هفته آگاهی از مغز (اسفند 1401) : مغزت را بشناس!

هفته‌ی آگاهی از مغز برای ایجاد و ارتقای علاقه‌مندی عمومی و حمایت از مطالعات مغز است، که هر ساله در ماه مارس (March) و در ایران در اسفندماه برگزار می‌شود.

هفته آگاهی از مغز (اسفند 1401) : مغزت را بشناس!

هفته ی آگاهی از مغز

هفته‌ی آگاهی از مغز برای ایجاد و ارتقای علاقه‌مندی عمومی و حمایت از مطالعات مغز است، که هر ساله در ماه مارس (March) و در ایران در اسفندماه برگزار می‌شود. مشارکت کنندگان در این کمپین با انجام فعالیت‌های ابتکاری خود، سعی دارند شگفتی‌های مغز و اثرات عمیق علوم این حوزه را در زندگی روزمره‌ي ما نشان دهند.


امسال این هفته از 6 تا 12 اسفند 1401 برگزار می شود . هدف امسال "ارتقا سرمایه شناختی جامعه ایرانی" و ارائه آگاهی هایی به منظور شعار "مغزت را بشناس" است . 

بنیاد علمی آموزشی قلم چی در راستای حمایت از فراگیران با همکاری اساتید علوم اعصاب شناختی دانشگاه شهید بهشتی در مرکز پژوهشی علوم اعصاب شناختی رفتار  آمادگی شناختی داوطلبان را به صورت دوره ای مورد سنجش قرار داده است . تا کنون بیش از 200 هزار نفر از دانش آموزان کانونی در این طرح شرکت کرده اند و مورد ارزیابی شناختی قرار گرفته اند . در هر آزمون علاوه بر ارزیابی ، پیشنهادهایی برای تقویت سازه های شناختی ( توجه و تمرکز ، حافظه ، سازگاری ، حل مساله ، خلاقیت) ارائه می شود.


در این هفته، با مطالب ، فیلم ، محتوی و پیشنهاد های ویژه در زمینه آگاهی از مغز همراه شما خواهیم بود. 


برای مشاهده مطالب برروی لینک های زیر کلیک کنید:

دکتر وحید نجاتی : آگاهی از کارکرد مغز،  موجب افزایش کارایی مغز می ­شود

معرفی پیشنهاد ویژه : بسته تقویت توجه و حافظه سام ( فیلم)

دکتر وحید نجاتی : عملکرد تحصیلی ، تلاش و هوش ( فیلم)

یادگیری در مغز ما چگونه است ؟ (نوروپلاستیسیتی) +فیلم

تلاش چیست ؟ چگونه آن را تقویت کنم ؟ + فیلم
مطالب مرتبط

5/28/2023 1:52:17 PM