مائده حسنی-پس از آزمون‌های نوروز نقشه راه درستی به دست آوردم

سلام. من مائده حسنی هستم، رتبه 9 منطقه 2 کنکور انسانی و رتبه 9 منطقه 2 کنکور زبان سال 1400، دانشجوی رشته اقتصاد دانشگاه تهران.

مائده حسنی-پس از آزمون‌های نوروز نقشه راه درستی به دست آوردم

به نام خدا

سلام. من مائده حسنی هستم، رتبه ۹ منطقه ۲ کنکور انسانی و رتبه ۹ منطقه ۲ کنکور زبان سال ۱۴۰۰، دانشجوی رشته اقتصاد دانشگاه تهران.

دوران طلایی نوروز شروع یکی از مهم ترین دوره های یک دانش آموز کنکوری است که می تواند در مسیر پیش روی او اثرگذاری ویژه ای داشته باشد. نتایج آزمون های نوروز، به چند طریق مختلف می تواند در ادامه روند مطالعه دانش آموز موثر باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

آزمون های نوروز، از لحاظ نوع و بودجه بندی شباهت زیادی به آزمون های جمع بندی نیمسال اول دارند که می توانند پلکان مقایسه باشند؛ بدین ترتیب دانش آموز ابزار کامل تری برای تحلیل آزمون در اختیار دارد. پس از تحلیل آزمون، دانش آموز می تواند برای زمان پیش رو تصمیم گیری بهتری در زمینه رعایت تناسب بین مطالعه و تست زنی درس ها و پایه های مختلف داشته باشد.

من توانستم با استفاده از نتایج آزمون های نوروز، تصمیم گیری های درستی داشته باشم و نیمه دوم فروردین ماه را به مرور برخی دروس پایه دوازدهم و آمادگی نسبی برای امتحانات نهایی اختصاص دادم. همچنین موفق شدم طی یک برنامه ریزی صحیح، طی اردیبهشت ماه دروس پایه را بسیار خوب جمع بندی کنم. تالیف برنامه توسط خودم کمک کرد اجرا کردن برنامه درست تر و کاراتر انجام شود. به نظرم این تقسیم بندی می تواند تعادل مناسبی بین مطالعه برای کنکور و امتحانات نهایی ایجاد کند تا دانش آموزان بتوانند پیش از امتحانات نهایی، مطالعه ای روی دروس عمومی نیز داشته باشند.

پس از دوران طلایی نوروز، برنامه ریزی دانش آموزان بیش از پیش به مرور معطوف می شود. باید به خاطر داشت که مرور صرفا دوباره خوانی مطالب کتاب نیست، بلکه می تواند انواع مختلفی داشته باشد. دانش آموز می تواند برای مرور، مطالب هایلایت شده متن کتاب، بخش های مهم درسنامه و جزوه و نکات حاصل از تحلیل آزمون را مطالعه کند، تست آموزشی یا زماندار حل کند، تست های علامتدار شده را مجددا بررسی کند و یا ترکیب معقولی از این روش ها را استفاده کند. یکی از راه های پیشنهادی برای مرور، حل چند تست از مبحث و سپس مطالعه متن کتاب است که ابتدا مرحله بازیابی اطلاعات از ذهن را دستخوش چالش قرار می دهد و به این صورت به بازدهی بیشتر مطالعه کمک می کند.

یکی دیگر از کارهایی که به شدت پیشنهاد می شود در برنامه اردیبهشت ماه دانش آموزان قرار گیرد، حل مداوم آزمون های جامع و یا کنکورهای سالهای گذشته با رعایت شرایط مشابه آزمون است که یک نقشه ذهنی از جلسه کنکور در اختیار دانش آموز قرار می دهد و نقش بزرگی در آرامش آنان و مدیریت هرچه بهتر آزمون خواهد داشت.

برای دانش آموزان عزیز آرزوی موفقیت دارم.


دانش آموزان عزیز شما میتوانید برای رزرو پشتیبان ویژه و مشاور کنکور با رتبه های برتر سال گذشته و همچنین خانم حسنی

به لینک موجود مراجعه کرده و یا باشماره 8451-021 داخلی 3123 تماس بگیرید.

لینک صفحه پشتیبان ویژه

5/28/2023 12:11:03 PM