درس خواندن به طعم میوه‌های تابستان

همین الان تکلیف خودتان را روشن کنید! یک روز تابستانی برای شما چه‌قدر ارزش دارد؟

درس خواندن به طعم میوه‌های تابستان

بعضی از دانش‌آموزان تابستان را فصل استراحت می‌دانند و برنامه‌ای برای درس خواندن ندارند، اما بسیاری از دانش‌آموزان نیز تابستان را فرصت خوبی می‌دانند تا علاوه بر مرور درس‌های سال گذشته، نگاهی به درس‌های سال آینده داشته باشند. کنکوری‌ها بهتر می‌دانند که یک روز در تابستان چه ارزشی دارد. اگر می‌خواهید ارزش یک روز تابستان را بدانید، آن را از یک دانش‌آموز کنکوری که یک روز تا کنکورش باقی مانده، بپرسید.

همین الان تکلیف خودتان را روشن کنید! یک روز تابستانی برای شما چه‌قدر ارزش دارد؟

اگر شما در سال‌های قبل تجربه‌ی درس خواندن در تابستان را داشته باشید، امسال هم مشکلی نخواهید داشت؛ اما اگر امسال اولین سالی است که می‌خواهید درس بخوانید، یک نیروی گریز از مرکز در شما وجود دارد که به شما می‌گوید «سال تحصیلی از اول مهر شروع می‌شود». سعی کنید به حرف‌های این نیروی گریز از مرکز توجه نکنید و برنامه‌های تابستان خود را اجرا کنید.

برنامه‌ریزی نقش مؤثری در موفقیت دارد. این درست است؛ اما فراموش نکنید که فقط برنامه‌ریزی کردن، موفقیت نیست. برنامه‌ریزی، بسترهای موفقیت را برای‌تان فراهم می‌کند؛ اما برای موفق شدن باید برنامه را اجرا کرد. اجرا کردن برنامه هم یعنی درس خواندن. بعضی از دانش‌آموزان ممکن است در تابستان خیلی به فکر بروند ودرس خواندن در تابستانجزء برنامه‌های اصلی آن‌ها باشد ولی ۹۰ درصد وقت خود را برای برنامه‌ریزی و ۱۰ درصد را برای اجرا بگذارند. شما جزء این دسته از دانش‌آموزان نباشید. پیشنهاد می‌کنم حتماً درس‌های سال آینده را در برنامه بگنجانید و فقط به فکر مرور درس‌های سالی که پشت سر گذاشتید، نباشید. خواندن درس جدید، انگیزه‌ی بیش‌تری به شما می‌دهد.

به فکر کتاب‌های کمک‌آموزشی باشید، اما نباید هر کتابی را که دوستانتان می‌گویند یا در کتاب‌فروشی می‌بینید، بخرید. یک الگو برای خود داشته باشید. برای هر درس، یک یا دو کتاب تهیه کنید و سعی کنید آن‌ها را کامل بخوانید. داشتن کتاب‌های زیاد، در بلندمدت برای‌تان اضطراب به وجود می‌آورد. اگر به دنبال یک منبع جامع هستید کتاب تابستان با داشتن هم‌زمان بخش نگاه به گذشته و نگاه به آینده نیاز شما را برطرف می‌کند.

همه‌ی ما میوه‌های تابستانه را دوست داریم. درس خواندن هم جزء میوه‌های تابستانه است که من دوست دارم. فکر می‌کنم شما هم دوست داشته باشید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24