برگزاری مرحله کشوری مسابقات آزمایشگاهی در به میزبانی قزوین

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش وپرورش از برگزاری مرحله کشوری چهاردهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی در مردادماه امسال به میزبانی قزوین خبرداد.

برگزاری مرحله کشوری مسابقات آزمایشگاهی در به میزبانی قزوین

به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا، علی زرافشان اظهار کرد: این مسابقات بین دانش آموزان پایه های دوم و سوم دوره دوم متوسطه نظری در رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی در چهار سطح مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می شود.

  وی افزود: ایجاد زمینه برای رشد توانمندی های دانش آموزان، تقویت مهارت های ذهنی و روانی حرکتی، ایجاد انگیزه جهت مطالعه ، تحقیق و تفکر بیشتر، تقویت بنیه علمی آنان، تلفیق دانش نظری با عملی، تقویت انگیزه در معلمان و مدیران برای شناسایی وبه کارگیری عوامل مؤثر در یادگیری دانش آموزان و ترویج فعالیت های آزمایشگاهی و کار عملی از اهداف این فعالیت است.     زرافشان با بیان اینکه مرحله کشوری این مسابقات پس از سه سال وقفه در مردادماه 95 به میزبانی قزوین برگزار می شود، تصریح کرد:  در این مرحله از هر استان از هر رشته؛ فیزیک، شیمی و زیست شناسی ، یک گروه  3 نفره به همراه 2 نفر سرپرست حضور می یابند که در نهایت 288 دانش آموز به همراه 64 سرپرست خواهند شد.     معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش وپرورش رقابت دانش آموزان به صورت تیمی را از ویژگی های بارز این دوره مسابقات عنوان کرد وافزود: دراین دوره علاوه بر دست یابی به هدف دست ورزی و تمرین در فعالیت آزمایشگاهی تقویت حس همکاری و هم فکری گروهی نیز محقق می شود.     وی با بیان اینکه مرحله کشوری این مسابقات از 5 تا 7 مرداد ماه 95 در استان قزوین برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در پایان مسابقات علاوه بر تقدیر از سه رتبه اول از هر یک از رشته های مسابقه که شامل ؛ فیزیک، شیمی و زیست شناسی از گروه برتر اخلاقی نیز تقدیر می شود.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب