10 سوال پر تکرار در مورد آزمون 18 تیر

آزمون 18 تیر مربوط به کدام مقاطع می‌باشد؟ آزمون 18تیر اولین ازمون سال تحصیلی جدید(1400-1401) و اولین آزمون تابستان است و آزمون تعیین سطح می‌باشد.

10 سوال پر تکرار در مورد آزمون 18 تیر

10 سوال پر تکرار در مورد آزمون 18 تیر:


 • 1-آزمون 18 تیر مربوط به کدام مقاطع می باشد؟

 • آزمون 18تیر اولین ازمون سال تحصیلی جدید(1400-1401) و اولین آزمون تابستان است و آزمون تعیین سطح می باشد.

 • تمام مقاطع دوم دبستان تا ششم، متوسطه 1، متوسطه 2 ، کنکوری ها و هنرستانی ها، هنر و منحصرا زبان در 18 تیر آزمون دارند.

 • * توجه کنید آزمون مقاطع دهم نیز به دلیل تعویق آزمون نمونه دولتی در همان  تاریخ قبلی یعنی 18 تیر برگزار خواهد شد.

* مقطع دوازدهم هنرستان سال تحصیلی 1399-1400 (کنکور 1400) نیز در این روز دومین آزمون جامع خود را خواهند داشت. • 2- آزمون از چه مباحثی است و چه تعداد سوال دارد؟

آزمون 18 تیر، آزمون تعیین سطح و از کل مباحث پایه می باشد.

 برای دیدن برنامه راهبردی و مباحث آزمون به سایت کانون مراجعه کرده و برنامه راهبردی مقطع خود را دانلود کنید.

*جدول تعداد سوالات هر درس و زمان پاسخگویی روز قبل از آزمون  در سایت بارگذاری می شود. • 3-آیا برای شرکت در آزمون 18 تیر که تعیین سطح است، نیاز به ثبت نام می‌باشد؟ 

آزمون 18 تیر از آزمون‌های اصلی کانون  است و برای شرکت در آن باید ثبت نام کنید. 

برای ثبت نام در این آزمون از طریق شماره گیری 0218451  یا تماس با نمایندگی شهر خود می توانید، اقدام کنید. • 4-آیا آزمون 18 تیر حضوری برگزار می شود؟

 • تا برطرف شدن کامل بیماری کرونا، آزمون ها  به صورت غیر حضوری و انلاین از طریق ورود به صفحه شخصی در سایت کانون برگزار می شود.

 • برای شرکت به  صورت حضوری با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید، در صورتیکه شرایط  و امکان برگزاری ازمون به صورت  حضوری را داشته باشند، به شما اطلاع خواهند داد.5-آیا دفترچه کاغذی سوالات در روز جمعه در اختیارمان قرار می گیرد؟

 • دفترچه کاغذی برای آزمون های اصلی چاپ می شود و برای نمایندگی ها ارسال می‌شود.

 برای دریافت دفترچه کاغذی در روز آزمون، به دلیل  بیماری  کرونا، ابتدا با نمایندگی شهر خود هماهنگ کنید و  برای دریافت دفترچه کاغذی در روز آزمون و یا در طول ایام هفته مراجعه کنید.


 • 6-آزمون چه زمانی فعال می شود؟  تا چه زمانی فرصت شرکت در آزمون 18 تیر را داریم؟

- آزمون در همان روز جمعه 18 تیر، در ساعت 7:45  صبح در صفحه شخصی شما فعال می شود.

-  از زمان ورود به آزمون حدود 5 ساعت فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید،  بعد از 5 ساعت آزمون به طور خودکار برای شما بسته می‌شود.

 اگر  با در نظر گرفتن زمان استراتژی بازگشت،  تاساعت 13 کلید پایان آزمون را بزنید، در پردازش اول قرار می‌گیرید و کارنامه اصلی دریافت می‌کنید، بعد از آن تا روز دوشنبه بعد از آزمون فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید، ولی در پردازش های بعدی قرار گرفته و کارنامه معادل دریافت می‌کنید. • 7-کارنامه معادل چیست و چه فرقی با کارنامه اصلی دارد؟

دانش آموزانی که تا ساعت 13 آزمون را تمام کنند با یکدیگر مقایسه می شوند و رتبه و تراز اصلی می گیرند(گروه اول). دانش اموزانی که بعد از ساعت 13 آزمون را تمام کنندو یا شروع کنند نمره و درصدشان با گروه اول مقایسه و شبیه سازی می شود و رتبه و تراز معادل دریافت می کنند. تراز معادل نوبت آزمون را نشان می دهد و اینکه خودتان شرایط آزمون خود را از نظر زمان و مراجعه به پاسخ می دانید.  تراز معادل نه کمتر و نه بیشتر از تراز اصلی است. • 8-کارنامه چه زمانی صادر می شود؟

ساعت های پردازش در روز آزمون :

پردازش اول:ساعت 13:00 - پردازش دوم: ساعت 16:00 - پردازش سوم: ساعت 18:00 -  پردازش چهارم:ساعت 20:00

زمان دریافت کارنامه در هر پردازش، دوساعت بعد از پایان هر پردازش می‌باشد، یعنی مثلا شما کارنامه پردازش اول را تا  ساعت 15 و کارنامه پردازش دوم را ساعت 18  و به همین ترتیب در پردازش های بعدی دریافت می‌کنید.

