زینب غلامعلی زاده- نوروز را با کتاب نوروز گذراندم

سلام من زینب غلامعلی زاده هستم رتبه 9 منطقه رشته انسانی کنکور سال 1401 دانشجوی رشته ادبیات فارسی دانشگاه فرهنگیان

زینب غلامعلی زاده- نوروز را با کتاب نوروز گذراندم

سلام من زینب غلامعلی زاده هستم رتبه ۹ منطقه رشته انسانی کنکور سال ۱۴۰۱ دانشجوی رشته ادبیات فارسی دانشگاه فرهنگیان

 برنامه من برای دوران طلایی نوروز این بود که درس های پایه یعنی درس های دهم و یازدهم را تا نیمه اول نوروز و در نیمه دوم نوروز هم نیم سال اول دوازدهم را جمع بندی کنم. به همین دلیل کتاب نوروز را تهیه کردم و هر روز یک آزمون از این کتاب را از خودم میگرفتم و تحلیل میکردم . با توجه به نتیجه ای که تحلیل آزمون داشت مباحثی که فکر میکردم اشکال دارم و باید بیشتر کار کنم تا کامل مسلط شوم را از کتاب درسی و نکات و خلاصه هایی که در طول سال انجام داده بودم مطالعه میکردم تا نقاط ضعف بر طرف شود. 

اما این نوروز برای دانش آموز کنکوری مثل من با نوروز سال های پیش متفاوت بود. سازمان سنجش اعلام کرده بود که کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ به صورت سه دفترچه ای برگزار می شود. دفترچه اول : فارسی ،عربی،دین و زندگی ،زبان انگلیسی دفترچه دوم: ریاضی، اقتصاد ،فنون، جامعه شناسی دفترچه سوم: عربی ،تاریخ و جغرافیا، فلسفه و منطق، روان شناسی. بنابراین من غیر از جمع بندی مباحث باید روی مدیریت جلسه آزمون یعنی مدیریت زمان های نقصانی هم تمرکز میکردم و مهارت خود را در این زمینه هم باید تقویت میکردم . وقتی کارنامه آزمون ۷ فروردین را از سایت نگاه کردم نتیجه آن طور که می خواستم نبود البته از نظر تسلط روی مباحث تا حدودی مشکل نداشتم و چیزی که برای من چالش برانگیز بود تغییراتی بود که در دفترچه ایجاد شده بود که در آزمون های بعدی کم کم با تمرین توانستم این مشکل را حل کنم و در دوران جمع بندی با شرکت در آزمون های سه روز یک بار از این بابت دیگر نگرانی در کنکور نداشتم. بعد از آن هم طبق برنامه راهبردی تا پایان اردیبهشت دروس سال دوازدهم را جمع بندی کردم . 

به عنوان حرف آخر داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ با شرکت در کنکور دی ماه با سطح و تیپ سوالات آشنا شدند و این موضوع می تواند به آنها در ادامه راه این گونه کمک کند که اگر فکر میکنند در درسی در کنکور دی ماه موفقیت لازم را کسب نکرده اند می توانند روش مطالعه یا منابع آن درس را تغییر دهند و من اگر جای این دانش آموزان بودم از تجربه کنکور دی برای موفقیت در کنکور تیر استفاده میکردم. دانش آموزان عزیز شما میتوانید برای رزرو پشتیبان ویژه و مشاور کنکور با رتبه های برتر سال گذشته

به لینک موجود مراجعه کرده و یا باشماره 8451-021 داخلی 3123 تماس بگیرید.

لینک صفحه پشتیبان ویژه

5/28/2023 2:10:31 PM