آرمیتا احمدی رشته‌ی ریاضی 7 سال کانونی ازتراز 5900تا تراز7100

این دانش آموز ازسال ششم درکانون بوده است وبه همه‌ی آموزه‌های کانون توجه داشته است ودرکنکور 1401 دررشته‌ی مهندسی مکانیک امیر کبیر پذیرفته شده است.

آرمیتا احمدی رشته‌ی ریاضی 7 سال  کانونی ازتراز 5900تا تراز7100


نام و نام خانوادگی دانش آموز:آرمیتا احمدی   

  • نام استان و شهر :استان تهران  ، شهر تهران 

  • رتبه در منطقه و کشور:رتبه 529 منطقه 1 علوم ریاضی و فنی و 787 کشوری 

  • رشته قبولی: مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر

  • سال های حضور درکانون:7 سال از 6 ام دبستان

  • تعداد آزمون های شرکت کرده:130

تحصیلات و شغل پدر: دکترا استاد دانشگاه

تحصیلات و شغل مادر: دکترا استاد دانشگاه


مصاحبه کننده :  آناهیتا احمدی 


  • درصدهای کنکور  1401 :

 ادبیات فارسی 84%

 زبان عربی 89 %

 فرهنگ و معارف اسلامی 78%

 زبان انگلیسی 90%

 ریاضیات 40%

 فیریک 84%

 شیمی 26%

 

به نظر شما چه عواملی باعث شد در کنکور سال قبل نتیجه بگیرید ؟

به نظر من پیوستگی و استمرار در آزمون ها و از طرفی تمرین زیاد از مهم ترین عوامل موفقیت من بودند. اگر بخواهم مهم ترین آن ها را ذکر کنم می توانم به برنامه ریزی دقیق اشاره کنم.من برای برنامه ریزی از دفتر برنامه ریزی  قلم چی طی این 7 سال استفاده کردم و پر کردن آن برای من عادت شده بود. و از طرفی با کمک صفحه 182 می توانستم نقاط ضعف و قوت خود را در آزمون های متوالی بررسی کنم.

 

 چرا کانون را انتخاب کردید ؟

 من از ششم دبستان در آزمون های برنامه ای شرکت کردم تا در مدارس تیزهوشان پذیرفته شوم به خاطر دارم در آن زمان یک دفترچه جدا تحت عنوان دفترچه تیزهوشان به ما داده می شد که   سوالات بسیار مفیدی در آن بود و باعث شد که در فرزانگان 7 پذیرفته شوم . مدیر من در تمام این 7 سال خانم احمدی بودند و هر سال من را به شرکت در آزمون ها ترغیب می کردند و در سال آخر واقعا پیگیری ایشان  در مورد دانش آموزان بی نظیر بود.

 

در سال گذشته در آزمون ها غیبت می کردید؟

درآزمون های سال 12 ام خیر به این علت که هر بودجه بندی علاوه بر دروس 12 ام حجم زیادی از دروس پایه را در بر می گیرد و در صورت عقب ماندن جبران این میزان عقب ماندگی بسیار سخت است بنابراین سعی می کردم در آزمون ها غیبت نکنم .

 

 از کدام خدمات جانبی  کانون استفاده می کردید؟ 

همیشه در ازمون های حضوری 12 ام علاوه بر پشتیبان خود خانم احمدی کلیه امکانات را برای ما توضیح می دادند سعی می کردم در تحلیل آزمون روز جمعه شرکت کنم و از طرفی پلکان یادگیری را تهیه کردم .


اولین و آخرین ترازشما چند بود ؟

در سال ششم با تراز تقریبا 5900 شروع کردم و در سال دوازدهم میانگین ترازم را به 7100 رساندم .

  

در چه درس هایی در سال آخر تغییر رادیکال داشتید روش مطالعه این دروس را توضیح می دهید ؟

من همیشه در درس شیمی مشکل داشتم و این مشکل در آزمون ها به علت تایم کم برای هر تست شیمی بیشتر خود را نشان میداد اما چیزی که به پیشرفت درصد من کمک کرد این بود که با پیوستگی  در آزمون ها موفق شدم زمان خود را تنظیم کنم و غلط های خود را کاهش دهم .

 

یک دستاورد مهم خود از آزمون های قلم چی برای کنکور را ذکر می کنید ؟

 در ابتدا همیشه به دنبال این بودم که مقدار زیادی سوال را پاسخ دهم طبیعتا خیلی غلط می زدم که به علت نمره منفی بعضی از سوال های درست نیز حذف می شد آزمون ها به من آموزش دادند ،تعداد سوالات درست مهم تر از کل سوالات است  .

 

هدف گذاری قبل آزمون برای شما کاربردی داشت ؟

بله ،من قبل از هر آزمون به صورت نسبی می دانستم که باید چه درصدی بزنم تا به رتبه ی دلخواه خود دست پیداکنم ، این عدد را در جدول هدفگذاری دفتر برنامه ریزی ثبت می کردم و طبق آن به سوالات جواب می دادم، این کار باعث می شد استرس زمان نگیرم و تمرکزم روی سوالاتی که بلد بودم بالاتر برود و بی دقتی کاهش پیدا کند .

 

در سال آخر با چه چالش هایی رو به رو بودید ؟

طبیعتا همه در سال آخر خسته می شوند و ممکن است برای درس خواندن بعضی از زمان ها انگیزه نداشته باشند من همواره به نتیجه ای که باید می گرفتم فکر  می کردم و هر بار که بی انگیزه می شدم به این فکر می کردم که رتبه های برتر در حال مطالعه هستند پس ادامه می دادم از طرفی تحلیل کردن سوالات در دفتر خود آموز همیشه حس خوبی به من می داد که در حال پیشرفت هستم .

