نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98 به صورت اینترنتی می‌باشد و از طریق سایت سازمان سجنش برگزار می‌گردد. بنابراین برای ثبت نام کنکور سراسری باید ابتدا مدارک لازم را تهیه نمایید.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98

همانگونه که می دانید در انتها پس از نظرات متعدد ،سرنوشت کنکور 98 مشخص شد و داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید کنکور سراسری 98 بالاخره متوجه شدند که چگونه باید رقابت کنند.  اما ثبت نام کنکور چگونه صورت می گیرد ؟

ثبت نام کنکور سراسری 98 تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام می شود. زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 با توجه به اعلام سازمان سنجش در نیمه ی ابتدایی بهمن و در بازه 24 بهمن تا 2 اسفند صورت می پذیرد . به همین دلیل روند ثبت نام را به صورت گام به گام بررسی خواهیم نمود :

ثبت نام در کنکور به سه بخش تقسیم می گردد که عبارتند از :

1) دریافت کد سوابق تحصیلی  

2) خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 98

3) ثبت نام اصلی کنکور سراسری 98

اکنون هر مورد را به صورت مجزا بررسی می نماییم :


دریافت کد سوابق تحصیلی 


 کد سوابق تحصیلی یا دیپ کد  برای اعمال سوابق تحصیلی داطلبان در کنکور سراسری استفاده می شود . داوطلبان می توانند برای دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98 به این قسمت مراجعه 
نمایند 


دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 98

برای مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور سراسری 98 و ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید


خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 98

از دو طریق می توانید کارت اعتباری مورد نیاز خود را تهیه نمایید . راه حل اول این است که پس از ورود به سایت سازمان سنجش بر روی گزینه خرید کارت اعتباری مطابق شکل زیر کلیک نمایید.

خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 98

راه حل دیگر این است که پس از اقدام به ثبت نام اصلی کارت اعتباری خود را تهیه نمایید. به این صورت که با مراجعه به قسمت ثبت نام سایت از شما سریال ثبت نام درخواست می شود و در کنار آن نیز یک لینک برای خرید کارت اعتباری قرار داده شده است که ممکن است در قسمت سمت راست صفحه و یا بالای قسمت ثبت نام باشد. مانند شکل زیر :

خرید کارت اعتباری کنکور سراسری 98


ثبت نام اصلی کنکور سراسری 98

پس از ورود به سایت قسمت سراسری را انتخاب کرده وقبل از هرکاری اطلاعیه ی مربوط به نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98 را مطالعه و اطلاعات خود را دراین باره تکمیل نمایید.

ثبت نام کنکور سراسری
و ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد تلفیق شده است و به طور همزمان از طریق همین سایت انجام می گیرد و کافی است شما هنگام ثبت نام کارت اعتباری مربوطه را تهیه نمایید . و البته دقت نمایید که برای ثبت نام در هر قسمت باید کارت اعتباری مجزا تهیه نمایید. همچنین اگر می خواهید در دو کنکور مانند ریاضی و هنر شرکت نمایید باید برای هر کدام کارت اعتباری مخصوص خودش را تهیه نمایید.

( برای شرکت در دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور نیز کارت جداگانه تهییه کنید)

صفحه ابتدایی ثبت نام مربوط به شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون کنکور می باشد، آن را به دقت مطالعه فرمایید،در صفحه ی دوم باید وضعیت تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص کنید و سپس بند های مربوط به مشخصات فردی محل تولد،سال دریافت دیپلم و کدمنطقه معدل کتبی نهایی دیپلم و ... را به دقت پر کنید.

داوطلبان اقلیت های مذهبی دراین قسمت نوع سوالات معارف را مشخص می کنند.

ثبت نام اصلی کنکور سراسری 98


پس از پابان مراحل ثبت نام و تایید نهایی اطلاعات به شما کد رهگیری 16 رقمی داده می شود،این کد رهگیری و شماره ی پرونده ی 7 رقمی و هم چنین شماره ی کارت اعتباری را تا پایان مراحل ثبت نام و مشاهده ی نتایج نزد خود نگه دارید.

 

     

برای مشاوره در زمینه  ثبت نام کنکور سراسری 98 و ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید