نحوه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور در سالهای اخیر در کشور ما داوطلبان زیادی را به سوی خود جذب کرده است چه کسانی که در سن کنکور هستند و کنکور سراسری می‌دهند

نحوه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور در سالهای اخیر در کشور ما داوطلبان زیادی را به سوی خود جذب کرده است چه کسانی که در سن کنکور هستند و کنکور سراسری می دهند چه کسانی که سالها از درس و دانشگاه دور بودند یا به علت شرایط زندگی، شغلی نتوانستند در دانشگاه تحصیل کنند فرصت مناسبی را برای تحصیل پیش رویشان گذاشته است.

 داوطلبان به دو صورت هم از طریق شرکت در کنکور سراسری به صورت با آزمون و هم از طریق ثبت نام بدون آزمون امکان تحصیل در دانشگاه پیام نور را خواهند داشت. دانشگاه پیام نوربر اساس روش نیمه‌حضوری و آموزش از راه دور تأسیس شده است که این موضوع ضرورت حضور دانشجو در کلاس‌های درسی را کاهش می‌دهد و به نوعی می‌توان گفت که در دانشگاه پیام نور کلاس‌های تدریس حول محور مرور مطالب گذشته درس و رفع اشکال صورت می گیرد.کلاس ها آخر هفته ها برگزار می شود و دانشجور را به درک بیشتر مطالب و پیشخوانی سوق می دهد. اما کلیه کلاس های عملی شامل واحدهای آزمایشگاهی به صورت حضوری برگزار می شود و دانشجویان باید در روزهای تعیین شده در دانشگاه حضور یابند.

دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش داوطلبان از طریق شرکت در کنکور سراسری که بعد از آمدن رتبه ها داوطلبان می توانند از رشته های این دانشگاه در انتخاب های خود استفاده کنند ، نوع دیگر به صورت بدون کنکور نیز اقدام به پذیرش داوطلبان می نماید .نحوه ثبت نام بدون کنکور پیام نور به این صورت است که در ثبت نام بدون کنکور پیام نور، رشته های متنوعی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد به طوری که داوطلبان هیچ گونه محدودیتی برای انتخاب رشته های غیر مرتبط با مدرک تحصیلی شان نخواهند داشت. کسی که در انتخاب رشته دانشگاه پیام نور شرکت می کند باید بداند که هیچ محدودیتی برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ندارند. و برای ثبت نام در کنکور سراسری نیاز به انصراف از تحصیل ندارند.

از جمله ویژگی های مثبت تحصیل در دانشگاه پیام نور این است که به داوطلب امکان ادامه تحصیل به صورت غیر حضوری ، امکان تحصیل همزمان در دانشگاه پیام نور و دیگر دانشگاه ها، پرداخت شهریه ای کمتر نسبت به دیگر دانشگاه ها، عدم محدودیت در انتخاب رشته مورد نظر بدون توجه به رشته تحصیلی ،برگزاری امتحانات هماهنگ کشوری و افزایش شانس قبولی داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد را می دهد.


برای مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید


زمان و نحوه ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور در خصوص زمان و نحوه ثبت نام درلیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور داوطلبان باید توجه داشته باشند که نحوه ثبت نام بدون کنکور پیام نور به صورت اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نخواهد بود.ضمن اینکه پذیرش داوطلبان در دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می گیرد.بنابراین ورودی های مهر می بایست در اواخر مرداد ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام نمایند و با مشاهده لیست رشته های بدون کنکور پیام نورحداکثر 150 رشته محل را انتخاب نمایند. ورودی های بهمن ماه نیز می بایست از اواسط آبان تا اواخر آذر ماه اقدامات لازم را جهت ثبت نام و انتخاب رشته خود انجام دهد.

زمان و نحوه ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور


مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

داوطلبان در صورت دارا بودن مدارکی از جمله دارا بودن مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم – مدرک دیپلم (به استثنای داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلی آنها مدرک دیپلم فنی و حرفه ای می باشد) – دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی – داوطلبان در صورت دارا بودن یک مدرک کاردانی (فوق دیپلم) هم امکان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را خواهند داشت امکان ثبت نام در رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور را خواهند داشت.ضمن اینکه هیچ گونه محدودیتی برای انتخاب رشته های غیر مرتبط با مدرک تحصیلی داوطلبان وجود نخواهد داشت. بنابراین داوطلبی که در رشته تجربی تحصیل کرده است در ثبت نام رشته های بدون کنکور، می تواند رشته های گروه انسانی را انتخاب کند.

موضوع دیگرشهریه دانشگاه پیام نور است که لازم است داوطلبان بدانند که میزان شهریه متغیر بر اساس نوع واحد عملی و نظری متفاوت است. ضمن اینکه به این نکته توجه داشته باشند که تفاوتی بین میزان شهریه رشته های مختلف در گروه های مختلف از قبیل فنی و مهندسی با رشته های علوم انسانی وجود ندارد و میزان شهریه در تمامی دوره ها (سراسری – فراگیر – بدون آزمون) برابر است.

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور


لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور 

کارشناسی مهندسی عمران

کارشناسی مهندسی شیلات

کارشناسی مهندسی علوم دامی

کارشناسی حسابداری

کارشناسی ارتباط تصویری

کارشناسی صنایع دستی

کارشناسی عکاسی

کارشناسی مدیریت بازرگانی

کارشناسی مدیریت جهانگردی

کارشناسی مدیریت دولتی

کارشناسی مهندسی برق

کارشناسی مهندسی پلیمر

کارشناسی مهندسی خودرو

کارشناسی مهندسی راه آهن

کارشناسی طراحی پارچه

کارشناسی مهندسی مکانیک

کارشناسی مهندسی مواد و متالوژی

کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه

کارشناسی ریاضیات و کاربرد ها

کارشناسی مهندسی شیمی

کارشناسی فرش

کارشناسی نقاشی

کارشناسی علوم کامپیوتر

کارشناسی حسابداری

کارشناسی فیزیک

کارشناسی روانشناسی

کارشناسی علوم ورزشی

کارشناسی روابط عمومی

کارشناسی روزنامه نگاری

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی

کارشناسی زبان و ادبیات عربی

کارشناسی هنر اسلامی

کارشناسی هنر های صناعی

کارشناسی کتابت و نگارگری

کارشناسی مهندسی صنایع

کارشناسی مهندسی کامپیوتر

کارشناسی علم اطلاعات و دانش شناسی

کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی

کارشناسی پژوهشگری اجتماعی

کارشناسی علوم و مهندسی آب

کارشناسی علوم قرآن و حدیث

کارشناسی ادان و عرفان

کارشناسی جغرافیا

کارشناسی حقوق

کارشناسی علوم تربیتی

کارشناسی علوم سیاسی

کارشناسی شیمی محض

کارشناسی تعاون و رفاه اجتماعی

کارشناسی فلسفه و کلام اسلامی

کارشناسی تاریخ و تمدن ملل اسلامی

کارشناسی ترویج و آموزش کشاورزی

کارشناسی زیست شناسی

کارشناسی زیست شناسی گیاهی

کارشناسی علوم و مهندسی صنایع غذایی

کارشناسی مرمت و احیای بناهای تاریخی

کارشناسی زمین شناسی

کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی

کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی


برای مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید