سرنوشت کنکور 98

سرنوشت کنکور 98 چه خواهد شد ؟ با تغییر نظام آموزشی کنکور 98 با دو آزمون جداگانه برگزار می‌شود. در این بین دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید با یک دیگر با استفاده از ...

سرنوشت کنکور 98

با تغییر نظام آموزشی اصلی ترین سوالاتی که در ذهن هر دانش آموز یا فارغ التحصیلی نقش می بندد این است که :

سرنوشت کنکور 98چه خواهد بود؟

کنکور 98 چگونه برگزار می شود؟

نحوه ی گزینش و پذیرش در کنکور98 چگونه خواهد بود؟

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 چقدر و چگونه خواهد بود؟

در واقع با تغییر نظام آموزشی سرنوشت کنکور 98هم دستخوش تغییراتی شده است .

سرنوشت کنکور 98


در پاسخ به سوالات مطرح شده باید گفت که طبق نظر سازمان سنجش کنکور 98 باید با دو آزمون جدا گانه ( دو مجموعه سوال ) برگزار شود . به اینصورت که یک آزمون برای دانش آموزان نظام قدیم و یک آزمون برای دانش آموزان نظام جدید برگزار می شود.و ذکر این نکته ضروری خواهد بود که از مباحث مشترک دو نظام آموزشی سوال یکسان طرح خواهد شد.

نکته مهمتر اینکه داوطلبان با توجه به اینکه فارغ التحصیل نظام قدیم یا نظام جدید آموزشی هستند فقط مجاز به شرکت در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده اند هستند یعنی دانش آموزان نظام قدیم فقط مجازند در آزمون بر اساس کتاب های درسی خودشان شرکت کنند. همچنین دانش آموزان نظام جدید هم فقط مجازند در آزمون مربوط به کتب درسی خودشان شرکت کنند. بنابراین هر کدام از دانش آموزان موظف هستند منابع مربوط به گروه آزمایشی خود را مطالعه نمایند . 


برای مشاوره در زمینهمعرفی منابع کنکور ، مشکلات ثبت نام کنکور سراسری 98 ، برنامه ریزی درسی و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیریدبرای آگاهی از منابع مربوط به نظام آموزشی خود به لینک های زیر مراجعه نمایید .

 منابع کنکور تجربی 98 

 منابع کنکور ریاضی 98

 منابع کنکور انسانی 98 

اما گزینش و پذیرش دانشجو از بین داوطلبان کنکور98 به اینصورت خواهد بود که نمرات دو گروه داوطلبان نظام قدیم و جدید تراز شده و گزینش به صورت رقابتی بر اساس نمره کل نهایی در زیر گروه مربوطه انجام می شود و هیچ ظرفیت و سهمیه ی جدا برای داوطلبان نظام قدیم یا جدید تخصیص داده نمی شود.


نحوه ی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 چگونه خواهد بود؟

طبق اعلام سازمان سنجش میزان تاثیر سوابق تحصیلی ( معدل سال دوازدهم برای دانش آموزان نظام جدید و معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی برای دانش آموازن نظام قدیم ) حداکثر 30 درصد و با تاثیر مثبت اعمال میشود بطوریکه برای دانش آموزان ریاضی فیزیک. علوم تجربی . علوم انسانی و علوم معارف اسلامی که دیپلم خود را  در سال 98 در نظام آموزشی جدید گرفته اند و امتحانات دروس پایه دوازدهم آنها به صورت سراسری برگزار شده است مشمول اعمل سوابق تحصیلی بوده و به میزان حداکثر 30 درصد به صورت تاثیر مثبت در نمره کل آنها اعمال می شود.

اما دیپلمه های ریاضی فیزیک. علوم تجربی. علوم انسانی و علوم معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 84 تا 97 در نظام آموزشی قدیم گرفته اند به اینصورت خواهد بود که حداکثر 25 درصد سوابق تحصیلی دیپلم و حداکثر 5 درصد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی را شامل می شود که به صورت مثبت اعمال می شود. 

سایر دیپلمه ها مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند. 

نحوه ی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98و در آخر ذکر این نکته ضروری است که حداقل 85 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز و موسسات آموزش عالی کشور از سال98 به بعد صرفا با سوابق تحصیلی انجام می شود.

ولی باید به این نکته توجه شود که قبولی با صرفا سوابق تحصیلی در رشته های پرطرفدار و دانشگاه های تراز اول امکان پذیر نبوده و بازار رقابت و کنکور در این رشته و دانشگاه ها همیشه داغ خواهد بود.


تهیه شده توسط

حسین نجفی

برای مشاوره در زمینهمعرفی منابع کنکور ، مشکلات ثبت نام کنکور سراسری 98 ، برنامه ریزی درسی و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید