سحرخیز باش تا کامروا باشی

سعی کنید عادات خوب و مؤثر مانند مطالعه از صبح زود، سحرخیزی، خوردن صبحانه‌ی مناسب و خواب به‌موقع شبانه را در خود ایجاد و تقویت کنید.

درست است که تابستان، این فصل مورد علاقه‌ی دانش‌آموزان، یادآور شادی‌ها، خاطره‌ها، اوقات فراغت‌هایی برای رفع خستگی‌های نه ماه تحصیلی با خواب نیم‌‌روزی، کلاس‌های سرگرم‌کننده، سفرها و خلاصه هر چیز خوبی است که برای تجربه‌ی دوباره‌اش یک سال تحصیلی را به‌خوبی جنگیده‌اید تا بتوانید با طیب خاطر از موهبت‌های این فصل همیشه خوب و مهربان و آرام و گرم بهره ببرید؛ اما عده‌ای از دانش‌آموزان را می‌بینم که به مطالعات شبانه و خواب‌های روزانه در مدت‌زمان طولانی می‌پردازند.

دوستان عزیز! سعی کنید عادات خوب و مؤثر مانند مطالعه از صبح زود، سحرخیزی، خوردن صبحانه‌ی مناسب و خواب به‌موقع شبانه را در خود ایجاد و تقویت کنید؛ زیرا داشتن سبک زندگی سالم و صحیح از شروط لازم برای دست‌یابی به موفقیت است. از همین امروز مطالعه‌ای بر سبک زندگی‌تان انجام دهید و ببینید چه‌قدر تا سبک زندگی سالم و صحیح که لازمه‌ی موفقیت است فاصله دارید. آن‌گاه کم کم دست به کار شوید و شروع به تغییر کنید تا پیروزی را از آن خود سازید.