منابع مطالعاتی رتبه‌ی 10 منطقه 1 کنکور ریاضی95: بنیامین فلاحی

در مقاله‌ی زیر، بنیامین فلاحی در مورد منابع مطالعاتی خودش برای شما سخن گفته است...در مقاله‌ی زیر، بنیامین فلاحی رتبه‌ی 10 منطقه‌ی 1 رشته‌ی ریاضی که 3 سال دانش‌آموز کانون بوده، در مورد منابع مطالعاتی‌ خودش برای شما سخن گفته است:

لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید چه رتبه‌ای را در چه رشته‌ای و از کدام شهر کسب کردید؟

بنیامین فلاحی هستم رتبه‌ی 10 منطقه‌ی 1 از تبریز رشته‌ی ریاضی.

از کدام کتاب‌‌های کانون استفاده کردید و بیشترین تاثیر را داشت؟

من از کتاب‌های زرد اختصاصی و زرد عمومی و جمع‌بندی پیش و پایه و جمع‌بندی عمومی استفاده کردم.


کتاب‌های زرد اختصاصی و عمومی

کتاب‌های زرد را چه زمانی استفاده کردید و نحوه‌ی استفاده‌ی شما از این کتاب‌ها چگونه بود؟

زرد عمومی را بعد عید شروع کردم و تا کنکور ادامه دادم. از همان آزمون اول به ترتیب استفاده کردم تا آزمون آخر و چون سوالات عمومی طوری هستند که اساتید روی برخی از سوالات اتفاق نظر ندارند به نظرم پاسخ‌نامه‌اش خیلی قانع‌کننده بود و جواب‌ها را خیلی خوب ارائه کرده بود و زرد اختصاصی را بعد عید شروع کردم و تا قبل کنکور 2 بار آن را تمام کردم.

نحوه‌ی استفاده‌ی شما از کتاب زرد اختصاصی چگونه بود؟ آزمون محور یا درس‌محور؟ آیا زمان را در حین پاسخ به سوالات لحاظ می‌کردید یا نه؟

بار اول که استفاده کردم هر هفته یک آزمون بود و آزمون‌محور عمل می‌کردم و زمان را هم لحاظ نکردم و فقط درصدها برایم مهم بود این‌که ببینم کدام قسمت را یاد گرفته‌ام و کجا را یاد نگرفته‌ام و نقص دارم ولی بار دوم که استفاده کردم هماهنگ با آزمون‌های 3 روز یک‌بار قلم‌چی بود که زمان را هم لحاظ کردم و با شرایط کنکور شبیه‌سازی کردم.

تعداد بالای سوال که در این مجموعه‌ها بخصوص زرد عمومی قرار گرفته است، چه کمکی به شما کرد؟ آیا تاثیری در افزایش درصد یا افزایش کیفیت پاسخ‌گویی شما به سوالات عمومی داشت؟

100 درصد تاثیر داشت، بخصوص کتاب زرد عمومی تاثیر زیادی روی درصدهای عمومی من داشت چون قبل از این‌که از این کتاب استفاده کنم درصدهای من در حدود 50 و 60 درصد بود و بعد از استفاده روی 80 و 90 درصد رفت. به خاطر این‌که برای دروس عمومی منبع جامع پیدا کردن خیلی سخت است؛ کتاب‌هایی که موجود هستند مثلا 1000 تا تست برای عربی است و من وقت نداشتم این حجم از تست را برای عربی کار کنم ولی استفاده مکرر از زرد عمومی خیلی برای دوران جمع‌بندی و کنکور موثر بود.

ما به دانش‌آموزان توصیه می‌کنیم از کتاب زرد عمومی در تابستان استفاده کنند آیا این توصیه را شما هم دارید؟

اگر دانش‌آموزان سریع‌تر استفاده از کتاب‌های زرد عمومی را شروع کنند برای آَشنایی با نوع سوالات خیلی بود است و باردومی که سوالات را می‌خواهند حل کنند سریع‌تر حل می‌کنند و زمان بیشتر صرفه‌جویی می‌شود که می‌توانند آن زمان را روی نقاط ضعفشان کار کنند.

در کتاب‌های زرد، جمع‌بندی‌ها و خلاصه درس‌های مختصری آورده شده است، آن‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟

قبل از آزمون‌ها به آن‌ها نگاه نمی‌کردم ولی بعد از آزمون وقتی مشخص می‌شد روی یک مبحث به دلیل خاصی یک سوال را غلط زده‌ام (که اکثرا سوال‌های دام‌دار

فایل های ضمیمه