گفت و گو با برترها : النا فرزانه از گنبد کاووس

1- شما چگونه با کانون آشنا شدید؟ مادر من قبلاً از همکاران کانون بودند به همین دلیل برای این‌که من با سؤالات مختلف آشنا شوم و تست زدن را یاد بگیرم من را در کانون ثبت نام کردند.

گفت و گو با برترها : النا فرزانه از گنبد کاووس

النا فرزانه از گنبد کاووس

امسال از تراز 5000 به تراز 6900 رسیدم

شهر: گنبدکاووس

مدرسة دبستان: معرفت

میانگین‌ تراز: 6027

سال‌های حضور در کانون: از دوم تا ششم دبستان به مدت 5 سال

شغل پدر: کارمند بانک

شغل مادر: مشاور تحصیلی

1- شما چگونه با کانون آشنا شدید؟

 مادر من قبلاً از همکاران کانون بودند به همین دلیل برای این‌که من با سؤالات مختلف آشنا شوم و تست زدن را یاد بگیرم من را در کانون ثبت نام کردند.

2- سال دوم دبستان چگونه آزمون دادن را یاد گرفتی؟

 آن سال خانم جاوید در کانون برای ما بچه‌ها جلسه‌ای را تشکیل دادند و در مورد شیوه تست زدن، کنترل زمان و شیوه شرکت در آزمون در روز جمعه به ما آموزش‌هایی را دادند و کم‌کم مسلط شدیم.

3- ترازهایت چگونه بود؟ 

من با تراز 5000 شروع کردم اما کم‌کم قوی‌تر شدم و با برنامه پیش رفتم و به تراز 6000 رسیدم.

4- چگونه زمان را در جلسه آزمون مدیریت می‌کنی؟

 تلاش می‌کنم در منزل بیش‌ترین کار کنم تا تسلط بیش‌تری داشته باشم.هر چه از نظر علمی بیشتر به سوالات مسلط باشی زمان را بهتر مدیریت می کنی.

5- در تابستان چه درس‌هایی را می‌خوانی؟ 

من الان طبق برنامه کانون پیش می‌روم درس‌های سال قبل را مرور می‌کنم درس‌های ریاضی، علوم و فارسی سال بعد هم با کمک لوح آزمون کانون پیشخوانی می‌کنم.

6- برای تیزهوشان هم درس می‌خوانی؟

 بله، روی 60 تست استعداد تحلیلی از کتاب هوش کلامی و غیر کلامی کانون کار می‌کنم.


7- چرا در تابستان درس می‌خوانی؟

 همانطور که کانون می‌گوید تابستان 99 را جدی بگیرید.و اینکه امسال هم ممکن است تدریس به‌صورت مجازی باشد باید از فرصت تابستان هم استفاده کنیم. به همین دلیل من امسال خیلی جدی درس می خوانم.

8- از چه کتاب‌هایی استفاده می‌کنید؟ 

کتاب‌های سه‌سطحی، پرتکرار و کتاب‌های کار و اشتباهات متداول

9- در دوران تعطیلی مدارس به دلیل کرونا چه برنامه‌ریزی‌ای داشتی؟

من در این دوران با کمک مادرم برنامه‌ریزی کردم. ابتدا فکر می‌کردم کار سختی است اما مادرم می‌گفت به خودت بگو من می‌توانم وهمین به من امید می‌داد. به همین دلیل بود که از تراز 5200 به 6966 رسیدم.


10- چه روشی برای مطالعه داشتی که رشد کردی؟

 پدرم در این دوران با من ریاضی کار کردند و مادرم فارسی و علوم، همة کتاب‌هایی را که از اول سال داشتم و حل نکرده بودم در این دوران کامل کردم.

11- در تابستان چگونه درس می‌‌خوانی؟ 

طبق برنامه‌ای که مادرم نوشته‌اند می‌خوانم. شنبه تا پنج‌شنبه برنامه‌ریزی برای درس دارم و جمعه‌ها استراحت می‌کنم. البته شب‌ها هم وقت فیلم و بازی کردن دارم و در طول روز از 30/10 صبح شروع می‌کنم و درس‌ها را به ترتیب می‌خوانم.

12- روی چند ساعت درس می‌خوانی؟ 

حدود 6-5 ساعت.


13- از سایت کانون چه استفاده‌ای می‌کنی؟

 برای مشاهدة ترازم و همین‌طور دانلود نمونه سؤال

14- کدام قسمت مجله را بیش‌تر دوست داری؟ 

گفتگو با برترهای کنکور را می‌خوانم. کارهایی را که آن‌ها بلد هستند و انجام داده‌اند را اجرا می‌کنم چون من بعضی روشها را بلد نیستم و می توانم از دیگران یاد بگیرم.

15- هدفت از این همه تلاش برای درس خواندن چیست؟

 می‌خواهم پایة درسی‌ام قوی‌تر شود.

16- دوست‌ داری در آینده چکاره شوی؟ 

داروساز

17- رقابت با دیگران را دوست داری؟

 بله اما رقابت دوستانه که باعث رشد هر دوی ما شود. دوستی دارم که پدر و مادرهایمان با هم در ارتباطند و هر کاری کنیم به یکدیگر یاد می‌دهیم تا هر دو رشد کنیم اما مادرم همیشه می‌گوید خودت با خودت رقابت کن و مثلاً با النای آزمون 24 مرداد مسابقه بگذار تا  از او جلو بزنی.


18- دفترچة آزمون غیرحضوری را چگونه استفاده می‌کنی؟ 

خودم حل می‌کنم و بعد با پدر و مادرم رفع اشکال می‌کنم. پدرم در درس ریاضی به من کمک می کنند و مادرم هم درس های فارسی و علوم را رفع اشکال می کنند.

19- در چه درسی قوی‌تر هستی؟

 به‌ترتیب علوم، ریاضی و فارسی، ریاضی را قبلاً کم‌تر دوست داشتم اما الان که با پدرم ریاضی کار می‌کنم و قوی‌تر شده‌ام بیش‌تر دوست دارم. معتقدم اگر درسی را خوب یاد بگیری آن را خیلی دوست خواهی داشت.و دلیل اینکه گاهی اوقات بچه ها درسی را دوست ندارند این است که آن را خوب یاد نگرفته اند.

6/1/2023 2:39:26 AM
Menu