندگان در آزمون های کانون بیشتر می شوند شما در آن جمعیت مقایسه می شوید شاید اگر جمعیت امسال را با سال قبل مقایسه کنید متوجه شوید که وضعیت بهتری هم داشته باشید. در یازدهم سه رقمی بودن یک رتبه عالی است به تراز کاری نداشته باشید و هدف گذاری را براساس چند از ده انجام دهید و ادامه دهید اگر به تراز توجه کنید درس نمی خوانید آزمون های خودتان را تحلیل کنید و از هر آزمون یاد بگیرید. در جلسات ما اگر از قبل شرکت کرده باشید به شما گفته ام که چگونه از آزمون های خودتان سرجلسه آزمون یاد بگیرید و اسم این کار بازیابی است.


رتبه برترها را کی داخل سایت قرار می دهید؟

بررسی می کنیم پردازش هایی را انجام می دهیم و معمولا دو ساعت بعد آزمون.


با توجه به غیرحضوری بودن آزمون ها، برای جلوگیری از وسوسه تقلب چه کار کنیم؟

شما هوش هیجانی قوی ای دارید، خودابرازی دارید حساب کنید که بعد آزمون باید از کارنامه های مختلف خودتان استفاده کنید اگر از روی کتاب بنویسید تمام کارنامه های شما خراب می شود مثل این است که دکتر بروید و آزمایش یک نفر دیگر را به دکتر نشان دهید اینجا دکتر شما خود شما هستید با خودتان بگویید من از نتایج این آزمون می خواهم استفاده کنم. این جایی اتفاق می افتد که پدر مادر یا پشتیبان روی نمره دانش آموز حساس هستند. برای همین ما از آن ها می خواهیم روی تراز شما تمرکز نکنند.


یلدا: من بعد آزمون هایی که می دهم اشتباهاتم را پیدا می کنم ولی در حین آزمون نمی دانم چرا آن ها را اشتباه می کنم.

شما مهارت فراشناختی بالایی دارید نحوه تفکر خودتان را توضیح داده اید. تفاوت بعد و حین آزمون را توضیح دادید یکی یکی سوالاتی را که یادگیری ناقص داشتید و در دام افتادید را مشخص کنید و این سوالات را یک نعمت و جواهر تلقی کنید و آن اشتباه ها را یاد بگیرید بعد یک مدت متوجه می شوید کجاها ناقص یاد می گیرید کجا در دام می افتید بعد آزمون سوالاتی را که در دام افتاده اید را تجزیه تحلیل کنید متوجه می شوید در کدام مبحث ها و درس ها در دام می افتید و به تدریج در آن دام ها نمی افتید.


کوثر فرامرزی: ممکن است آزمون تیزهوشان سوالاتی مطابق با آزمون هایی که می دهیم داشته باشد؟

شما وقتی آزمون می دهید توانایی ذهنی و دانش شما را تقویت می کنیم، دیگر این که شما در یونان امتحان دهید، در فرانسه یا آفریقا امتحان دهید، کتبی یا شفاهی امتحان دهید یا تستی  یا تشریحی فرقی نمی کند، شخصی که باسواد است هر جور امتحان دهد موفق می شود می تواند پاسخ دهد، قرار نیست ما سوالاتی دهیم که مطابق آن سوالات باشد شما باید به این فکر کنید که  توانا و قوی می شوید و یادگیری شما بالا می رود و چنین کسی در هر شرایطی موفق می شود.از شما که پرتلاش و جدی بودید و این آزمون را شرکت کردید تشکر می کنم و سوالات شما را جواب می دهم. عید را خوب شروع کردید همین طوری ادامه دهید.


سخنران: کاظم قلم چی

7 فروردین 1400

تهیه و تنظیم: ناهید منجمی

فایل های ضمیمه

فایل صوتی : آزمون‌های دوران طلایی،تفاوت‌ها بیشتر می‌شود ( کنکوری ها - قسمت اول)
فایل صوتی : آزمون‌های دوران طلایی،تفاوت‌ها بیشتر می‌شود ( کنکوری ها - قسمت دوم)
فایل صوتی : آزمون‌های دوران طلایی،تفاوت‌ها بیشتر می‌شود ( جلسه پایه ها)