نکات طلایی و راهکار‌هایی برای قبولی در آزمون تیزهوشان

تفکر اشتباهی وجود دارد که باعث ناامیدی دانش آموزان می‌شود و باعث می‌شود دانش آموزان از شرکت در آزمون تیزهوشان خودداری کنند.

نکات طلایی و راهکار‌هایی برای قبولی در آزمون تیزهوشان

نکات طلایی و راهکار‌هایی برای قبولی در آزمون تیزهوشان

همه دانش آموزان به خوبی اهمیت برنامه ریزی را درک می کنند و می دانند که برای رسیدن به هدف، داشتن برنامه ای مناسب ضروری است. برنامه‌ریزی اصولی، علاوه بر بالا بردن بازده مطالعه، موجب آرامش روحی و روانی فرد شده و بی دقتی را نیز کاهش می دهد.

در برنامه‌ریزی این نكات را مدنظر قرار دهید:

  • برای مطالعه بخش های مختلف منابع و نمونه سوالات برنامه ریزی نمایید.
  • با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی و ثبت برنامه مطالعاتی خود مطالعه هدفمندی خواهید داشت و می توانید از میزان پیشرفت خود مطلع شوید و ساعات مطالعه تان را افزایش دهید.
  • در این دفتر برنامه ریزی ساعت و تاریخ درس خواندن خود را ثبت کنید و با این کار خود را به درس خواندن بیشتر ترغیب کنید.
  • از مطالعه دروس به صورت متوالی بپرهیزید و در بازه زمانی مشخص مثلا بعد از هر 25 دقیقه، 5 دقیقه یا بعد از یک ساعت 15 دقیقه استراحت کنید.

  • از لحاظ ذهنی خود را برای آزمون آماده كنید 

  • بسیاری از افراد قبل از آزمون دچار اضطراب و استرس شدید می شوند و مدام در ذهن خود این جمله را تكرار می‌كنند كه "من نمی‌توانم". اگر افکار مضطرب‌کننده یا نا امیدکننده به ذهن‌تان آمدند، آن‌ ها را کنار بزنید و افکار مثبت را جایگزین آن ها کنید. افکار مثبت به شما کمک می کنند سطح استرس‌تان را کنترل کنید. اراده‌ای قوی داشته باشید و اجازه ندهید حواس‌تان پرت شود. خودتان کسی باشید که به شما انگیزه می‌دهد. اگر می‌خواهید در آزمون تیزهوشان قبول شوید، از همین حالا بگوئید من می توانم و جمله من نمی توانم را کنار بگذارید.

  • پیشنهادی عالی برای قبولی در آزمون تیزهوشان  

 


برای آگاهی از شرایط ثبت نام در آزمون های برنامه ای کانون فرم موجود را تکمیل کنید. ( کلیک کنید )