اهدا 179,000 جلدکتاب به کتابخانه‌های عمومی توسط بنیاد قلم‌چی

بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در سال 1400 به 1719 کتابخانه عمومی در 20 استان کشور و کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، تعداد 179,020 جلد کتاب اهدا کرد.

اهدا 179,000 جلدکتاب به کتابخانه‌های عمومی توسط بنیاد قلم‌چی

بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در سال ۱۴۰۰ به ۱۷۱۹ کتابخانه عمومی در ۲۰ استان کشور و کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، تعداد ۱۷۹,۰۲۰ جلد کتاب اهدا کرد.


رمضانعلی محسنی گفت: با اجرای این پروژه در مراحل مختلف از فروردین‌ماه تا پایان اسفند، به کتابخانه‌های عمومی در استان‌های کهگیلویه‌وبویراحمد، خراسان‌های رضوی، جنوبی و شمالی، البرز، گيلان، خوزستان، تهران، سيستان‌و‌بلوچستان، هرمزگان، گلستان، يزد، همدان، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، ایلام، بوشهر، قزوین و کرمان با اعتبار ۶۵ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال کتاب اهدا شده است.


مسئول نظارت بر ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها تاکید کرد: این پروژه‌ها در سال گذشته زمینه بهره‌مندی بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دانش‌آموز روستایی و شهری را از کتاب‌های آموزشی و کودک فراهم آورد.


وی در ادامه تشریح کرد: 


🔹اهدایی به ۱۶۰۹ کتابخانه عمومی در ۲۰ استان: ۱۷۰,۶۴۹ جلد کتاب

🔹اهدایی به ۱۱۰ کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران: ۸۳۷۱ جلد کتاب

🔹مجموع اهدایی قلم‌چی: ۷۹,۱۵۸ جلد کتاب

🔹مجموع اهدایی گروه کودک (ناشران قدیانی، مبتکران، نردبان و فردین): ۹۹,۸۶۲ جلد کتاب

🔹میانگین اهدایی به هر کتابخانه: ۷۰ تا ۱۲۰ جلد کتاب‌های‌ آموزشی و کودکان


محسنی در پایان به میزبانی و همراهی مسئولان نمایندگی‌های بنیاد قلم‌چی در مراکز استان‌ها برای اهدای کتاب‌ها اشاره کرد و افزود: ایجاد امکان دسترسی دانش‌آموزان به منابع کمک آموزشی از طریق کتابخانه‌های عمومی روستایی و شهری، غنی‌سازی کتابخانه‌ها از کتب کودک و نوجوان علاوه بر کتاب‌های آموزشی و ایجاد تعامل میان نمایندگی های بنیاد قلم‌چی و کتابخانه‌های عمومی هر استان، از جمله اهداف این پروژه بوده است.

منبع :

3/25/2023 2:43:07 PM