رقابتهای اولین ایده بازار مهندسی مواد و متالورژی

مرحله نهایی رقابتهای اولین ایده بازار مهندسی مواد و متالورژی با حضور صاحبان ایده، اعضای هیات علمی، دانشجویان و فعالان صنعتی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

رقابتهای اولین ایده بازار مهندسی مواد و متالورژی

دبیر اجرایی اولین ایده بازار مهندسی مواد و متالورژی روز سه شنبه درباره جزییات این رویداد نوآورانه به خبرنگار علمی ایرنا گفت: به دنبال فراخوان ایده بازار مهندسی مواد و متالورژی، حدود 45 ایده به دبیرخانه رویداد ارسال شد که هیات داوران پس از ارزیابی های کارشناسی، 16 ایده را در مرحله نخست انتخاب کردند.

'مهدی اسماعیلی' افزود: شرکت کنندگان در ایده بازار باید به این سوال پاسخ می دادند که ایده آنها برای راه اندازی یک کسب و کار سودآور و پایدار در حوزه مهندسی مواد و متالورژی چیست؟ با این ویژگی که اولا ایده آنها منجر به کسب و کار دانش بنیان شود، در مدت دو سال سرمایه اولیه بازگردد و در سال سوم، حداقل ۲ میلیارد تومان گردش مالی با حاشیه سود مناسب ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: دبیرخانه ایده بازار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای 16 ایده برگزیده مرحله اول، کلاس ها و کارگاه های آموزشی در زمینه های فنی اقتصادی، مدیریت مالی و نحوه ارائه ایده جهت جذب سرمایه گذار را برگزار کرد و پس از ارائه، 6 ایده برتر برای حضور در مرحله نهایی ایده بازار انتخاب شدند که امروز شاهد رقابت آنها خواهیم بود.

به گفته اسماعیلی، زمان ارائه ایده های برگزیده از ساعت 14 امروز ششم دی ماه در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز خواهد شد و نهایتا یک ایده برتر منتخب هیات داوران و یک ایده برتر منتخب شرکت کنندگان در ایده بازار، انتخاب و معرفی خواهد شد.

مراسم اختتامیه و گزینش ایده برتر در اولین ایده بازار مهندسی مواد و متالورژی با حضور و معرفی 6 ایده شامل 'تهیه پوشش نانو کامپوزیت پلی آمید ایمید – رس' توسط حامد نادری سامانی، 'تولید پماد ضدالتهاب و آنتی باکتریال حاوی نانوذرات اکسید روی و نقره' توسط امیرمصطفی امیرجانی، 'درجه های سردکننده و گرم کننده در ریخته گری ثقلی' ایده مشترک احسان برهانی، علیرضا قنبری، امیرمنصور منوچهری و حسین پهلوانی، ' تولید سیمان های دندانی' ایده مشترک امید خانعلی و سحر جعفرزاده، 'صفحات ابر خنک کننده و جاذب حرارت و شعله' ایده مشترک سارا قزوین و حسین سلطانی و 'اتصال فلز به پلیمر با ایجاد قفل مکانیکی' توسط حسین کرمی پابندی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ایده بازار، یک زیست بوم دانش بنیان است که با نگرشی نوآورانه و خلاقانه و مطالعه به روزترین و کارآمدترین روش های توسعه کارآفرینی و افزایش ثروت ملی و سرمایه­ های اجتماعی سعی در ارائه و اجرای روش های بومی شده موثر در کشور دارد.

حوزه فعالیت ایده بازار شامل برگزاری رویداد جهت شناسایی ایده ها و ایده پردازان برتر و هدایت ایده های برگزیده به دفتر سرمایه گذاران این زیست بوم است.

به طور کلی رویدادهای ایده بازار در قالب عناوین متنوعی مانند رویداد ایده بازار، ایده بازار تخصصی، ایده بازار علمی-تخیلی و رویداد ایده برگزار می شود و شیوه اجرای آن کاملاً مطابق با نیاز روز کشور در بخش های مختلف مانند کشاورزی، هنر، صنعت، محیط زیست، فنی مهندسی و پزشکی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب