مهسا مهرآسا-نوروز تصمیم گرفتم به سختکوشی ادامه دهم

مهسا مهرآسا هستم رتبه 4 منطقه 3 کنکور انسانی و رتبه 10منطقه 3 کنکور زبان در سال1401 و دانشجوی روانشناسی دانشگاه تهران

مهسا مهرآسا-نوروز تصمیم گرفتم به سختکوشی ادامه دهم

سلام دوستان!

مهسا مهرآسا هستم رتبه 4 منطقه 3 کنکور انسانی و رتبه 10منطقه 3 کنکور زبان در سال1401 و دانشجوی روانشناسی دانشگاه تهران

در نیم سال اول سال دوازدهم عملکرد خیلی خوبی در آزمونها داشتم اما متاسفانه در آزمون های اسفند و فروردین افت تراز قابل توجهی پیدا کردم.در ابتدا این مسئله باعث تضعیف روحیه و تمرکز من شد اما بعد از دو آزمون تصمیم گرفتم که بجای تسلیم شدن در برابر نتیجه آزمون ها، قوی تر برای بدست آوردن موفقیت بجنگم.بنابراین بعد از هرآزمون علت پایین بودن تراز هردرسی را بررسی میکردم.عمدتا اشکالات من از مدیریت زمان ضعیف و بی دقتی نشئت میگرفت که با شبیه سازی تستی دروسی که مشکل داشتم ،توانستم تا حدود زیادی این مشکل را برطرف کنم.

من تا اسفند ماه تمام دروس دوازدهم را به پایان رساندم و تمرکز عمده من از فروردین تا تیر بر مرور دروس پایه و سال دوازدهم و اجرای آزمون های شبیه ساز کنکور در خانه بود.در خرداد ماه بیشتر مطالعه من برای امتحانات نهایی بود اما در هر هفته ، یک یا دو کنکور سال های اخیر را دقیقا برای خودم شبیه سازی میکردم. بیشتر اهمیت این آزمون ها جهت تحلیل پاسخ ها و پی بردن به نقاط قوت و ضعف توسط خود فرد است که باعث میشود دانش آموز بداند باید برای کدام دروس وقت بیشتری بگذارد و این،نکته مهمی در مطالعه درهفته های پایانی سال کنکور می باشد زیرا در این دوران زمان محدود است و باید به بهترین وجه از زمان استفاده کرد.

به نظر خودم مهم ترین ویژگی، که باعث موفقیتم شد سخت کوشی و اراده ام در درس خواندن بود.متاسفانه برخی از دانش آموزان با دیدن تراز های پایین زود دلسرد و ناامید میشوند و دست از تلاش برمیدارند درحالیکه هیچ وقت برای موفقیت در کنکور دیر نیست و صرفا دیر شروع کردن تلاش بیشتری می طلبد.در مقابل دانش آموزانی هستند که پرقدرت شروع میکنند اما در نیم سال دوم در مقابل سختی ها و خستگی زانو میزنند و کل تلاش های قبلی شان را به باد میدهند. هروقت خستگی میخواست مرا از موفقیت دور کند این جمله طلایی مرا نجات میداد:

دلیل اصلی که مردم تسلیم سختی ها میشوند این است که نگاه میکنند که چقدر از راه مانده تا به مقصد برسند بجای اینکه ببینند چقدر از راه را رفته اند.

دوستان عزیزم شما در نیم سال دوم بیشتر مسیر را در قله موفقیت طی کردید،پس هروقت ناامیدی و خستگی خواستند مانع از رسیدن شما به رویاهای زیبایتان شوند، کافی است به پشت سر خود نگاه کنید و ببینید تا اینجا چقدر زحمت کشیدید و پرقدرت تا رسیدن به نوک قله تلاش کنید.

شیرینی موفقیت، تلخی همه سختی ها را از بین خواهد برد. 


دانش آموزان عزیز شما میتوانید برای رزرو پشتیبان ویژه و مشاور کنکور با رتبه های برتر سال گذشته

به لینک موجود مراجعه کرده و یا باشماره 8451-021 داخلی 3123 تماس بگیرید.

لینک صفحه پشتیبان ویژه

6/8/2023 7:21:53 PM
Menu