کاظم قلم چی :جعبه ابزاردوران جمع بندی (برای امتحانات و کنکور)

برای دوران جمع بندی چهار ابزار در سایت کانون به شما کمک می‌کند تا خود را برای امتحانات و دوران جمع بندی آماده کنید و بازخوردهای سریع بگیرید.

کاظم قلم چی :جعبه ابزاردوران جمع بندی (برای امتحانات و کنکور)

برای دوران جمع بندی چهار ابزار در سایت کانون به شما کمک می کند تا خود را برای امتحانات و دوران جمع بندی آماده کنید و بازخوردهای سریع بگیرید


امسال دو ابزارجدید برای دوران جمع بندی آماده کرده ایم یک ابزار برای دانش آموزان متوسطه ی اول و دبیرستانی ها و ابزار دوم برای کنکوری ها .

ابزار جدیدی که امسال برای نخستین بار در اختیار کنکوری ها قرار خواهد گرفت کارنامه ی آزمون های هماهنگ سه روز یک بار است که با طراحی مفهومی و موثر در اختیار داوطلبان کنکور قرار خواهد گرفت . هم چنین می توانید از امکان مشاوره ی مبحثی پس از دریافت کارنامه ی آزمون های سه روز یک بار استفاده کنید .

ابزار جدیدی که امسال برای دانش اموزان سال های پایه ارائه می شود سوال های مفید برای امتحانات پایان سال از میان سوال های آزمون هایی است که در کانون شرکت کرده اید . از میان همه ی سوال های آزمون های کانون ، سوال هایی را که برای دوران امتحانات شما مفیدتر هستند ،انتخاب کرده ایم و در اختیار شما قرار می دهیم.


بنابراین هم اکنون چهار ابزار برای دوران جمع بندی امتحانات و کنکور در اختیار شماست


به این چهار ابزار می توانید درسایت کانون دسترسی پیدا کنید:

1- نمونه سوال های جدید امتحانی

2-  کارنامه ی آزمون های سه روز یک بار

3- فیلم های حل سوال های امتحانی

4-  جزوه هوشمند


آمادگی برای امتحانات:

ابتدا به ابزارهای ویژه ی دوران امتحانات می پردازیم که موضوع مورد توجه همه ی پایه ها و همه ی رشته هاست .

 بهتر است کار را با یک امتحان شروع کنید ( بازیابی به جای بازخوانی ). امتحان را از کتاب سوال های پرتکرار( برای همه ی پایه ها تا کلاس یازدهم ) یا 500سوال امتحانی ( برای دوازدهمی ها ) آغاز کنید . پس از تصحیح متوجه می شوید در کدام قسمت ها نیاز به کار بیشتر دارید . پس از امتحان به سراغ سوال های نشان دار و کتاب درسی و جزوه ی خود بروید و قسمت هایی را که قبلا مشخص کرده اید مطالعه کنید .

 علاوه بر این ، در سایت کانون سوال های امتحانی پارسال و سوال های امتحان های امسال به تدریج در دسترس شما قرار می گیرد . سوال های امتحان های شبه نهایی هم برای دانش آموزان دوازدهمی آماده شده است .

 فیلم های حل سوال هایی که متقاضی بیشتری دارند نیز درسایت کانون در اختیار شماست .

 در دوران امتحانات می توانید از جزوه ی هوشمند خود نیز استفاده کنید . امسال کار جدیدی نیز در این زمینه انجام داده ایم : از میان سوال های ازمون های کانون که در طول سال امتحان داده اید تعدادی از سوال ها را مشخص کرده ایم که به طور خاص برای دوران امتحانات شما مفید است. شما می توانید با بررسی و تمرین سوال هایی که قبلا اشتباه پاسخ داده اید خود را برای امتحانات آماده کنید .


برای تنظیم برنامه ی آمادگی برای امتحانات با پشتیبان خود گفت وگو کنید

دوران جمع بندی برای کنکوری ها

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد امسال یک ابزار جدید برای شما داوطلبان کنکور آماده شده است که در سایت کانون و در اپ کانون در دسترس شماست : کارنامه ی آزمون های سه روز یک بار .

توصیه می کنیم طبق برنامه ی آزمون های هماهنگ یک مجموعه ی کامل از کتاب زرد 10 مجموعه و کتاب زرد 97 را امتحان بدهید( فارغ التحصیلان از کتاب های زرد6 دورده و کتاب زرد 97 که برای هر دو گروه ضروری است ) . برنامه ی آزمون های هماهنگ از 25 اردی بهشت آغاز می شود . اگر به هر علتی نمی توانید از ابتدا و طبق برنامه ی زمان بندی شده در آزمون ها شرکت کنید اشکالی ندارد . شما می توانید دیرتر هم به برنامه ملحق شوید و کارنامه ی آزمون ها را دریافت کنید . پس از آن که گزینه ها را در اپ کانون یا در سایت کانون وارد کردید بلافاصله کارنامه ی اول را دریافت می کنید .کارنامه ی اول شامل درصد و چند از 10 و تصویر پاسخ برگ شماست که در آن پاسخ های اشتباه شما نیزمشخص شده اند .

کارنامه ی دوم را بیست و چهار ساعت بعد دریافت خواهید کرد . این کارنامه مشخص می کند که در هر درس در کدام دهک قرار دارید . علت این که در این کارنامه ها نمره ی تراز درج نشده ، این است که دانش آموزان شرکت کننده دانش آموزانی جدی تر هستند و اگر نمره ی تراز بین شرکت کنندگان را دریافت کنند نمره ی ترازشان کمتر از آزمون های کانون خواهد شد و ممکن است در ارزیابی جایگاه خود دچار اشتباه شوند . از مقایسه ی دهک هایی که در درس های مختلف به دست می آورید می توانید نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص دهید و برای روزهای بعدی بهتر برنامه ریزی کنید . علاوه بر این در کارنامه ی دوم، شما می توانید شماره ی سوال های ساده را که اشتباه پاسخ داده اید یا اصلا پاسخ نداده اید نیزمشاهده کنید .

برای تنظیم برنامه ی دوران جمع بندی ، برای مشخص کردن زمان دوران انتقالی و برای تنظیم برنامه ی دو ونیم روز باقی مانده جتما با پشتیبان و اولیا و دوستان صمیمی و آگاه خود نیز مشورت کنید . بهترین راه پیش بینی آینده ساختن آن است که شما می توانید با منابع و ابزارهایی که هم اکنون در اختیار شماست بهتر و موثرتر آینده تان را بسازید


کاظم قلم چی

13اردی بهشت 98