کنکور 98

ویژگی‌های مکان مناسب مطالعه

ویژگی‌های مکان مطالعه خوب چگونه است ؟ ویژگی‌های مکان مطالعه برای کنکور باید بر چه اساس باشد؟ مکان مطالعه رتبه‌های برتر چگونه بوده است ؟ برای پاسخ به همه این .....

ویژگی‌های مکان مناسب مطالعه

در این متن من قصد دارم تعدادی از ویژگی های مکان مطالعه برای کنکور یا درس خواندن با بازده را برای شما تشریح کنم و سپس نگاهی به مکان مطالعه رتبه های برتر داشته باشم. 


ویژگی‌های مکان مطالعه


ویژگی های مکان مطالعه برای کنکور: 


1)انتخاب میز و صندلی:میز و صندلی مکان مطالعه باید به گونه ای باشد که روی آن احساس راحتی کنید، البته نه آنقدر راحت که خوابتان بگیرد!!! ارتفاع میز و صندلی باید متناسب با قد شما و متناسب با یکدیگر باشد، یعنی میز نسبت به صندلی کوتاه یا بلند تر نباشد. همچنین هنگام نشستن روی آن باید کف پا ها روی زمین قرار گرفته و کمر در حالت راست باشد.

برای مشاوره در زمینهکنکور سراسری 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید

ویژگی های مکان مطالعه برای کنکور


2)نور: نور مکان مطالعه یکی از مهم ترین بخش های یک مکان مطالعه ای است، بهترین نور، نور طبیعی روز است، اگر نور طبیعی وجود ندارد از لامپ زرد استفاده کنید زیرا در اثر برخورد با صفحه سفید کتاب رفلکس کمتری دارد و چشم را کمتر خسته می کند..

3)تجهیزات مطالعه: وسایلی که برای مطالعه نیاز دارید را قبل از شروع برای خود محیا کنید، مثال اگر قصد مطالعه ریاضی دارید قطعا به یک کاغذ چرک نویس احتیاج پیدا خواهید کرد..

4)مرتب باشید: هنگامی که قصد مطالعه می کنید اگر زمان زیادی تا شروع مطالعه طول بکشد شما را خسته می کند، هنگامی که شما نظم ندارید (برای مثال زمان می برد تا تجهیزات مطالعه خود را پیدا کنید)، یک شروع مطالعه پر انرژی نخواهید داشت.

5)آرامش: مکان مطالعه باید به دور از هر نوع عامل پرت کننده حواس باشد همچنین مکان مطالعه باید به دور از سر و صدا باشد..

6)توجه:به هیچ وجه هنگام مطالعه موسیقی پخش نکنید مگر اینکه شما رتبه برتر آزمون با میانگین تراز 7000 باشید و بدنتان به این سبک مطالعه عادت کرده باشد..

7)شخصی سازی: سعی کنید مکان مطالعه شما مخصوص شما باشد و شخص دیگری از آن استفاده نکند به گونه ای که آن مکان برای شما یاد آور مطالعه و درس هایتان باشد. 

ویژگی مکان مطالعه رتبه های برتر: ویژگی مکان مطالعه رتبه های برتر


اگر شما شخصی هستید که به تازگی قصد شروع به مطالعه جدی برای کنکور را دارید (یعنی در گذشته تنها برای قبولی و معدل 20 درس خواندید) برای پی بردن به مکان مطالعه خوب به نکات بالا توجه کنید زیرا بیش از 90 درصد رتبه های برتر نکات بالا را در نظر می گیرند.شاید بپرسید پس چطور است که یک نفر با موسیقی درس می خواند و رتبه برتر است؟ 

من پاسخ شما را اینگونه می دهم که همیشه در یک جامعه آماری استثنا هایی وجود دارند مثلا از هر 100 رتبه برتر 2 نفر با موسیقی درس می خوانند یعنی تنها 2 درصد از افراد موفق. 

آیا شما روشی را انتخاب می کنید که احتمال موفقیت 2 درصد است یا روشی که احتمال موفقیت در آن 98 درصد است؟؟ 


 نویسنده: مهندس سجاد وردست_دانشجوی ارشد مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف

برای مشاوره در زمینهکنکور سراسری 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید