اگر به گذشته برگردم باز پیوستگی‌ام را حفظ می‌کنم: محمد کربلایی

محمد مهدی کربلایی هستم، دانشجوی مکانیک صنعتی شریف در این مطلب قصد دارم درباره پیوستگی شرکت در آزمون‌های کانون و مزیت مفید آن با شما صحبت کنم.

اگر به گذشته برگردم باز پیوستگی‌ام را حفظ می‌کنم: محمد کربلایی

محمد مهدی کربلایی هستم، دانشجوی مکانیک صنعتی شریف

در این مطلب قصد دارم درباره پیوستگی شرکت در آزمون های کانون و مزیت مفید آن با شما صحبت کنم. 


خب همونطور که می‌دانید، آزمون‌های کانون قلمچی مطابق برنامه راهبردی قلمچی برگزار می‌شود. برنامه راهبردی آزمون‌های کانون هرساله توسط یک تیم حرفه‌ای با ساعت‌ها کار و فکر، برای دانش آموزان طراحی می‌شود، طوری که این برنامه همگام با برنامه آموزش و پرورش پیش رفته و باعث سردرگمی دانش آموزان نمی‌شود.


چیزی که باعث شده این برنامه راهبردی با دیگر برنامه ها تمایز پیدا کند و برتری داشته باشد و درنهایت موفقیت دانش آموزان در کنکور سراسری را رقم بزند، پیوستگی شرکت در این آزمون ها است.


در کارنامه آزمون‌های کانون، روند درسی دانش آموزان به صورت یک نمودار بررسی خواهد شد و هر آزمون این روند دقیق تر و ریزتر شده و در نتیجه جزئیات نمرات آزمون‌های شما نمایان می‌شود، نقاط ضعف و قدرت شما مشخص می‌شود و به نوعی به شما مسیری که از ابتدای کار تا به حال پیموده‌اید را نشان می‌دهد.


پیوستگی شرکت در آزمون‌های کانون گرچه برای بعضی از دانش آموزان سخت بنظر برسد اما دانش آموزان سخت کوش‌تر می‌دانند که در انتهای سال با پیوستگی شرکت در آزمون‌های کانون، پیشرفتی رو تجربه می‌کنند که با غیبت کردن یا نداشتن پیوستگی در این آزمون‌ها رسیدن به ان خیلی دشوار و یا ناممکن خواهد بود. 


من خودم به عنوان یک رتبه برتر در ۹۰ آزمون کانون در طی ۴ سال شرکت کردم وتنها در ۲ آزمون غیبت کردم که یک آزمون بابت زلزله به صورت کلی برگزار نشد و یک آزمون هم حال جسمانی نامساعدی داشتم که اصلا امکان آزمون دادن نداشتم. خداروشکر تونستم بعد از اون آزمون در هیچ آزمون دیگه‌ای غیبت نکنم و پیوستگی‌ام رو حفظ کنم. اگر به گذشته باز گردم باز پیوستگی‌ام را حفظ می‌کنم


 اگر حس کردید از برنامه آزمون عقب افتادید و زمان ازدست دادید و به صورت کامل نمی‌رسید آزمون را جمع‌بندی کنید، نگران نباشید و تنها سعی کنید وضعیت خودتون رو بهتر کنید. اگر از ۱۰۰ درصد بودجه ۶۰ هستید، سعی کنید تا روز پنجشنبه قبل از آزمون ۷۰ یا ۷۵ شوید و مابقی را رها کنید و در آزمون هم شرکت کنید، زیرا برنامه راهبردی کانون پر از ایستگاه های جبرانی و آزمون‌های جمع بندی است که مطالب را چندین بار پوشش می‌دهد و نگران از دست دادن مطالب نباشید چون می‌توانید در این آزمون‌ها جبران کنید. با این ذهنیت هم نگرانیتان کمتر می‌شود و هم در آزمون‌ها پیوستگی خود را حفظ خواهید کرد. 


شما به طورکلی در هر زمینه‌ای که بخواهید پیشرفت کنید، باید کارهایی رو که در زمینه رشد و پیشرفت اون رشته هست رو به صورت مستمر انجام دهید یا تمرین کنید. یک فوتبالیست زمانی به یک فوتبالیست ماهر تبدیل می‌شود که تمرینات روزانه خود را به صورت پیوسته داشته باشد و در تمرینات شرکت داشته باشد و تلاش کند تا عملکرد خود را بهتر کند.


مسیر کنکور هم شامل همین تمرینات و اقدامات پیوسته است که قطعا دانش آموزی که به انجام آن‌ها پایبند باشد، بهترین نتایج را در کنکور می‌بیند و باعث افتخار خودش و خانواده‌اش خواهد شد. این تمرینات در مسیر کنکور از نظرم، پیوستگی در مطالعه، پیوستگی در تست زنی های منظم همراه با تحلیل، پیوستگی در شرکت در آزمون‌های کانون، پیوستگی در تحلیل آزمون بعد از ازمون دادن، پیوستگی در داشتن خواب منظم، پیوستگی در دور بودن از حواشی شبکه های اجتماعی (حداقل در سال کنکور)، پیوستگی در تغذیه مناسب و تفریح‌های کوچک اما مناسب و ورزش‌های سبک برای داشتن جسم سالم در کنار روح سالم برای ادامه مسیر کنکوری از جمله اقداماتی است که دانش آموز باید به صورت منظم و پیوسته آن‌ها را انجام دهد.


موفق باشید. 


آزمون دادن باعث شناخت بهتری نسبت به خود می‌شود-عبدالله احمدی
پیوستگی باعث افزایش خلاقیت در پاسخ دهی می‌شود- زهرا نوروزی
آزمون دادن باید مداوم باشد:فاطمه قدرتی رتبه 128 کنکور ریاضی
پیشرفت تراز با پیوستگی بدست می‌آید-علی جابری


دانش آموزان عزیز، برای رزرو پشتیبان ویژه و مشاور کنکور، میتوانید با شماره 0218451 داخلی 3123 تماس بگیرید. یا از طریق تلگرام و اینستاگرام کانون برترها، با ما در ارتباط باشید. 6/5/2023 7:52:07 PM
Menu