نحوه ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌های تک‌درس (ریاضی، تجربی وانسانی)

کانون هر ساله برای بالا بردن سطح علمی دانش آموزان خود یک ابتکار جدید دارد. امسال نیز آزمون تک‌درس را برای دانش‌آموزان سال دوازدهم با سطح دشواری بالاتر از آزمون اصلی تدارک دیده است.

نحوه ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌های تک‌درس (ریاضی، تجربی وانسانی)

کانون هر ساله برای بالا بردن سطح علمی دانش آموزان خود یک ابتکار جدید دارد. امسال نیز آزمون تک‌درس را برای دانش‌آموزان متوسطه دوم با سطح دشواری بالاتر از آزمون اصلی تدارک دیده است.

این آزمون‌ها برای دانش‌آموزان دهم، یازدهم و دوازدهم سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی برگزار خواهد شد.


برای شرکت در این آزمون ها وارد لینک زیر شوید و اطلاعاتی که برای ورود به صفحه شخصی سایت کانون استفاده می کنید را وارد کرده و در آزمون های تک درس شرکت کنید :


لینک ورود به سایت آزمون تک درس


روزنام درس
شنبه
زیست‌شناسی (تجربی) / فلسفه و منطق (انسانی)
یکشنبهفیزیک (ریاضی) / علوم و فنون (انسانی)
دوشنبهزیست‌شناسی (تجربی)
سه‌شنبهشیمی (تجربی و ریاضی) / عربی اختصاصی (انسانی)ویژگی‌های آزمون‌های تک‌درس:

 • برنامه این آزمون‌ها مطابق با برنامه راهبردی طول سال آزمون‌های کانون برای هر درس است.
 • این آزمون در هر بار پیشروی برنامه راهبردی در دو نوبت برگزار می‌شود. نوبت اول در هفته منتهی به آزمون اصلی و نوبت دوم هفته اول بعد از آزمون اصلی با مباحث آزمون قبل، تا دانش آموزانی که قبل از آزمون فرصت یا آمادگی شرکت در آزمون تک‌درس را نداشته‌اند، بتوانند از سوالات این آزمون برای ارزیابی خود استفاده کنند. 

اولین سری این آزمون‌ها مطابق با برنامة راهبردی آزمون 23مهر و از روز 17مهر با ترتیب روز درس‌های سایت کانون برگزار خواهد شد.

برای مثال در هفته قبل از آزمون 23مهرماه‌، شما روزهای شنبه 17 و دوشنبه 19 مهر می‌توانید در آزمون تک‌درس زیست‌شناسی شرکت کنید و مباحث آزمون 23مهر را آزمون بدهید. روزهای 24 و 26 مهرماه هم آزمون تک‌درس زیست‌شناسی متناسب با مباحث 23 مهر مجددا برگزار می شود. 


شرایط شرکت در این آزمون‌ها:

 • این آزمون برای دانش‌آموزان کانونی با تراز کل بالای 6000 برگزار می‌شود.
 • دانش‌آموزانی که تراز پایین‌تر از 6000 دارند، در صورت داشتن یکی از شرایط زیر می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت کنند: 
 • در درسی که متقاضی شرکت در آزمون تک‌درس هستند، تراز بالای 6000 داشته باشند.
 • تراز کل بالای 5500 و ضریب رشد مثبت دارند.
 • دانش‌آموزان سخت‌کوشی که در درس انتخابی خود افزایش تراز دارند.
 • دانش‌آموزان علاقمندی که درس انتخابی خود را به صورت تخصصی و یا برای المپیاد می‌خوانند.
 • دانش‌آموزان با تراز بالای 5500 که در آزمون‌ها غیبت نداشتند.نحوه شرکت در این آزمون‌ها:

در این آزمون‌ها، هر دانش‌آموز در روزهای برگزاری آزمون، تنها یک‌بار فرصت شرکت در آزمون را داشته و در صورت شرکت در آزمون در هفتة قبل از آزمون اصلی کانون، کارنامه اصلی و در هفتة بعد از آزمون اصلی کارنامة معادل دریافت خواهد 

با ارسال کد دستوری زیر از طریق موبایل می‌توانید در این آزمون‌ها شرکت کنید:

۲۵#*۸۴۵۱*۶۶۵۵*برای شرکت در این آزمون ها وارد لینک زیر شوید و اطلاعاتی که برای ورود به صفحه شخصی سایت کانون استفاده می کنید را وارد کرده و در آزمون های تک درس شرکت کنید :


لینک ورود به سایت آزمون تک درس
کارنامه آزمون:

 • برای این آزمون کارنامه‌های ویژه‌ای نیز تدارک دیده شده است. دانش‌آموزان بعد از شرکت در آزمون هر درس می‌توانند کارنامة تک‌درس و دفترچة پاسخ تشریحی را در همان روز از سایت کانون دریافت کنند.
 • در پایان هر آزمون به فراخور نوع آزمون و تکنیک‌های استفاده شده برای دانش‌آموزان کارنامه‌های تحلیلی مختلفی تهیه و به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. برخی از این کارنامه‌ها عبارتند از: کارنامه وضعیت کلی (درصد، چند از ده، تعداد درست، غلط و نزده)، کارنامه دهکی، کارنامه اشتباهات، کارنامه مبحثی، آنالیز نتایج استفاده از تکنیک‌های تست‌زنی (ضربدر منها، زمان‌های نقصانی و دو خودکار)


برنامة راهبردی این آزمون‌ها نیز به صورت تاریخ محور و با ساختاری مشابه برنامة راهبردی آزمون‌های کانون در دسترس دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.برای شرکت در این آزمون ها وارد لینک زیر شوید و اطلاعاتی که برای ورود به صفحه شخصی سایت کانون استفاده می کنید (نام کاربری شما شمارنده و رمز عبور شما کد ملی شما می‌باشد) را وارد کرده و در آزمون های تک درس شرکت کنید :


لینک ورود به سایت آزمون تک درسشیوه ثبت نام و شرکت در آزمون را در فایل های ضمیمه مشاهده کنید.

برای آگاهی از شرایط ثبت نام در آزمون های برنامه ای کانون فرم موجود را تکمیل کنید. ( کلیک کنید )