برنامه دوران جمع‌بندی ویژه هنرستانی‌ها

امسال دوران جمع بندی هنرستان را 45 روزه در نظر گرفته ایم. (25 تیر تا 9 شهریور) که شامل 20 آزمون است.

برنامه دوران جمع‌بندی ویژه هنرستانی‌ها

هنرجویان گرامی


برنامه دوران جمع بندی (آزمون‌های سه روز یک بار)


جمع بندی با روش سه روز یک بار پیشینه‌ای بیست ساله دارد . در این روش ،شما برخلاف گذشته ، ابتدا امتحان می‌دهید و سپس درس می‌خوانید. روش سه روز یک بار را در زمانی مطرح کردیم که هنوز روش بازیابی در محافل علمی و آموزشی جهان مطرح نشده بود . البته هنوز هم روش بازیابی در بین دانش آموزان غیر کانونی ،یک روش کمتر شناخته شده است .روش سه روزیک بار ، ابتدا با عنوان جمع بندی به روش قلم چی معرفی شد. بعدها و برای این که همة دانش آموزان و مشاوران به راحتی بتوانند این روش را اجرا کنند ، اسم این روش را به نام کنونی یعنی جمع بندی با روش سه روز یک بار تغییر دادیم. در طی بیست سال گذشته صدها هزار دانش آموز و به ویژه دانش آموزان برتر ، این روش را اجرا کردند و از آن بهره بردند . بنابراین روش سه روز یک بار، پشتوانة هزاران هزار تجربة انجام شدة موفق را به همراه دارد. کافی است سه یا چهار بار این روش را اجرا کنید و از پیشرفت خود مطمئن شوید .

شش فایدة روش سه روز یک بار :

فایده اول : نقاط قوت و ضعف و نیازهای خود را پس از هر آزمون کشف می‌کنید و روی قسمت‌هایی که بیشتر نیاز دارید متمرکز می‌شوید.


فایده دوم: شناخت دقیق‌تری از خود پیدا می‌کنید.پس از بررسی پاسخ‌های خود، وضعیت خود را بهتر خواهید شناخت و دقیق‌تر هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی خواهید کرد. 


فایده سوم: بازدهی شما در جمع بندی ، با روش سه روز یک بار، به شدت افزایش پیدا می‌کند. پس از سه یا چهار بار اجرای این روش متوجه پیشرفت چشم گیر خود خواهید شد.مشروط برآن که به طور کامل این روش را اجرا کنید.


فایده چهارم: به وسیلة آزمون‌های سه روز یکبار شما می‌توانید همة کتاب‌ها و نکته‌های آن‌ها را تا روز آزمون اصلی چندین بار دوره کنید و مسلط شوید.


فایده پنجم: در هفته‌ها و روزهای پایانی آرامش و اعتماد به نفس شما بیشتر می‌شود. وقتی همة درس‌ها و کتاب‌ها را به پایان می‌رسانید از نگرانی هایتان کاسته می‌شود و نگران این نخواهید بود که برخی مطالب را فراموش کرده اید .


فایده ششم: روش‌های مدیریت زمان را بارها و بارها تمرین می‌کنید و برای اجرا در کنکور اصلی مسلط می‌شوید. این روش ها عبارتند از : روش ضربدر و منها ، روش زمان‌های نقصانی، روش استراتژی بازگشت. اگر این روش‌ها را بلد نیستید  به مقدمه کتاب‌های زرد مراجعه کنید و یا روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

مقالة کاظم قلم‌چی: 3 روش مدیریت زمان در جلسة آزمون

 مقاله کاظم قلم چی : 4 اتفاق آموزشی مهم در جلسة آزمون ‎

سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر سال گذشته در باره این روش ها


معرفی روش آزمون‌های سه روز یک بار
شما در هر سه روز یک مجموعة کامل از سوال‌ها را از کنکورهای گذشته یا آزمون‌های شبیه‌سازی شده امتحان می‌دهید و شرایط کنکور را از همه نظر برای خودتان شبیه سازی می‌کنید. سعی کنید با لباس رسمی و روی صندلی آزمون بدهید . در همان ساعت 8 صبح آزمون را شروع کنید و به طور پیوسته و بدون وقفه درس‌ها را یک به یک امتحان بدهید . (دقیقاً مشابه جلسة کنکور)
روش آزمون‌های سه روز یک بار سه بخش دارد :


بخش اول: آزمون دادن در زمان و شرایط شبیه کنکور اصلی


بخش دوم: بررسی و تحلیل پاسخ‌ها و تشخیص اولویت‌ها.

