امروز( 22 اسفند) دکمه‌ی پایان آزمون را چه زمانی بزنیم ؟

شما می‌توانید در هر زمانی که خواستید دکمه‌ی پایان آزمون را بزنید .

امروز( 22 اسفند) دکمه‌ی پایان آزمون را چه زمانی بزنیم ؟

شما می توانید در هر زمانی که خواستید دکمه ی پایان آزمون را بزنید . مثلا می توانید پس از این که فقط به دو درس یا سه درس پاسخ دادید دکمه پایان آزمون را بزنید در این صورت  درس هایی که سفید گذاشته اید نمره ی صفرخواهند داشت .

 در آزمون امروز هم وضع همین طور است اگر دکمه ی پایان آزمون را قبل از پاسخ گویی به سوال های دسته ی دوم بزنید برای دسته ی دوم سوال ها نمره ی صفر خواهید داشت و این موضوع شبیه آن است که در دسته ی اول هم چند درس را سفید بگذارید یا به چند تست جواب ندهید . به هر تعداد تست یا هر تعداد درس که جواب ندهید از آن ها نمره نمی گیرید . 

بنابراین توصیه ی ما این است پس از این که سوال های دسته ی دوم را پاسخ دادید دکمه ی پایان را بزنید . قبلا هم توصیه می کردیم که هیچ درسی را سفید نگذارید و حداقل چند تست را که بلد هستید پاسخ بدهید . 

دانش آموزان تراز 6000 کافی است از هر 10 سوال مثلا به 6 سوال پاسخ بدهید ( هم در دسته ی اول و هم در دسته ی دوم ) دانش آموزان تراز 5000 کافی است از هر 10 سوال به سه یاچهار سوال پاسخ بدهید ( هم در دسته ی اول و هم در دسته ی دوم )


نتیجه : در هر زمان که دوست داشتید می توانید دکمه ی پایان آزمون را بزنید اما در این صورت از درس ها و تست هایی که پاسخ نداده اید نمره نمی گیرید 

توجه :در صورتی که بین نمره های دسته ی اول و دسته ی دوم شما تفاوت زیاد باشد کارنامه تان متفاوت خواهد بود .قابل توجه دانش آموزانی که دکمه پایان آزمون را قبل از ساعت 12 زده اند

توجه : دانش آموزانی که قبل از ساعت 12 پایان آزمون را زده باشند راس ساعت 12 آزمون دسته دوم برایشان باز می‌شود و می‌توانند به سوال‌های دسته دوم هم پاسخ دهند . این موضوع برای دانش آموزان نهم تا دوازدهم است ( یعنی گروه هایی که دسته دوم سوال هم دارند )


برای پاسخ به سوالات دسته دوم باید به انتهای قسمت سوال به سوال مراجعه کنید و پاسخ سوالات را ارسال کنید.

شماره سوالات دسته دوم در جدول زیر قابل مشاهده است.


اطلاع رسانی مهم درباره آزمون 22 اسفند 99

آزمون 22 اسفند شامل 2 دسته سؤال خواهد بود:

دسته  اول شامل سؤال‌هایی هستند که دفترچه کاغذی و فایل PDF دارند و از صبح جمعه (مثل همه آزمون‌های گذشته) در دسترس دانش‌آموزان هستند.

دسته دوم سؤال‌ها از ساعت 12 ظهر روز جمعه بارگذاری می‌شود و برگه کاغذی و فایل PDF ندارند و باید به صورت سوال به سوال در صفحه شخصی پاسخ داده شوند.پاسخ به هر 2 دسته سؤال الزامی است. تعداد سؤال‌های دسته دوم برای دانش‌آموزان دهم، یازدهم و دوازدهم تجربی 30 سؤال و برای دانش‌آموزان نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم سایر رشته‌ها 20 سؤال می‌باشد.

این موضوع از طریق پیامک و نوتیفیکیشن اپ کانونی‌ها نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

از پشتیبان‌ها و مدیران کانون می‌خواهیم از طریق تماس تلفنی و سایر روش‌های اطلاع‌رسانی موضوع ویژگی‌های آزمون 22 اسفند را به اطلاع همه دانش‌آموزان برسانند.

زمان شروع آزمون 8 صبح بوده و زمان پایان آزمون برای پردازش اول ساعت 13 خواهد بود. سؤالات دسته اول از ساعت 7:45 در صفحه شخصی بارگذاری می‌شوند یا با هماهنگی با نمایندگی دفترچه کاغذی قابل دریافت است و دانش‌آموزان می‌توانند از ساعت 8 آزمون را آغاز کنند. 

مدت زمان آزمون با درنظر گرفتن احتمال قطع و وصل اینترنت و مشکلات مربوط به گوشی‌ها و تبلت‌های دانش‌آموزان حداقل یک ساعت بیش از حد آزمون‌های حضوری در نظر گرفته شده است.