10 سوال پر تکرار در مورد آزمون 1 مرداد

من تازه در آزمون‌ها ثبت نام کرده ام و کانونی شده ام، چطور باید آزمون آنلاین بدهم؟ برای شرکت در آزمون ابتدا وارد سایت کانون شده و در بخش صفحه شخصی شما با

10 سوال پر تکرار در مورد آزمون 1 مرداد

1-من تازه در آزمون ها ثبت نام کرده ام و کانونی شده ام، چطور باید آزمون آنلاین بدهم؟

برای شرکت در آزمون ابتدا وارد سایت کانون شده و در بخش صفحه شخصی شما با شمارنده و رمز عبور وارد صفحه شخصی خود می‌شوید.

 آزمون روز آزمون در ساعت 7:45 صبح در صفحه شخصی شما فعال می‌شود.

برای ورود به صفحه شخصی:

-نام کاربری همان شمارنده شماست، که شمارنده را هنگام ثبت نام از مسئول ثبت نام و یا از پشتیبان و یا نمایندگی شهر خود دریافت کرده اید.

-رمز عبور:

1-به صورت پیش فرض کد ملی شما می باشد.

2-کد ملی را بدون خط تیره و کامل وارد کنید.

3-چنانچه کد ملی شما وارد سیستم نشده، با واحد انفورماتیک شهر خود تماس بگیرید و کد ملی خود را اصلاح کنید.

4-چنانچه رمز عبور را از کد ملی به رمز دیگری تغییر داده اید و آن را فراموش کرده اید می‌توانید از طریق شماره گیری کد#2*8451*6655* درخواست ریست رمز بدهید.

*راهنمای تصویری شرکت در آزمون ، تعداد سوال و زمان بندی آزمون از روز قبل از آزمون در سایت کانون قرار خواهد گرفت.2-چرا آزمون هدفگذاری برای آزمون 1 مرداد در صفحه شخصی من فعال نشده است؟

-دقت کنید برای آزمون های تابستان، آزمون هدفگذاری برگزار نمی شود.


3-  هزینه ازمون های کانون چقدر می‌شود؟  تا کی وقت داریم  برای  آزمون جمعه 1 مرداد ثبت نام کنیم ؟

آزمون1 مرداد  از چه مباحثی است و چه تعداد سوال دارد؟

آزمون 1 مرداد از آزمون‌های اصلی کانون است و برای شرکت در آن باید ثبت نام کنید، برای اطلاع از هزینه آزمون های کانون با نمایندگی شهرتان هماهنگ کنید.

برای ثبت نام  تا روز قبل از هر آزمونمی توانید از طریق شماره گیری 0218451 یا تماس با نمایندگی شهر خود ، اقدام کنید.

برای دیدن برنامه راهبردی و مباحث آزمون به سایت کانون مراجعه کرده و برنامه راهبردی مقطع خود را دانلود کنید.

*جدول تعداد سوالات هر درس و زمان پاسخگویی روز قبل از آزمون در سایت بارگذاری می شو
4-آزمون1مرداد 2بخش دارد: یکی نگاه به گذشته و اجباری و یکی نگاه به اینده و اختیاری،حال اگر  به اختیاری‌ها جواب بدهیم یا اگر جواب ندهیم، در تراز تاثیر داره؟

بخش اجباری یا دفترچه مشترک مربوط به مباحث دروس پایه (نگاه به گذشته) است که پاسخ به سوالات آن اجباری است و در صورت عدم پاسخگویی درصد صفر منظور می‌شود و روی تراز و رتبه کل نیز تاثیر دارد. 

بخش انتخابی یا دفترچه غیرمشترک مربوط به مباحث دروس سال جدید( نگاه به آینده ) است.

 می‌توانید در این قسمت برای تابستان یک یا دو درس را انتخاب کنید و پیش خوانی کنید، فقط برای این درس رتبه و تراز دریافت می‌کنید و عدم پاسخگویی به درس دیگر در این بخش روی تراز کل تاثیر ندارد.5-آزمون ها چه زمانی حضوری برگزار می‌شود؟آیا دفترچه چاپ شده دریافت می‌کنیم؟

تا برطرف شدن کامل بیماری کرونا، آزمون ها به صورت غیر حضوری و انلاین از طریق ورود به صفحه شخصی در سایت کانون برگزار می شود.

برای شرکت به صورت حضوری با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید، در صورتیکه شرایط و امکان برگزاری ازمون به صورت حضوری را داشته باشند، به شما اطلاع خواهند داد.

دقت کنید برای دریافت دفترچه چاپ شده با توجه به تعطیلی برخی شهرها به خاطر قرمز بودن وضعیت بیماری کرونا حتما با نمایندگی خود هماهنگ کنید، در شهرهایی که تعطیل می‌باشد، بعد از تعطیلی می‌توانید به نمایندگی مراجعه و دفترچه را دریافت کنید. 

6-آزمون چه زمانی فعال می شود؟ تا چه زمانی فرصت شرکت در آزمون1 مرداد را داریم؟

- آزمون در همان روز جمعه 1 مرداد، در ساعت 7:45 صبح در صفحه شخصی شما فعال می شود.

