ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

پس از دوره های(روزانه، شبانه) دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه غیر انتفاعی در بین متقاضیان طرفداران زیادی دارد و هر سال داوطلبان زیادی را به سوی خود جذب می‌کند

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

پس از دوره های(روزانه، شبانه) دانشگاه های دولتی، دانشگاه غیر انتفاعی در بین متقاضیان طرفداران زیادی دارد و هر سال داوطلبان زیادی را به سوی خود جذب می کند که این به خاطر برگزاری کلاس ، کیفیت نسبتا بالای آموزشی و تعدد رشته محل های ارائه دهنده و شهریه کمتر نسبت به دانشگاه ازاد این دانشگاه می باشد. پذیرش دانشجو در این دانشگاه به دو صورت با آزمون از طریق کنکور سراسری وبدون کنکور صرفا با سوابق تحصیلی می باشد.

دانشگاه غیرانتفاعی در مقاطع کاردانی پیوسته،کاردانی ناپیوسته،کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد. علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی می توانند در دومرحله مهر و یهمن ماه برای ورودی نیمسال اول و دوم و با توجه به سوابق تحصیلی خود اقدام به ثبت نام نمایند .

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی


زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

متقاضیان می توانند در دو مرحله مهر و بهمن ماه برای ورودی نیمسال اول و دوم اقدام به ثبت نام نمایند .زمان ثبت نام برای آن دسته از داوطلبانی که علاقه مند به ورودی مهرماه این دانشگاه هستند ، همزمان باانتخاب رشته کنکور سراسری در مرداد ماه می باشد که از طریق سایت سنجش و انتخاب حداکثر 150 کدرشته از میان لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی که دردفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ارائه می شود ، انجام خواهد شد . سازمان سنجش پس از بررسی سوابق تحصیلی متقاضیان قبولی و یا عدم قبولی آنان را همزمان بااعلام نتایج کنکور سراسری منتشر خواهد کرد . متقاضیان ثبت نام ورودی بهمن ماه نیز می توانند درتکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی که در آبان ماه برگزار می شود شرکت نمایند. نکته لازم به ذکر آن است که متقاضیان تکمیل ظرفیت  غیر انتفاعی می توانند تنها یک کدرشته از میان لیست رشته های ارائه شده در سایت موسسه آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی مورد نظر خود انتخاب نموده و نسبت به ثبت نام بصورت حضوری مراجعه نمایند.

دانشگاه غیرانتفاعی در مقاطع کاردانی پیوسته،کاردانی ناپیوسته،کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته بصورت بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی و بدون محدودیت در تطابق رشته انتخابی با عنوان مدرک دیپلم پذیرش دانشجو دارد . متقاضیان برای ثبت نام باید دارای مدارک زیر باشند:

  • دیپلم 4 ساله نظام قدیم

  • مدرک پیش دانشگاهی

    3-مدرک کاردانی(فوق دیپلم)


داوطلبانی که مدرک دیپلم فنی حرفه ای دارند ، برای ثبت نمی توانند متقاضی کد رشته های مقطع کارشناسی باشند و تنها از کد رشته های کاردانی می توانندانتخاب رشته نمایند . همچنین اگر عنوان مدرک دیپلم داوطلبی با رشته انتخابی وی تطبیق نداشته باشد ممانعتی برای انتخاب رشته وی وجود ندارد و تنها میزان تاثیرسوابق تحصیلی کمتر خواهد شد.

شرایط لازم برای ثبت نام بدن کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکردند نیز می تواندد در دانشگاه غیر انتفاعی بدون کنکور نیز شرکت کنند. همه داوطلبان می توانند 150 کدرشته محل را انتخاب کنند .

داوطلبانی که در کنکور ثبت نام کرده اند اما در جلسه غایب بودند نیز می توانند:
به سایت سازمان سنجش به نشانیsanjesh.orgمراجعه کرده و بدون نیازبه تهیه کارت اعتباری نسبت به انتخاب رشتهاز بین کدرشته محل های صرفا با سوابق تحصیلی معرفی شده  انتخاب کنند..
 هم چنین داوطلبانی که درکنکور سراسری ثبت نام نکرده اند باید جهت ثبت نام مراحل زیر ر ا طی کنند:


1-داوطلب باید به سایت سازمان سنجش  مراجعه و دفترچه را کامل مطالعه کند.
2. داوطلب باید هزینه ثبت نام و انتخاب رشته را با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب پرداخت کند . خرید کارت اعتباری در این حالت الزامیست.
3-علاقه مندان باید پیش از ثبت نام مدارک مورد نیاز ( عکس اسکن شده 3 در 4 یا 4 در 6 با فرمت jpg ، شماره کارت اعتباری ، مشخصات دیپلم وسوابق تحصیلی را فراهم کنند.برای مشاوره در زمینهثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید