افتتاح 11 مدرسه جدید بنیاد قلم‌چی در شهرها و روستاهای خوزستان

یازده مدرسه جدید اهدایی بنیاد قلم‌چی به دانش‌آموزان استان خوزستان، طی روزهای شنبه تا چهارشنبه 8 تا 12 بهمن 1401 افتتاح شد.

افتتاح 11 مدرسه جدید بنیاد قلم‌چی در شهرها و روستاهای خوزستان

یازده مدرسه جدید اهدایی بنیاد قلم‌چی به دانش‌آموزان استان خوزستان، طی روزهای شنبه تا چهارشنبه ۸ تا ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ افتتاح شد.


بر اساس این گزارش، تکمیل ساخت این مدارس توسط بنیاد قلم‌چی در شهرهای الوان و شوش و روستاهای شهرستان‌های اندیکا، اندیمشک، ایذه، رامشیر و آغاجاری انجام شده است و دانش‌آموزان مقاطع دبستان تا هنرستان را میزبانی می‌کند.روز شنبه ۸ بهمن و در نخستین روز از افتتاح مدارس این استان، هنرستان ۱۵ کلاسه شهر شوش با ۲۷۶۰ مترمربع فضای آموزشی با ظرفیت میزبانی بیش از ۹۰۰ دانش‌آموز در دو نوبت و مدرسه ۹ کلاسه شهر الوان در شهرستان کرخه با زیربنای ۱۲۶۰ مترمربع فضای آموزشی با ظرفیت میزبانی بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز در دو نوبت افتتاح شد.

محمد سعیدی‌پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان در گفت‌و‌گویی ضمن ابراز خرسندی بیان کرد: هنرستان دخترانه شهر شوش، نقطه عطف و سرمایه‌گذاری برای آموزش دانش آموزان این شهر و زمینه اشتغال‌زایی برای دختران خواهد بود.

وی درباره مدرسه شهر الوان گفت: دانش‌آموزان پسر مقطع متوسطه از نقاط حاشیه شهر نیز در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

بر اساس این گزارش، در ادامه افتتاح مدارس جدید، روز یکشنبه ۹ بهمن، در شهرستان اندیکا، ۲ مدرسه یک کلاسه در روستاهای امیرالمومنین و زیلا علی عسگر هرکدام با زیربنای ۴۱ مترمربع فضای آموزشی و ظرفیت میزبانی از ۲۰ دانش‌آموز افتتاح شد.

روز دوشنبه  ۱۰ بهمن، مدرسه ۲ کلاسه روستای ولی‌عصر (عج) در شهرستان اندیمشک، با زیربنای ۷۶ مترمربع فضای آموزشی و ظرفیت میزبانی از ۶۰ دانش‌آموز، افتتاح و به دانش‌آموزان این روستا اهدا شد.

روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن نیز در شهرستان ایذه، ۴ مدرسه یک‌کلاسه هرکدام با زیربنای ۴۱ مترمربع در مجموع با ظرفیت میزبانی از ۸۰ دانش‌آموز، در روستاهای سرگچ، جلوگیر مرغا، گیلان و چهاربیشه مرغا به افتتاح رسید.

در واپسین روز افتتاحیه‌های ۱۱ مدرسه، چهارشنبه ۱۲ بهمن، مدرسه روستای تلتلیه از توابع بخش مرکزی شهرستان رامشیر با یک کلاس درس و زیربنای ۴۱ مترمربع با ظرفیت ۲۰ دانش‌آموز و مدرسه ۳ کلاسه روستای جولکی در شهرستان آغاجاری با زیربنای ۱۴۵ مترمربع و ظرفیت میزبانی بیش از ۷۰ دانش‌آموز افتتاح شد.

سعیدی‌پور درباره اهمیت تکمیل ساخت مدارس روستایی این استان توسط بنیاد قلم‌چی توضیح داد: اغلب مدارس یادشده، در مناطق عشایری کم‌برخوردار و دوردست ساخته شده و جایگزین مدارس سنگی و ناایمن این مناطق شده است.

مراسم افتتاح این مدارس با حضور دانش‌آموزان و معلمان، تعدادی از مسئولان استان و محلی (نوسازی مدارس و آموزش‌و‌پرورش) با همراهی مسئولان نمایندگی‌های بنیاد قلم‌چی در اهواز، رامهرمز، شوش، شوشتر، اندیمشک و دزفول و همکاران اعزامی از تهران ‌برگزار و به هریک از دانش‌آموزان پکیج لوازم‌التحریر از سوی بنیاد قلم‌چی اهدا شد.


به گفته صابر فتاحی، تاکنون ۳۲۲ مدرسه ساخته یا تکمیل شده توسط بنیاد قلم‌چی به بهره‌برداری رسیده است؛ تعداد ۳۳ مدرسه در سال‌جاری در حال ساخت و تکمیل است.در ادامه گزارش مصور از افتتاح این مدارس را مشاهده می‌کنید:
مدرسه ۹ کلاسه شهر الوان در شهرستان کرخه (افتتاح: 8 بهمن)بریدن روبان افتتاح توسط معلم مدرسه


..............................


مدرسه 15 کلاسه شهر شوش (افتتاح: 8 بهمن)


بریدن روبان افتتاح توسط معلم مدرسه
..............................


مدرسه روستای امیرالمومنین در اندیکا (افتتاح: 9 بهمن)


بریدن روبان افتتاح توسط معلم مدرسه


..............................


مدرسه روستای زیلا در اندیکا (افتتاح: 9 بهمن)
..............................


مدرسه روستای ولی‌عصر (عج) در شهرستان اندیمشک (افتتاح: 10 بهمن)


بریدن روبان افتتاح توسط معلم مدرسه


........................


مدرسه روستای سرگچ در شهرستان ایذه (افتتاح: 11 بهمن)
.........................


مدرسه روستای جلوگیر مرغا در شهرستان ایذه (افتتاح: 11 بهمن)........................


مدرسه روستای گیلان در شهرستان ایذه (افتتاح: 11 بهمن)

........................


مدرسه روستای تلتلیه در شهرستان رامشیر (افتتاح: 12 بهمن)بریدن روبان افتتاح توسط معلم مدرسه


........................


مدرسه روستای جولکی در شهرستان آغاجاری (افتتاح: 12 بهمن)بریدن روبان افتتاح توسط معلم مدرسه


منبع :

3/27/2023 5:36:54 PM