خودنگاری آغازین و پایانی دانش‌آموزان برتر تهران - 5 دی 93

نمونه ای از خودنگاری آغازین و پایانی دانش‌آموزان برتر تهران را که در آزمون 5 دی نوشته‌اند در زیر بخوانید...

خودنگاری آغازین و پایانی دانش‌آموزان برتر تهران - 5 دی 93

خودنگاری آغازین و پایانی

5 دی 93

کانونی‌ها قبل از هر آزمون یک برگه دریافت می‌کنند که در یک طرف این برگه هدف‌گذاری چندتا از ده‌تا را انجام می دهند و در پشت آن، خودنگاری آغازی و پایانی را می نویسند. خودنگاری آغازی را قبل از آزمون و پایانی را بعد از آزمون می‌نویسند. دانش‌آموزان سه دسته هستند. دسته اول کسانی که در خودارزیابی بسیار خوش‌بینانه عمل می‌کنند و دسته دوم کسانی که بسیار بدبینانه و با نگرشی منفی خودشان را ارزیابی می‌کنند و دسته آخر انسان‌های تحیل‌گر و منطقی. این دسته واقع‌گرایانه هم نکات مثبت خودشان و هم نقاط ضعف خودشان را می بینند. نوشته های این سه دسته از هم متفاوت است اما هر سه دسته از نوشتن خودنگاری بهره می‌برند و به کسب نتیجه بهتر از آزمون به آن‌ها کمک می‌کند. در هدف‌گذاری هم باید به واقع‌بنیانه بودن آن توجه کنید مثلا اگر در درسی شما به طور میانگین 3 تا از ده تا پاسخ می دهید بهتر است برای هدف‌گذاری در بهترین حالت یک یا دو واحد از ده‌تا افزایش را هدف‌گذاری کنید.

نمونه‌هایی از خودنگارین آغازین و پایانی دانش‌آموزان برتر در آزمون 5 دی در زیر آورده شده است:

آیسان نوژه رشته تجربی با میانگین تراز 7180:

خودنگاری آغازین: امتحانات ترم مدرسه‌ام یک هفته‌ای است که شروع شده و مشاور گفت که آزمون را شرکت نکنم! ولی من امروز شرکت کردم چون هدفم این نیست که فقط تراز بالا بیاورم و تشویقم کنند.

با این‌که در درس ریاضی معلم اصلا تدریس نکرده خودم را رساندم و فیلم‌های 3 دقیقه‌ای مثلثات را دیدم و از اشتباهات متداول هم تست‌ زدم ولی باید مواظب مثلثات باشم که زیاد جواب ندهم که غلط شوند.

برایم مهم این است که آخرهای نیم‌سال اول را خیلی خوب جمع کنم و درس هایی را که معلم درس داده و من هم خوانده‌ام برایم مهم‌تره که در آن‌ها درصد خوبی کسب کنم. ساعت مطالعه‌ام خیلی خوب بوده و امیدوارم آزمون خوبی نسبت به خودم بدهم و حتی 20 نمره تراز هم اضافه شود خوب است! برایم پیشرفت مهمه.

خودنگاری پایانی: درحد انتظارم به مثلثات جواب دادم.

چقدر سرعتم کم بود امروز. باید روش کار کنم.

ریاضی را بد دادم.

..........................................

سید محمدحسین طباطبایی با میانگین تراز 6870 در رشته تجربی

خودنگاری آغازین: این آزمون را خیلی خوب نخواندم اما کارهایی که هفته‌های گذشته انجام می‌دادم را انجام دادم.

 در ادبیات تغییر روش دادم. عربی را کار کردم، دینی را هم همین‌طور. ممکن است در زبان کمی لنگ بزنم اما اگر وقت بیشتری برایش بگذارم با حل ریدینگ درصدم بالا می‌آید.

زمین را خوب خواندم.

 ریاضی هم که دیگر از شر هندسه خلاص شده‌ام و امیدوارم پیشرفت کنم.

زیست را چون بقچه‌ای خوانده‌ام شاید درصدم کم شود و نباید سوال غلط بزنم مباحث فیزیک کمی آسان‌تر شده است و شیمی هم بهتر خوانده‌ام. در مجموع به نظر نمی‌رسد که آزمون بدی باشد.