- از زمان ورود به آزمون حدود 5 ساعت فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید، بعد از 5 ساعت آزمون به طور خودکار برای شما بسته می‌شود.

اگر با در نظر گرفتن زمان استراتژی بازگشت، تاساعت 13 کلید پایان آزمون را بزنید، در پردازش اول قرار می‌گیرید و کارنامه اصلی دریافت می‌کنید، بعد از آن تا روز دوشنبه بعد از آزمون فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید، ولی در پردازش های بعدی قرار گرفته و کارنامه معادل دریافت می‌کنید.6-کارنامه معادل چیست و چه فرقی با کارنامه اصلی دارد؟

دانش آموزانی که تا ساعت 13 آزمون را تمام کنند با یکدیگر مقایسه می شوند و رتبه و تراز اصلی می گیرند(گروه اول). دانش اموزانی که بعد از ساعت 13 آزمون را تمام کنندو یا شروع کنند نمره و درصدشان با گروه اول مقایسه و شبیه سازی می شود و رتبه و تراز معادل دریافت می کنند. تراز معادل نوبت آزمون را نشان می دهد و اینکه خودتان شرایط آزمون خود را از نظر زمان و مراجعه به پاسخ می دانید. تراز معادل نه کمتر و نه بیشتر از تراز اصلی است.7-کارنامه چه زمانی صادر می شود؟

ساعت های پردازش در روز آزمون :

پردازش اول:ساعت 13:00 - پردازش دوم:ساعت 16:00 - پردازش سوم: ساعت 18:00 - پردازش چهارم:ساعت 20:00

زمان دریافت کارنامه در هر پردازش، دوساعت بعد از پایان هر پردازش می‌باشد، یعنی مثلا شما کارنامه پردازش اول را تاساعت 15وکارنامه پردازش دوم را ساعت 18 و به همین ترتیب در پردازش های بعدیدریافت می‌کنید.

زمان دریافت کارنامه هر پردازش به زمانی که دکمه پایان آزمون را می‌زنید، بستگی زیادی دارد؛ ممکن است فراموش کرده باشید که دکمه پایان ازمون را بزنید و در پردازش های بعدی قرار گرفته باشید.

به دلیل اینکه تعداد پردازش های بعد از روز جمعه آزمون، یعنی شنبه تا دوشنبه، ، فقط ٢ بار در روز و در ساعت های ١١و ١٦ صورت می‌گیرد، کارنامه آن‌ها دیرتر صادر می‌شود.

آخرین زمان پردازش روز دوشنبه ساعت 20 می باشد.8- در آزمون 1 مرداد نفرات برتر اعلام می‌شوند؟

نفرات برتر در آزمون 1 مرداد در پردازش اول و دوم با ذکر نوبت پردازش اعلام می شوند.

 10-در صورت وجود مشکل در روز آزمون چه کار کنیم؟

دانش اموزان گرامی توجه کنید:

1-در صورتی می توانید در آزمون 1 مرداد شرکت کنید که کانونی باشید و در آزمون های تابستان و امسال ثبت نام کرده باشید. در صورتیکه ثبت نام کرده اید ولی نمی توانید وارد شوید با نمایندگی شهر خود تماس گرفته و از تکمیل ثبت نام و فعال شدن ازمون خود فعال شوید.

2-حتما تا روز قبل از آزمون، از تکمیل ثبت نام خود مطمئن شوید و شمارنده خود را در صورتیکه نمی دانید، از نمایندگی دریافت کنید.

همچنین به صورت امتحانی روز قبل با شمارنده و رمز عبور خود وارد صفحه شخصی شوید تا چنانچه مشکلی در ورود به صفحه شخصی دارید تا روز قبل از آزمون آن را رفع کنید.

3-در صورتی که رمز ورود شما مشکل دارد و یا شمارنده خود را دریافت نکرده اید و یا فراموش کرده اید؛ در لینک صفحه شخصی روی عبارت " شمارنده یا رمز عبور خود را فراموش کرده ام؟ " کلیک کنید.

3-اگر دفترچه سوالات را نمی توانید دانلود کنید، احتمالا مشکل از مررو گر یا اینترنت شماست.با مرروگر فایرفاکس یا کروم حتما به روز شده وارد شوید.

4-در صورتیکه دفترچه پی دی اف را بعد از دانلود نمی توانید مشاهده کنید و گمان می کنید که دفترچه دانلود نمی شود، به قسمت فولدر دانلود های سیستم خود وارد شوید، پی دی اف های دانلود شده به صورت اتومات در این قسمت ذخیره می شوند.

5-چنانچه هر کدام از این مشکلات را در روز آزمون داشتید و نتوانستید رفع کنید با صفحه شخصی در سایت کانون پیام بگذارید و یا با شماره های 0218451 و یا شماره 0216463 داخلی 1272، 1271، 1154، 1153، 1100 تماس بگیرید.

*لینک ورود به صفحه شخصی روز آزمون و شماره تماس نمایندگی ها و مراکز انفورماتیک برای رفع اشکالات و مشکلات احتمالی شما روز آزمون درسایت کانون قرار می گیرد.