عارفه صباغی- نوروز به من فرصت شناخت بهتر داد

من عارفه صباغی هستم رتبه 23 منطقه 2 کنکور انسانی 1401 دانشجوی رشته روان شناسی دانشگاه تهران

عارفه صباغی- نوروز به من فرصت شناخت بهتر داد

سلام 

من عارفه صباغی هستم 

رتبه ۲۳ منطقه ۲ کنکور انسانی ۱۴۰۱ 

دانشجوی رشته روان شناسی دانشگاه تهران 

 

تجربیات آزمون‌های نوروز باعث شد من به شناخت بهتری از خودم دست پیدا کنم. بعد از عید همچنان طبق برنامه پیش می‌رفتم، برای دروسی که اشکال داشتم، زمان بيشتري گذاشتم که برای من فلسفه و ادبیات بودند. در عین حال برای بهتر شدن نقاط قوتم تلاش می‌کردم .

 از اواسط اردیبهشت، آزمون‌های جامع را شروع کردم. خودم را در همه شرایطی قرار می‌دادم تا امتحان بدهم . انواع تست‌ها با قالب‌های مختلف را کار کردم. برای دروس پایه خیلی تست می‌زدم و اگر اشکالی داشتم سراغ متن کتاب می‌رفتم همچنین خلاصه نویسی‌هایم را بیشتر مطالعه می‌کردم. تحلیل آزمون‌هایم را مدام به شکل مروری می‌خواندم من بیشتر روی تثبیت دروس کار می‌کردم و فقط در یک دروس خاص مثل فلسفه و رياضي همچنان به یادگیری نکات جدید ادامه دادم. از دروس دوازدهم نیز غفلت نکردم و متن کتاب را با تست پیش می‌بردم .

من بعد از عید تایم مطالعه‌ام را بالاتر نبردم و جدا از بحث درس، از نظر انگیزشی نیز برای خودم وقت می‌گذاشتم تا بهتر بتوانم اضطرابم را کنترل کنم. مهم‌ترین چیزی که دوست دارم مدام بر آن تاکید کنم، مرور چند باره است. با اولویت تست‌های نشان دار و نه جدید، خلاصه به جای دوباره خوانی همه درس ها، جدی‌تر پیش بردن تحلیل آزمون‌های جامع، مقایسه‌ای خواندن مثلا درس ۱ جامعه ۱ و ۲ را با هم بخوانم و مفاهیم را به هم مرتبط کنم. غفلت نکردن از تاریخ و جغرافیا چرا که در این ۲ ماه می‌توان درصد خوبی از آن کسب کرد. من شدیدا دنبال تثبیت یادگیری‌ام بودم. به برنامه‌ام پای‌بند بودم و نهایتا با کم کردن نوسانات درصدهایم، با آسودگی بیشتری توانستم از این دوره عبور کنم .دانش آموزان عزیز شما میتوانید برای رزرو پشتیبان ویژه و مشاور کنکور با رتبه های برتر سال گذشته

به لینک موجود مراجعه کرده و یا باشماره 8451-021 داخلی 3123 تماس بگیرید.

لینک صفحه پشتیبان ویژه

6/6/2023 10:54:07 AM
Menu