زمان دریافت کارنامه هر پردازش به زمانی که دکمه پایان آزمون را می‌زنید، بستگی زیادی دارد؛ ممکن است فراموش کرده باشید که دکمه پایان ازمون را بزنید و در پردازش های بعدی قرار گرفته باشید.

 • به دلیل اینکه تعداد پردازش های بعد از روز جمعه آزمون، یعنی شنبه تا دوشنبه، ، فقط ٢ بار در روز و در ساعت های ١١و ١٦ صورت می‌گیرد، کارنامه آن‌ها دیرتر صادر می‌شود.

 • آخرین زمان پردازش روز دوشنبه ساعت 20 می باشد.
 •  9-چگونه به صورت آنلاین در آزمون شرکت کنیم؟

برای شرکت در آزمون ابتدا وارد سایت کانون شده و در بخش صفحه شخصی شما با شمارنده و رمز عبور وارد صفحه شخصی خود می‌شوید، آزمون روز آزمون  در ساعت 7:45 صبح در صفحه شخصی شما فعال می‌شود.

برای ورود به صفحه شخصی:

 -نام کاربری همان شمارنده شماست که شمارنده را هنگام ثبت نام از مسئول ثبت نام و یا از پشتیبان و یا نمایندگی شهر خود دریافت کرده اید.

-رمز عبور:

 1-به صورت پیش فرض کد ملی شما می باشد.

2-کد ملی را بدون خط تیره و کامل وارد کنید.

3-چنانچه کد ملی شما وارد سیستم نشده، با واحد انفورماتیک شهر خود تماس بگیرید و کد ملی خود را اصلاح کنید.

4-چنانچه رمز عبور را از کد ملی به رمز دیگری تغییر داده اید و آن را فراموش کرده اید می‌توانید از طریق شماره گیری کد#2*8451*6655* درخواست ریست رمز بدهید.

*راهنمای تصویری شرکت در آزمون ،  تعداد سوال و زمان بندی آزمون از روز قبل از آزمون در سایت کانون قرار خواهد گرفت.10-در صورت وجود مشکل در روز آزمون چه کار کنیم؟

دانش اموزان گرامی  توجه کنید:

1-در صورتی می توانید در آزمون 18 تیر شرکت کنید که کانونی باشید و در آزمون های تابستان و امسال ثبت نام کرده باشید. در صورتیکه ثبت نام کرده اید ولی نمی توانید وارد شوید با نمایندگی شهر خود تماس گرفته و از تکمیل ثبت نام و فعال شدن ازمون خود فعال شوید.

2-حتما تا روز قبل از آزمون، از تکمیل ثبت نام خود مطمئن شوید و شمارنده خود را در صورتیکه نمی دانید، از نمایندگی دریافت کنید.

همچنین به صورت امتحانی روز قبل با شمارنده و رمز عبور خود وارد صفحه شخصی شوید تا چنانچه مشکلی در ورود به صفحه شخصی دارید تا روز قبل از آزمون آن را رفع کنید.

3-در صورتی که رمز ورود شما مشکل دارد و یا شمارنده خود را دریافت نکرده اید و یا فراموش کرده اید؛ در لینک صفحه شخصی روی عبارت " شمارنده یا رمز عبور خود را فراموش کرده ام؟ " کلیک کنید.

3-اگر دفترچه سوالات را نمی توانید دانلود کنید، احتمالا مشکل از مررو گر یا اینترنت شماست. با مرروگر فایرفاکس یا کروم حتما به روز شده  وارد شوید.

4-در صورتیکه دفترچه پی دی اف را بعد از دانلود نمی توانید مشاهده کنید و گمان می کنید که دفترچه دانلود نمی شود،  به قسمت فولدر دانلود های سیستم خود وارد شوید، پی دی اف های دانلود شده به صورت اتومات در این قسمت ذخیره می شوند.

5-چنانچه هر کدام از این مشکلات را در روز آزمون داشتید و نتوانستید رفع کنید با صفحه شخصی در سایت کانون پیام بگذارید و یا با شماره های 0218451   و یا شماره 0216463  داخلی 1272، 1271، 1154، 1153، 1100 تماس بگیرید.

لینک ورود به صفحه شخصی روز آزمون و  شماره تماس نمایندگی ها و مراکز انفورماتیک برای رفع اشکالات و مشکلات احتمالی شما روز آزمون درسایت کانون  قرار می گیرد.