پنجاهمین جلسه هیات نظار بنیاد قلم‌چی برگزار شد

روز یکشنبه 21 اسفندماه، (پنجاهمین) آخرین جلسه هیات نظار بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی (وقف عام) در سال 1401، در ساختمان مرکزی تهران برگزار شد.

پنجاهمین جلسه هیات نظار بنیاد قلم‌چی برگزار شد

روز ‌یکشنبه ۲۱ اسفندماه، (پنجاهمین) آخرین جلسه هیات نظار بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی (وقف عام) در سال ۱۴۰۱، در ساختمان مرکزی تهران برگزار شد.


از محورهای مهم این جلسه، گزارش پروژه‌ها در سال‌جاری در حوزه‌های بورسیه دانش‌آموزان و دانشجویان، ساخت و تجهیز مدارس و کتابخانه‌ها، هوشمندسازی کلاس‌های درس، اهدای کتاب و بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی بود.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده در این جلسه، بورسیه بنیاد قلم‌چی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تا پایان اسفندماه، ۱۲۶,۰۰۰ دانش‌آموز در گروه‌های مختلف را پوشش داده و به ۲۱۳۴ دانش‌آموز نیز در سال تحصیلی جاری کمک هزینه تحصیلی اعطا و حمایت مالی از ۶۶۵۳ دانشجو انجام شده است.

در این جلسه همچنین آماری در خصوص بورسیه ۸۸۰۰ دانش‌آموز تحت پوشش سازمان بهزیستی و استثنایی (۲۲۵۰ دانش‌آموز حوزه توانبخشی و ۶۵۵۰ دانش‌آموز حوزه اجتماعی) در سال تحصیلی جاری تا پایان اسفند و خدمات ارائه شده به این دانش‌آموزان بیان شد.

بنیاد قلم‌چی در سال تحصیلی جاری برای ۹۰ دانشجوی استثنائی نخبه امکان کار همزمان با تحصیل فراهم کرده است‌.

در حوزه ساخت مدارس و کتابخانه‌ها، در سال جاری، ۳۵ مدرسه و کتابخانه در استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، کهگیلویه‌و‌بویراحمد، خوزستان، هرمزگان، گلستان، خراسان‌های رضوی و جنوبی، لرستان، کردستان، سیستان‌وبلوچستان و همدان افتتاح شده و ۴۶ پروژه ساخت و تکمیل مدارس و ۵ کتابخانه در حال اجرا است. همچنین ۱۲ مدرسه بهره‌برداری‌شده در برنامه افتتاح قرار دارد.

در این جلسه به اهدای ۱۰ مدرسه پیش‌ساخته به دانش آموزان روستایی زلزله‌زده خوی توسط بنیاد قلم‌چی و همیاری ۲۰۹ همکار و نمایندگی‌ با این هم‌وطنان اشاره شد.

بنیاد قلم‌چی امسال، هوشمندسازی ۵۱۳ کلاس درس در ۳۵۸ مدرسه روستایی و شهری از ۱۵ استان کشور را اجرا و در مدت یادشده، ۱۸ کتابخانه در ۸ استان را تجهیز کرده است.

در سال‌جاری تعداد ۱۲ خوابگاه تجهیز و بازسازی‌شده افتتاح و بهره‌برداری شده و ۳۸ پروژه دانشگاهی در حال اجرا است.

بر اساس این گزارش، اهدای بیش از ۱۴۵هزار جلد کتاب به ۱۷۹۳ کتابخانه عمومی در ۱۹ استان و بیش از ۶۸ هزار جلد کتاب به ۲۳۱۰ مدرسه طی پروژه‌های متعدد انجام و به دانش‌آموزان بورسیه نیز بیش از ۴۳۳,۰۰۰ جلد کتاب‌ تقدیم و بیش از ۱۱۶۰۰ جلد کتاب دانشگاهی نیز به ۳۶۳۳ دانشجوی ممتاز اهدا شده است.

این جلسه با حضور مصطفی زمانیان دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، محمود کمره‌ای معاون آموزشی دانشگاه تهران و عضو هیات نظار بنیاد قلم‌چی، کاظم قلم‌چی واقف و متولی و دیگر اعضای هیات نظار، کارشناسان و مسئولان بنیاد قلم‌چی، برگزار شد.


جلسه آینده هیات نظار در خرداد ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.


منبع :

3/27/2023 4:29:49 PM