فاطمه فریار- نتایج دو آزمون نوروز برای ادامه به من انگیزه داد

من فاطمه فریار هستم رتبه 45 منطقه سه کنکور انسانی و رتبه 168منطقه سه کنکور زبان سال 1401و دانشجوی رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی.

فاطمه فریار- نتایج دو آزمون نوروز برای ادامه به من انگیزه داد

به نام خدا

من فاطمه فریار هستم رتبه ۴۵ منطقه سه کنکور انسانی و رتبه ۱۶۸منطقه سه کنکور زبان سال ۱۴۰۱و دانشجوی رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی.

  آزمون ۷ و ۱۹ فروردین ترازم بالای ۷۰۰۰ شد و تراز ۱۹ فروردین نسبت به ۷ فروردین ۳۰۰ تا پیشرفت داشت و تقریباً به رتبه کنکورم نزدیک بود.خوشحال بودم که توانسته بودم در کنار تفریح در ایام نوروز ثباتم را در مطالعه حفظ کنم و رفته رفته تعداد تست و ساعت مطالعه‌ام را افزایش دهم.

  با توجه به نتیجه آزمون ها سعی کردم در کنار روتین قرابت و آرایه ، ریاضی را نیز به آن اضافه کنم چون سه ماه آخر تاثیر فوق‌العاده‌ای بر کنکور دارد و تقریباً مطالبی که در این سه ماه خوانده می شود بیشتر در ذهن دانش آموز می ماند در نتیجه باید دروس مهم و استراتژیکی چون ریاضی بیشتر کار شود.

  نتایج دو آزمون نوروز به من انگیزه داد تا با توان بیشتری پیش بروم و سعی کردم در دروسی که درصد خوبی در این دو آزمون نداشتم بیشتر تمرکز کنم و هر روز یا یک روز در میان در برنامه‌ام جای دهم.تقطیع سماعی در درس علوم و فنون بسیار مهم است درنتیجه تست روزانه برای افزایش مهارتم در این زمینه در برنامه‌ام گنجاندم.

  حل کنکور های سال قبل تاثیر مستقیمی در نتیجه کنکور دارد. سعی کردم تقریبا تا اردیبهشت تمام مباحث را تمام کنم و از اول اردیبهشت تا اوایل خرداد کنکور های سال قبل را حل کردم و تمام تست هایشان را بررسی کردم.با حل کنکور های سال قبل متوجه نوعی الگو در سوالات شدم و مباحث مهم و پر تکرار هر درس را تا حدودی شناسایی کردم و تا زمان کنکور روی این مباحث تمرکز کردم و تست فراوانی از آنها زدم.

  مباحث پر تکرار در دروسی چون تاریخ و جغرافیا بسیار برایم کار ساز شد چون وقت زیادی صرف خواندن این دو درس نکرده بودم و باعث شد درصدم در کنکور تا حدودی بهتر از انتظارم شود.

  در ریاضی برخی مباحث مثل شمارش و احتمال در سال دوازدهم و تابع سال یازدهم و...هر سال تکرار می شوند من تقریبا تمام تست های مربوط به این مباحث را از کتاب آبی  کانون حل مردم و تست هایی که نشان دار کرده بودم را برای بار دوم حل کردم این کار درصد ریاضی ‌ام را در آزمون های کانون افزایش داد.

  با توجه به افزایش تاثیر نتایج امتحانات نهایی بر کنکور پیشنهاد میکنم در کنار حل تست برای هر درس با بررسی امتحانات نهایی سال قبل سوالات مهم را نشان دار کنند و بار ها مرور کنند.البته الگوی سوال دادن نسبت به سال های قبل با توجه به امتحانات نهایی که در دی ماه برگزار شد تغییر کرده در نتیجه تسلط کا مل بر کتاب و مرور مستمر آن توصیه می شود و دانش آموزان باید تلاش کنند قبل از خرداد ماه این روند را در پیش بگیرند. ممکن است بعضی از دانش آموزان به دلیل تاثیر نمرات نهایی از تست زدن در زمان امتحانات غافل شوند ولی باید این نکته را در نظر بگیرند که تاثیر خود آزمون کنکور بیشتر از نمرات نهایی است. بنابراین بهتر است از کمال گرایی در مورد نمره پرهیز کنند و در کنار مطالعه به صورت تشریحی حداقل برای هر درس ۱۰ الی ۲۰ تست حل کنند.

  درمورد دروس عمومی چون در کنکور نمی آید سطح سوالاتش بالا رفته توصیه می کنم درمورد آزمون زبان انگلیسی جمله سازی را بیشتر تمرین شود و در درس دینی به علت و معلول ها بیشتر توجه کنند مخصوصاً آیات موجود در درس بسیار مهم هستند. دانش آموزان عزیز شما میتوانید برای رزرو پشتیبان ویژه و مشاور کنکور با رتبه های برتر سال گذشته

به لینک موجود مراجعه کرده و یا باشماره 8451-021 داخلی 3123 تماس بگیرید.

لینک صفحه پشتیبان ویژه

6/10/2023 4:57:30 AM
Menu