فواید شرکت در آزمون‌های هدف‌گذاری چیست؟

امسال با توجه به وضعیت پیش‌آمده و وجود بیماری همه‌گیر کرونا، کانون ابتکار جدیدی به نام آزمون‌های هدف‌گذاری ایجاد کرده است که پنج‌شنبه‌ی هر هفته، به‌صورت آنلاین و در صفحه‌ی شخصی شما برگزار خواهد شد.

فواید شرکت در آزمون‌های هدف‌گذاری چیست؟

امسال با توجه به وضعیت پیش‌آمده و وجود بیماری همه‌گیر کرونا، کانون ابتکار جدیدی به نام آزمون‌های هدف‌گذاری ایجاد کرده است که پنج‌شنبه‌ی هر هفته، به‌صورت آنلاین و در صفحه‌ی شخصی شما برگزار خواهد شد. سؤالات از سه درس اصلی ریاضی و علوم و فارسی و درمجموع 30 سؤال با مدت‌زمان پاسخ‌گویی 40 دقیقه خواهد بود.

در پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی اول 30 سؤال جدید و طراحی‌شده خواهید داشت و کارنامه‌تان به‌صورت چند از ده و دهک خواهد بود. دهک از لحاظ اعداد و ارقام برعکسِ چند از ده است؛ یعنی هرچه دهک شما کمتر باشد، یعنی در آن درس عملکرد بهتری داشته‌اید. پس از مشاهده‌ی وضعیت خود در درس‌ها با انتخاب خودتان و گفت‌وگو با پشتیبان و پدر و مادر، یک یا دو درسی را که در آن‌ها ضعیف‌تر بوده‌اید، انتخاب می‌کنید و برای پیشرفت در آن‌ها هدف‌گذاری می‌کنید. آزمون پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی دوم، یعنی یک روز قبل از آزمون اصلی، شامل سؤالات مشابه آزمون سال قبل خواهد بود و کارنامه به‌صورت تراز و رتبه ارائه خواهد شد. با شرکت در آزمون‌های هدف‌گذاری می‌توانید:

1. در هفته‌ی اول یادگیری‌های ناقص خود را شناسایی کرده و برای هفته‌ی دوم برنامه‌ریزی کنید؛

2. انگیزه‌تان را افزایش دهید؛

3. به‌تدریج پیشرفت کنید و به تراز دلخواهتان برسید؛

4. مباحث هر درس را برای مطالعه و برنامه‌ریزی اولویت‌بندی کنید؛

5. در جلسه‌ی آزمون، زمان را مدیریت کنید و اشتباهات خود را کاهش دهید.

در این میان دانش‌آموزی موفق خواهد شد که پیوسته و بدون وقفه در این آزمون‌ها شرکت کند.

5/30/2023 11:04:01 AM
Menu