 

مهم ترین خصوصیت کانون چیست ؟

به نظر من جامعه آماری بالا ،پیگیری اعضا کانون و انطباق سوالات با کنکور ،مهم ترین ویژگی کانون است .

 

 مطابق برنامه راهبردی حرکت می کردید چگونه برای دو هفته برنامه ریزی می کردید؟ 

من در تمامی 7 سال  مطابق با برنامه راهبردی حرکت می کردم به این علت که برنامه راهبردی همیشه حجم مناسبی از مطالب را پوشش می دهدو به علت اینکه در برنامه راهبردی 3 نوع برنامه مستقل پوششی و نیمه پوششی داریم می توان همواره مباحث را مرور کرد من سعی مي کردم در هفته اول مطالعه را به اتمام برسانم و هفته دوم را به تمرین در مورد این دروس بگذرانم. از طرفی اگر   مطابق با برنامه حرکت نمی کردم در واقع آزمون دادن تاثیری نداشت و نمی توانستم خودم را درست بسنجم .

 

 چگونه آزمون خود را تحلیل می کردید ؟

 یکی از مشکلاتی که همیشه پشتیبان من در سال يازدهم به آن اشاره می کردند این بود که تعداد زیادی از تست ها را غلط می زدم در ابتدا سعی می کردم تعداد غلط خود را در دروس کاهش دهم سپس کارنامه اشتباهات را از سایت دانلود می کردم و یک بار اشتباهات خودم را حل می کردم در صورتی که بی دقتی بود برای آزمون بعدی بیشتر دقت می کردم و اگر بلد نبودم دوباره به مطالعه می پرداختم

 

ساعت مطالعه شما در طول امسال چه قدر بود؟

 حدودا هر   روز 10 ساعت مطالعه می کردم و 1 ساعت آزمون می دادم اما در روز های اول امسال ساعت مطالعه من حدودا 6 ساعت در روز های مدرسه بود و در روزهای تعطيل حدود 8 ساعت بود  .

 

از کدام یک از منایع کانون استفاده می کردید؟

 من از کتاب های 3 سطحی برای جمع بندی استفاده می کردم چون سطح سوالات بسیار بالایی داشتند و همیشه   در آزمون هدف گذاری که روز 5 شنبه قبل از آزمون به صورت آنلاین برگزار می شد شرکت می کردم .

از کتاب هاي جمع بندي براي دوران جمع بندي و کتاب هاي پرتکرار براي امتحانات مدرسه استفاده مي کردم. 

اول براي شروع کتاب ابي استفاده مي کردم و وقتي ترازم به 6000 به بالا مي رسيد علاوه بر کتاب آبی از کتاب سه سطحی استفاده می کردم .

 

کتاب های 3 سطحی چه  خصوصیتی داشتند؟ 

من همیشه در مطالعه وسواس داشتم و دوست داشتم که تمامی مطالب را دوباره از اول تا آخربخوانم کتاب های سه سطحی این امکان را به من می داد تا تمامی مباحث را با سوالات بسیار سخت مرور و جمع بندی کنم .

 

 از دفتر خودآموز استفاده می کردی؟

 بله همیشه سوالاتی که غلط بودند را با تحلیل از روی پاسخ نامه درآن می نوشتم و چون ما در هر   آزمون و حتی در کنکور سوالات مشابه داشتیم روز 5 شنبه قبل از آزمون مرور می کردم و اعتماد   به نفس بیشتری می گرفتم  .

 

 از کدام کارنامه ها استفاده می کردی ؟

 من از کارنامه اشتباهات برای تحلیل آزمون استفاده می کردم و از کارنامه 5 نوع درس استفاده می کردم تا بدانم بخش هایی که درس می خوانم را بیشتر به چه دروسی اختصاص دهم از خود کارنامه اصلی نیز در روز خود آزمون استفاده می کردم .

 

تکنیک ها و روش های مدیریت زمان را استفاده می کردید؟ 

  همیشه سعی می کردم تا در زمان کمتر به آزمون ها پاسخ دهم تا بتوانم زمان را در سر جلسه کنکور کنترل کنم .

 

 در آزمون ها به صورت حضوری شرکت می کردید و یا انلاین ؟

 در زمان کرونا که تقریبا بخشی از دهم و  یازدهم ما بود در تمامی آزمون ها به صورت مجازی شرکت می کردم اما در سال دوازدهم که امکان حضوری شرکت کردن در آزمون ها به وجود آمد در تمامی آزمون ها به صورت حضوری شرکت کردم چون شرایط آزمون حضوری با مجازی فرق دارد و به شدت می تواند نتیجه را تغییر دهد .

 

19.درصد های کانون با درصد های کنکور مطابقت داشتند ؟

بله مخصوصا در آزمون های آخر که جامع  بودند درصد های من با تقریب تقریبا همین اعداد بودند و انتشار این درصد ها را داشتم 

 

برای آزمون های تشریحی چگونه مطالعه می کردید ؟

 چون دانش آموزان در سال دوازدهم امتحانات نهایی دارند و خیلی از آنها با شرط معدل انتخاب رشته می کنند امتحانات نهایی و نحوه نوشتن در آنها مهم است چون از روی کلید تصحیح می شوند به خاطر همین سعی  می کردم آزمون های سال پیش را حل کنم .

 

 توصیه ای برای دانش آموزان دارید ؟

توصیه می کنم با انگیزه برنامه درست و هدف درس بخوانند و نا امید نشوند مطمئن باشند نتیجه ای که به دست می آورند ارزشش را دارد.

 

6/8/2023 7:30:11 PM
Menu