تشویق همه چیز را دگرگون می‌سازد

چند سال پیش ، آزمایشی در یکی از مدارس منطقه خلیج سان فرانسیسکو انجام شد .مدیر مدرسه سه معلم را صدا کرد و گفت : ((از آنجا که شما سه تا معلمان برتر این جا هستید و بیشترین مهارت را دارید ، میخواهم ...

تشویق همه چیز را دگرگون می‌سازد

تشویق همه چیز را دگرگون می سازد

چند سال پیش ، آزمایشی در یکی از مدارس منطقه خلیج سان فرانسیسکو انجام شد .مدیر مدرسه سه معلم را صدا کرد و گفت : ((از آنجا که شما سه تا معلمان برتر این جا هستید و بیشترین مهارت را دارید ، میخواهم نود دانش آموز برگزیده با بیشترین بهره هوشی را به شما بدهم تا در طول سال آینده با آنها کار کنید و ببینید چقدر می توانند یاد بگیرند.))

سه معلم ، دانش آموزان ، و والدین دانش آموزان فکر کردند که عجب فکر خوبی است.آنها در آن سال بیشتر از همه سالهای تحصیلی لذت بردند.وقتی سال تحصیلی به پایان رسید ، این دانش آموزان 20 تا 30 درصد بیشتر از سایر دانش آموزان کل خلیج سان فرانسیسکو موفق شده بودند.

در پایان سال تحصیلی مدیر مدرسه سه معلم را صدا زد و گفت : ((باید اعترافی بکنم .این نود دانش آموز بهترین و باهوش ترین دانش آموزان نبودند ، بلکه دانش آموزانی معمولی بودند.ما نود دانش آموز را بطور تصادفی انتخاب کردیم و به شما دادیم .))

معلمان طبعا نتیجه گرفتند که حتما مهارت آنان در تدریس باعث آن همه پیشرفت دانش آموزان شده است.

اما مدیر گفت : ((باید اعتراف دیگری هم بکنم. شما بهترین معلمان نیستید. اسم شما سه نفر را با قرعه کشی از درون کلاه بیرون آوردیم .))

پس چرا آن دانش آموزان و معلمان چنان عملکرد عالی در کل سال از خود نشان دادند؟ زیرا تشویق شدند و باور کردند که می توانند!

 

برگرفته از کتاب تشویق همه چیز را دگرگون می سازد

 


 

برای آگاهی از شرایط ثبت نام در آزمون های برنامه ای کانون فرم موجود را تکمیل کنید. ( کلیک کنید )