رتبه7تجربی:تابلوی نوروز، نقشه راه رسیدن به یک فرصت استثنائی!

قطعاً نوروز یکی از مهم‌ترین دوره‌ها برای جمع بندی دروس پایه می‌باشد و حتی آن را را می‌توان آخرین مهلت جمع بندی دانست .

رتبه7تجربی:تابلوی نوروز، نقشه راه رسیدن به یک فرصت استثنائی!


محمدمهدی سربیشگی

رتبه7 منطقه3 - بیوتکنولوژی تهـــران

تابلو نوروز


قطعاً نوروز یکی از مهم ترین دوره ها برای جمع بندی دروس پایه می باشد و حتی آن را را می توان آخرین مهلت جمع بندی دانست .

دروس پایه تقریباً نصف سوالات کنکور را شامل می شود درنتیجه نقش بسیار تعیین کننده ایی در کنکور دارد.

  بر اساس برنامه راهبردی ، جمع بندی دروس پایه باید در دو هفته انجام شود . جمع بندی دروس برای دانش آموزان در ترازهای مختلف متفاوت می باشد و دانش آموزان باید براساس سطح خود برنامه ریزی کنند .

  دانش آموزی که تراز خوبی دارد در این دوره دچار کمبود زمان نمی شود و می تواند بعد از رفع اشکال و مرور با حل آزمون های شبیه ساز نقاط ضعف خود را پیدا و به نقاط قوت تبدیل کند .

  دانش آموزان با ترازهای پایین تر ابتدا باید قسمت هایی که دارای تسلط کمتری هستند را تقویت کنند سپس با توجه به اولویت بندی به رفع اشکال و مرور مباحث بپردازند . توصیه می شود دانش آموزان هیچ مبحثی را به طور کامل رها نکنند و سعی کنند حداقل مطالعه ایی را از آن مبحث داشته باشند که قادر به زدن تست های سطح پایین تر بشوند .

  در دوره طلایی نوروز بعد از آزمون جمع بندی پایه ، آزمون جمع بندی نیم سال اول می باشد که فرصت مناسبی است برای دانش آموزانی که در آزمون جمع بندی دی ماه عملکرد خوبی نداشته اند.

  کتاب های جمع بندی پایه و دوازدهم کانون به دلیل آزمونی بودن کمک بسیار زیادی به من در پیدا کردن نقاط ضعف و برطرف کردن آن کردند . هم چنین کارنامه اشتباهات و پنج نوع درس کمک بسیار زیادی به من در پیدا کردن نقاط ضعف و اشکالات در طول سال تحصیلی نمود .


پشتیــــــــــــــبان ویــــــــــــژه

در صورتی که نظر شما دارای محتوای مثبت ، علمی و آموزشی است ولی ثبت نمی شود با انشا و ادبیات متفاوت ( بدون تمسخر ،بدون فضای چت روم ، بدون تحقیر یا توهین دیگران) مجددا ارسال نمایید