پیوستگی باعث افزایش خلاقیت در پاسخ دهی می‌شود- زهرا نوروزی

پیوستگی باعث افزایش خلاقیت در پاسخ دهی می‌شود- زهرا نوروزی رتبه 181 کنکور علوم انسانی 1400 از قم - رشته روانشناسی دانشگاه تهران کانون فرهنگی آموزش قلم چی

پیوستگی باعث افزایش خلاقیت در پاسخ دهی می‌شود- زهرا نوروزی

زهرا نوروزی هستم.رتبه ۱۸۱ کنکور علوم انسانی ۱۴۰۰ از قم و در رشته روانشناسی دانشگاه تهران تحصیل میکنم. 

یکی از راههای موفقیت در مسیر کنکور این است که دانش آموز همراه با برنامه آزمون پیش برود و برای شرکت در آزمونها پیوستگی داشته باشد.

 یکی از مواردی که باعث میشود شخص در آزمون غیبت داشته باشد این  است که به برنامه آزمون نرسیده است.  نرسیدن به برنامه آزمون همیشه یکی از دلایلی بوده است که دانش‌آموزان‌ را از آزمون دادن منصرف کرده  است. شاید به این دلیل باشد که از دیدن سؤال‌هایی که بلد نیستند میترسند ولی هیچ دانش‌آموزي نباید از   دادن آزمون به این دلیل منصرف شود چرا که آزمون دادن موجب میشود تا انسان دانسته‌هایش را بسنجد و  خود را بیازماید و نکاتی را که خوانده است تثبیت کند، هر چند اگر فقط بخشی از برنامه آزمون را شخص خوانده باشد. 


پیوستگی در هر چیزی باعث میشود تا هم دقت و هم تمرکز حواس در آن کار به مرور افزایش یابد. همچنین آزمون دادن باعث میشود تا  شخص در تکنیکهای مدیریت زمان مهارت بیشتری کسب کند.  علاوه بر اینها باعث میشود تا شخص خلاقیت بیشتری را در آزمونها به دست بیاورد و برای حل تستها به تکنیکهای جدیدی دست یابد. 


 من در دورانی که در آزمونهای قلمچی شرکت میکردم به هیچ عنوان غیبت نداشتم و همواره سعی میکردم   تا جمعه‌هایی را که آزمون داشتم از دست ندهم و حتی در آزمونهایی که پنجشنبه ها برگزار میشد شرکت  میکردم و آن را یک فرصت بسیار خوب میدانستم چرا که به من کمک میکرد تا آشنایی نسبی با سؤالات  آزمون پیشرو داشته باشم؛ همچنین به من در یادگیری بهتر نکاتی که خوانده بودم نیز کمک میکرد و حتی من نکاتی را از آزمونها یاد میگرفتم که به مرور باعث میشد شيوه‌هاي خواندن هر درس را نیز اصلاح کنم، در نظر خودم اگر در آزمونها شرکت نمیکردم به هیچ وجه به آن نکات دست نمی یافتم. 


من حتی اگر به گذشته   باز گردم باز هم به همین شیوه ادامه میدهم و استمرار خودم را در آزمونها حفظ میکنم.  در سال کنکور علاوه بر پیوستگی در آزمونها موارد دیگری را هم باید شخص رعایت کند مثال حتما در درس  خواندن و تست زدن و مرور روزانه و برنامه ریزی نیز استمرار داشته باشد و هر لحظه را غنیمت بداند تا موفقتر در این مسیر عمل کند. این کار باعث آرامش ذهنی و تمرکز است.  رمز موفقیت در بیشتر مسیرهای زندگی استمرار و صبر و تلاش و توکل است و کنکور نیز یکی از مسیرهای  زندگی است که بیش از هر چیزی برای موفقیت به اینها نیاز دارد.


آزمون دادن باید مداوم باشد:فاطمه قدرتی رتبه 128 کنکور ریاضی

پیشرفت تراز با پیوستگی بدست می‌آید-علی جابری


دانش آموزان عزیز، برای رزرو  زهرا نوروزی به عنوان پشتیبان ویژه و مشاور کنکور، میتوانید با شماره 0218451 داخلی 3123 تماس بگیرید. یا از طریق تلگرام و اینستاگرام کانون برترها، با ما در ارتباط باشید. میرمحمد عراقی
تهيه شده توسط : میرمحمد عراقی
6/9/2023 4:24:17 AM
Menu