باید تشخیص دهید طی دو و نیم روز باقی مانده کدام قسمت‌ها را در هر درس مطالعه کنید.


بخش سوم: در دو و نیم روز باقی مانده همه درس‌ها را مطالعه می‌کنید . در هر نیم روز، دو درس را مطالعه می‌کنید.


ویژگی‌های دوران جمع بندی امسال

امسال دوران جمع بندی را 45 روزه در نظر گرفته ایم. (25 تیر تا 9 شهریور).که  شامل 20 آزمون است ،6 آزمون به طور خالص فقط از درس‌های عمومی،پایه و غیرفنی و 6 آزمون نیز فقط از درس‌های اختصاصی و 8 آزمون نیز مطابق با کنکور سراسری است. علت آنکه در تمام آزمون‌ها درس‌های اختصاصی و عمومی باهم برگزار نمی‌شود حجم بالای کتاب‌ها برای تحلیل و مطالعه بین 2 آزمون می‌باشد.و ترتیب آزمون‌ها به گونه ای است که فرصت کافی برای تمام درس ها وجود خواهد داشت.

در این برنامه شما یکی درمیان آزمون های مشابه کنکور را برای خود شبیه سازی کنید برای مثال یک آزمون فقط شامل درس‌های عمومی، پایه و غیر فنی است که بعد از اتمام آزمون  باید به تحلیل آزمون بپردازید و سپس دو ونیم روز باقی مانده را مطالعه کنید .این روند برای آزمون های اختصاصی و آزمون‌های جامع  نیز تکرار می شود.

در پایان بازه 5 روزه جهت تورق سریع در نظر گرفته شده است که در اینجا شما مطالب مارک دار شده را  به صورت دور تند مطالعه می‌کنید بنابراین هنگام مطالعه نکات کلیدی را مارک دار کنید تا در روزهای تورق  سریع کارتان آسان تر شود.


منابع جمع بندی امسال 1399


1) کتاب زرد: 10 کنکور عمومی، پایه و شایستگی‌های غیر فنی مشترک برای تمام رشته‌هاست

2) کتاب زرد 10 کنکور اختصاصی (برای هر رشته یک کتاب)

تذکر: در کتاب‌های زرد فقط در درس‌های دوازدهم سوال‌های مربوط  به 20% آخر کتاب‌ها (پودمان‌های 4 و 5 برای رشته‌های پودمانی) و 20% درس‌های عمومی و اختصاصی گرافیک و معماری طبق برنامه اعلام شده مشخص شده است را پاسخ نمی‌دهید. 


برای اطلاع دقیق از تغییرات برنامة 4 آزمون جامع براساس حذفیات سازمان سنجش بر روی  لینک زیر کلیک کنید.

تغییرات برنامه‌های راهبردی آزمون‌های جامع دوازدهم هنرستان


سخن پایانی

حتی اگر تاکنون ، آن طور که خودتان می خواستید درس نخوانده اید ، دورة باقی‌ماندة جمع بندی ، فرصت مناسبی است که پیشرفت چشم گیری داشته باشید . با جمع بندی به روش سه روز یک بار و با روش بازیابی به پیش بروید . موفقیت از آن شماست .زمان برای پیشرفت باقی است و مسیر هموار است !

پیروز و موفق باشید .


توجه:

با توجه به این که کتاب‌های زرد 10 کنکور رشته‌های تاسیسات مکانیکی و تربیت بدنی هنوز چاپ و به دست هنرجویان نرسیده است، فایل pdf آزمون‌های این دو کتاب به تدریج در ضمیمه این صفحه قرار می‌گیرد. 

سایر کتاب‌های زرد اختصاصی 7 رشته دیگر و هم‌چنین کتاب زرد مشترک عمومی، پایه و شایستگی‌های غیر فنی، چاپ شده و قابل تهیه از فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های کانون و هم‌چنین از سایت کانون‌بوک می‌باشد.
5/29/2023 1:52:24 AM
Menu