خانواده بورسیه 76 هزارتایی شد؛ 13000 ثبت نام در مهرماه

در حالی نخستین ماه سال تحصیلی جدید را به پایان می‌رسانیم که 76274 دانش آموز تا امروز تحت پوشش بورسیه بنیاد قلم چی قرار گرفته اند.

خانواده بورسیه 76 هزارتایی شد؛ 13000 ثبت نام در مهرماه

در حالی نخستین ماه سال تحصیلی جدید را به پایان می‌رسانیم که ۷۶۲۷۴ دانش آموز تا امروز تحت پوشش بورسیه بنیاد قلم چی قرار گرفته اند.  


از این تعداد تا امروز ۱۴۱۱۵ دانش آموز از طریق سامانه الکترونیکی ثبت نام بورسیه پذیرفته شده اند؛ این در حالی است که فقط در مهر ماه بیش از ۱۳ هزار دانش آموز جدید به خانواده بورسیه پیوسته اند.  

بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی تازه‌گل آقچه‌لی مسئول بورسیه و بر اساس ثبت نام دانش‌آموزان برای بورسیه در روستاها و شهرهای کشور توسط نمایندگی ها و نیز به صورت آنلاین، استان ها و شهرهای دارای بیشترین ثبت نام عبارتند از:  


* استان های با بیش از ۲۰۰۰ بورسیه (ثبت نام نمایندگی)  

خراسان رضوی ۳۵۵۹ دانش آموز، تهران ۳۱۳۶، کهگیلویه و بویراحمد ۲۹۶۲، اصفهان ۲۶۷۶، کرمان ۲۳۸۷، آذربایجان غربی ۲۲۱۲ و آذربایجان شرقی ۲۰۱۳ دانش آموز.  


* شهرهای با بیش از ۵۰۰ بورسیه (ثبت نام نمایندگی)  

یاسوج ۱۶۵۸ دانش آموز، تهران شرق ۸۳۳، اسفراین ۷۵۸، تهران غرب ۷۲۰، آران و بیدگل ۶۷۵، اصفهان دختران ۶۱۳، گچساران ۵۹۳، تهران جنوب ۵۷۰، کرمانشاه ۵۶۰ و تبریز ۵۰۷ دانش آموز. 


بر اساس این گزارش، از ابتدای تابستان امسال تاکنون ۲۲۵۵۷ درخواست برای ثبت نام آنلاین در سامانه الکترونیکی بورسیه به ثبت رسیده است که از این تعداد، ۱۴۱۱۵ دانش‌آموز به عنوان بورسیه پذیرفته شده‌اند.  


* ثبت نام آنلاین (استانی) - بیشتر از ۲۰۰۰ بورسیه  

خراسان رضوی ۳۵۰۹ بورسیه، سیستان و بلوچستان ۳۳۸۵، تهران ۲۷۹۳، آذربایجان شرقی ۲۶۶۱، فارس ۲۲۴۸، خوزستان ۲۲۴۲ و آذربایجان غربی ۲۱۱۳ بورسیه.  


*ثبت نام آنلاین (شهرها) - بیشتر از ۱۰۰۰ بورسیه  

تهران ۱۶۵۶ بورسیه، تبريز ۱۵۹۴ و مشهد ۱۰۵۸ بورسیه.  


«به امید آن که هیچ دانش آموز باانگیزه و سخت‌کوشی به دلیل مشکل مالی از درس‌خواندن و پیشرفت بازنماند»

منبع :

6/5/2023 8:47:31 PM
Menu