آمار دهم - معادله و مسایل توصیفی-درسنامه و تست-مهشید روزه دار

سلام خدمت دوستان عزیز کانونی! 📌 در این بخش قصد داریم مروری بر مطالب و نکات مهم درس اول ریاضی و آمار دهم انسانی داشته باشیم؛ امیدواریم مطالب ذکر شده ، شما را در یادگیری بهتر این درس یاری دهد.

آمار دهم - معادله و مسایل توصیفی-درسنامه و تست-مهشید روزه دار

سلام خدمت دوستان عزیز کانونی!


📌 در این بخش قصد داریم مروری بر مطالب و نکات مهم درس اول ریاضی و آمار دهم انسانی داشته باشیم؛ 

  امیدواریم مطالب ذکر شده ، شما را در یادگیری بهتر این درس یاری دهد.

ابتدا چند بخش از مطلب را قرار می دهیم ؛ شما می توانید فایل کامل را دانلود کنید.


معادله یک نوع تساوی جبری (که درمتوسطه اول باهاش آشنا شدید) ودارای مقادیر مجهول می باشد که به ازای عدد یا اعدادی خاص برقرار  می شود. جواب یا ریشه معادله هم که همون عددیا اعداد خاص هستند. 

قالب معادله به شکل رو به رو است :                         ax+b=0

برای حل این نوع معادله باید مجهول ها را به یک طرف و اعداد را به طرف دیگر ببریم و در مرحله آخر  عدد معلوم را بر ضریب مجهول ( مثلا در قالب بالا a ) میکنیم .


یک نکته مهم هم داریم که میگه : 

جواب معادله در معادله صدق میکند. به این معنا که اگر به جای x در مثال بالا 8 را قرار دهیم تساوی برقرار می شود.


مسایل توصیفی

خب دوستان! 

تا اینجا راجع به معادله درجه یک صحبت کردیم که مثل یک لقمه حاضر و آماده می گذاشتند جلومون و ما هم سه سوته جواب رو تحویل میدادیم ...

اما حالا میخواهیم بریم سر مسایل این بخش که زیر بناش همون معادله درجه یکه ... و فقط کافیست جای مجهول های مسیله   xو یا هر متغیر دیگه ای قرار بدیم و بعد مثل اسلاید قبلی که بهتون یاد دادم حلش کنیم. 


مطالب تا حد امکان ساده و روان تهیه شده تا شما دوستان بهتر آن را فرا بگیرید. به علاوه چند تست با سطح دشواری متفاوت در انتها با پاسخنامه روان قرار داده شده است.

صفحه اینستاگرام ما     

برای ارتباط بیشتر با برترها و رزرو پشتیبان ویژه، پیج اینستاگرام و کانال تلگرام کانون برترها را دنبال کنید، همچنین میتونید با شماره ۰۲۱۸۴۵۱ داخلی ۳۱۲۳ تماس بگیرید.

پیج اینستاگرامکانال تلگرام کانون برترها


6/9/2023 5:25:22 AM
Menu