افتتاح مدرسه روستای گرم‌آباد: مدارس بنیاد قلم‌چی به 230 رسید

روز چهار‌شنبه 15 بهمن 1399، مدرسه بنیاد قلم‌چی در روستای گرم‌آباد از توابع بخش ماژین شهرستان دره‌شهر افتتاح شد.

افتتاح مدرسه روستای گرم‌آباد: مدارس بنیاد قلم‌چی به 230 رسید

سومین مدرسه اهدائی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در استان ایلام، روز چهار‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ در روستای گرم‌آباد از توابع بخش ماژین شهرستان دره‌شهر افتتاح شد.


دبستان بنیاد قلم‌چی در روستای گرم آباد که ظرفیت میزبانی سالانه ۶۰ دانش‌آموز را دارد، با ۱۰۸ مترمربع زیربنای فضای آموزشی، شامل ۲ کلاس درس است که یک کلاس آن نیز هوشمندسازی شده است.

نصرت‌اله رحیمی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام طی گفت‌وگویی اظهار داشت: گرم‌آباد یکی از دورافتاده‌ترین روستاهای عشایری این استان است که بر اثر سیل سال گذشته دچار آسیب‌هایی شد و تنها مدرسه این روستا که تخریبی هم بود، آسیب جدی دید و همین موضوع ضرورت ساخت مدرسه جدید در این منطقه را ایجاب کرد که اکنون این مدرسه فضایی ایده‌آل و استاندارد برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم آورده است.

در ادامه شکراله تتری مدیر آموزش و پرورش شهرستان دره‌شهر با ابراز خرسندی بیان کرد: روستای گرم‌آباد و سه روستای همجوار عشایری و اهالی آن کوچ‌نشین هستند و این مناطق از بخش ماژین و دره‌شهر فاصله بسیاری دارند که همین امر موجب بازماندن از تحصیل دانش‌آموزان این روستاها شده بود؛ دبستان بنیاد قلم‌چی در روستای گرم‌آباد تنها مدرسه‌ای است که پذیرای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی این روستا و روستاهای همجوار خواهد بود و با نوبت‌بندی برای حضور دانش‌آموزان، کمبود فضای آموزشی جبران شده است.

آئین افتتاح مدرسه بنیاد قلم‌چی روستای گرم‌آباد با حضور تنی چند از مسئولان محلی، مسئولان نمایندگی هایی از بنیاد قلم‌چی در این استان و همکاران تهران، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و به هر یک از دانش‌آموزان از سوی بنیاد قلم‌چی کیف، پکیج لوازم‌التحریر و توپ ورزشی اهدا شد.

شایان ذکر است در بهمن‌ سال گذشته نیز دو مدرسه ۹ و ۶ کلاسه بنیاد قلم‌چی در شهرستان‌های چرداول و مهران افتتاح و به دانش‌آموزان این استان اهدا شد.با احتساب این پروژه‌ تاکنون، ۲۳۰ مدرسه (۱۷۱ مدرسه روستایی و ۵۹ مدرسه شهری) شامل ۸۳۵ کلاس درس که توسط بنیاد قلم‌چی ساخته یا تکمیل شده، 

افتتاح و به دانش‌آموزان روستاها و شهرها تقدیم شده است.منبع :