نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 97

یکی از دانشگاه‌های دانشجو پذیر در سالهای اخیر دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌باشد که وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و با هدف ارتقاء سطح مهارت است

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 97

یکی از دانشگاه های دانشجو پذیر در سالهای اخیر دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد که وابسته بهوزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و با هدف ارتقاء سطح مهارت و توانایی شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و بازرگانی و هم چنین افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مراکز آموزشی می باشد که در مقاطع کاردانی وکارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ثبت نام می کند. دانشگاه علمی کاربردی در سال های گذشته تنها در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو کرده است و دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه برگزار نمی شود همچنین پذیرش از طریق برگزاری آزمون دیگر صورت نمی پذیرد. همچنین توجه داشته باشید ثبت نام علمی کاربردی بهمن 97-98 نیز به زودی آغاز خواهد شد.

این دانشگاه دارای 31 واحد استانی و نزدیک به 1000 مرکز آموزشی در سطح کشور است و در سه مقطع کاردانی بدون آزمون براساس معدل دیپلم،کارشناسی ناپیوسته روش ترمی از طریق بدون آزمون براساس معدل کاردانی و درمقطع کارشناسی ارشداز طریق آزمون دانشجو می پذیرد. آموزش ها در مراکز آموزشی مورد تأیید انجام شده و واحدهای استانی وظیفه نظارت و هماهنگی این مراکز را بر عهده دارند. دانشگاه علمی کاربری تنها در دوره های ترمی بدون آزمون برخلاف گذشته که دوره های پودمانی برگزار می کرد، دانشجو می پذیرد و نمره قبولی را 10 قرار داده است. دوره های ترمی دردانشگاه جامع علمی کاربردی دارایم عافیت تحصیلی می باشند. پذیرش دانشجو به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه شاغل میباشد. هر داوطلب می تواند 30 رشته را از یک گروه آموزشی انتخاب کند.برای اطلاع از مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97 از مقاله مربوطه استفاده نمایید.


نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 97

رشته های دانشگاه علمی کاربردی

رشته های دانشگاه علمی کاربردی در 4 گروه تقسیم بندی شده است:
1- گروه صنعت شامل رشته های فنی و مهندسی(گروه صنعت شامل کلیه رشته های مهندسی اعم از مهندسی برق ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی ، مهندسی مواد ( متالوژی) و مهندسی کامپیوتر و IT  می باشد.)

2-گروه مدیریت و خدمات اجتماعی شامل رشته های متنوع علوم انسانی اعم از  کلیه رشته های مجموعه مدیریت، حقوق، تربیت بدنی و حتی آرایشگری  می باشد.

 3-گروه کشاورزی شامل رشته های مرتبط با امور زراعی، امور دامی ، امور گلخانه ای، منابع طبیعی، دامپزشکی، شیلات ، صنایع غذایی و فراورده های گوشتی می باشد.

4-گروه فرهنگ و هنر شامل کلیه رشته های هنری و زبان های خارجی می باشد. به عنوان مثال می توان به مجموعه رشته های زبان انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، طراحی لباس، سینما و موسیقی اشاره کرد که هر کدام از این مجموعه ها شامل تنوع زیادی از گرایش های مختلف است. لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی در گروه فرهنگ و هنر جزو پرمتقاضی ترین گروه های آموزشی دردانشگاه علمی کاربردی می باشند.


برای مشاوره در زمینهنحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید
الكتريسيته ساكن(قسمت پنجم) از فیزیک 2 يازدهم رياضي
يازدهم رياضي     دبیر : میلاد موسوی