خودنگاری پایانی: در مجموع به نظرم آزمون خوبی بود وقتی که آخر وقت سراغ ریاضی رفتم نتیجه خوبی داد. طبق پیش‌بینی‌ام در زیست کمی مشکل داشتم مشکلاتی که با یک مرور کوچک رفع می‌شوند. فیزیک هم مثل ریاضی بودو سوالات اولش زمانم را دچار اشکال کرد.

مسائل شیمی که خیلی کار کرده بودم را نتوانستم حل کنم.

عمومی‌ها هم خوب بودند فقط ریدینگ دوم زبان آزاردهنده بود.

........................

محدثه پرهیزکار با میانگین تراز 7080 رشته علوم انسانی

خودنگاری آغازین: برای این آزمون همه درس‌ها را به غیر از عربی 3 و زبان خوانده‌ام اما چون امتحانات مدرسه ما یک هفته جلوتر شروع شد و من این یک هفته اصلا تمرکز خوبی نداشتم ذهنم همش بین آزمون امروز و ترم پخش می‌شد اما خوب خداروشکر 3 تا امتحان که ریاضی و جغرافی و عربی بود رو خوب دادم. بیشتر نگرانیم برای امتحان دین و زندگی فرداست.

 برای آزمون امروز 80 درصد آماده هستم. امروز باید عمومی و چند تا درس دیگر را بالاتر بزنم تا نخوندن زبان و عربی جبران شود.

امیدوارم تاریخ ادبیات هم یادم بیاد آخه بخش تاریخ ادبیات جهانی خیلی سخت است و من حتی از روی کلماتشم نمی‌تونم بخونم.

خودنگاری پایانی: اختصاصی‌ها را بهتر از عمومی‌ها زدم.

تاریخ ادبیات هم اصلا فاجعه بود هیچی یادم نمی آمد از بس که اسم‌های افراد سخته!

در کل فکر کنم خوب داده باشم ولی الان درگیر امتحان دینی فردا هستم بخاطر همین نمی‌توانم خوب احساسم را بنویسم.

..........................

محمدحسین علی‌مردانی با میانگین تراز 6300 رشته ریاضی:

خودنگاری آغازین: من برای این آزمون تلاش زیادی کرده‌ام. در واقع در آزمون قبل و این آزمون شروع کردم که با آزمون‌های قلم‌چی هماهنگ باشم و قبل از این دو آزمون سرگردان بودم و نمی‌دانستم با مدرسه پیش بروم یا با آزمون‌ها و هدف‌گذاری این آزمون من برای حفظ تراز 6600 قبل است و اگر توانستم بهتر کردن آن هدف من است و ان‌شاء‌الله از آزمون بعد حتما خودم را به بالای 7000  می‌رسانم.

خودنگاری پایانی: امتحان بدی نبود ولی اشکالاتم را در آزمون فهمیدم که سرعت من خیلی کم است و این به‌خاطر این است که تست کم کار کرده‌ام و تسلطم را باید در درس‌ها افزایش دهم.

...............................

غزل قربانی با میانگین تراز 7591 رشته ریاضی:

خودنگاری آغازین: امروز اولین آزمونیه که اصلا آمادگی کافی ندارم. امتحانات شروع شده‌اند و به جز جمع‌بندی دروس پیش و پایه وقتی برای این‌که خودمو به مباحث آزمون برسانم نداشتم!

دیفرانسیل، تحلیلی و گسسته را به راحتی می‌زنم چون جمع‌بندی کردم! همین‌طور دینی را.

شیمی پیش هم مطالعه‌ی کمی داشتم ولی بقیه دروس خیلی نه!

باید با یک برنامه‌ریزی خیلی خفن ایشالا در آزمون بعدی جبران کنم!

خودنگاری پایانی: همون چیزی که گفتم! گسسته و تحلیلی و فیزیک 3 خوب بود. بقیه هم نسبت به دانسته‌های قبلی زدم.

عمومی‌هام خوب شد ولی بقیه را نه! ایشالا در آزمون بعدی جبران می‌کنم.

.................

با ارائه این خودنگاری‌ها از شما دانش‌آموزان و فارغ التحصیلان گرامی می خواهیم که هدف‌گذاری چندتا ازده‌تا و خودنگاری آغازین و پایانی آزمون را جدی بگیرید و از نتایج مثبت آن در موفقیت خودتان غافل نشوید.

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

 

12/8/2022 11:39:23 PM