نازنین نیکخو؛ از تراز 5801 تا تراز 6307

جامعه اماری بالا و از همه مهمتر سطح استاندارد سوالات و نمونه سوالاتی که در هیچ کتاب تستی نبود.

نازنین نیکخو؛ از تراز 5801 تا تراز 6307

نازنین نیکخو

 شهر: تهران

تحصیلات وشغل مادر:کارشناسی زیست ،کارمند دانشگاه علم و صنعت

تحصیلات و شغل پدر: دیپلم /آزاد

رتبه‌ در منطقه1 :1636 

درصدهای کنکور 1401:  ریاضی49%      -    فیزیک46% -    زیست :60%   -       شیمی :49%

   ادبیات:40%     -     عربی:90%     -   دین و زندگی:70%-    زبان :80%

رشته و دانشگاه قبول شده: دامپزشکی -دانشگاه تهران

سال‌های حضور در کانون:4سال

از تراز 5801 در نیمسال اول به تراز6307 در نیمسال دوم رسیده اند.


 مصاحبه‌گر: آذر قهرمانی

1-به چه دلیلی تصمیم گرفتید، آزمون های کانون شرکت کنید؟

جامعه اماری بالا و از همه مهمتر سطح استاندارد سوالات و نمونه سوالاتی که در هیچ کتاب تستی نبود.


2-چرا رشته ی تجربی و رشته ی دامپزشکی را انتخاب کردید؟

من علاقه ی زیادی به حیوانات دارم و به خاطر آینده شغلی و همچنین دانشگاه تهران، این رشته را انتخاب کردم.

 

3-آیا طبق برنامه راهبردی پیش می رفتید؟

بله طبق برنامه راهبردی مطالعه می کردم. هفته ی اول دوازدهم را می خواندم  و هفته ی دوم مباحث پایه را می خواندم و مجدد مطالب دوازدهم را مرور می کردم.


4-آیا در آزمون ها ی کانون غیبت داشتید؟

خیر غیبت نداشتم، من همیشه به صورت مستمر در آزمون‌ها شرکت می کردم و ازمون ها را جدی می گرفتم و تحت هر شرایطی در ازمون شرکت می کردم،  حتی اگر نتیجه آزمون بد می شد باز هم شرکت می کردم ، تا در جو ازمون قرار داشته باشم و کنترل استرس داشته باشم.           

 

5-چه عواملی باعث شد در نیمسال دوم پیشرفت و افزایش تراز داشته باشید؟

حل دوباره ی ازمون ها را انجام می دادم.نمونه سوالات مهم را می خواندم.در نیمسال اول 2هفته یک بار در ازمون هدف گذاری شرکت کردم، ولی در نیمسال دوم هر هفته در ازمون هدف گذاری و مشابه پارسال شرکت کردم و این باعث شد  در بعضی مباحث در زیست و شیمی تغییر روش مطالعه داشته باشم  (دربعضی مباحث که سخت بود به روش بازیابی درس خواندم)و سطح تست ها را بالاتر بردم .


6- آیا دفتر برنامه ریزی داشتید؟

بله من ساعت مطالعه ام را می نوشتم و برنامه ام را شخصی سازی می کردم و با توجه به مشورت و گفتگو با پشتیبانم سرکار خانم اجتهادی هدف گذاری انجام می دادم و هدف گذاری خود را هم یادداشت می کردم. هدف گذاری باعث می شد در بعضی از درس ها توقعات خودم را پایین بیاورم و این باعث می شد ناامید نشوم . من انتهای هر شب مجموع ساعت مطالعه را با توجه به هدفم چک می کردم و در انتهای دفتر برنامه ریزی جدولی داشت که ساعت مطالعه ی هفته را با هم مقایسه می کردم  و با توجه به ساعت مطالعه و ترازم هدف گذاری انجام می دادم.


7-نحوه ی مطالعه ی شما در درس زیست چگونه بود؟

از شکل های زیست الگوی خاص خودم را می ساختم .مثلا مغز را با توجه به اندازه و موقعیت قرارگیری به اشکال هندسی شبیه سازی می کردم و برای خودم شخصی سازی انجام می دادم.برای متن بیشتر کلیدواژه ها را در ذهنم نگه می داشتم و در هر صفحه کلیدواژه ها را مشخص می کردم و بعد از پایان فصل در رابطه با کلید واژه ها بدون این که متن کتاب درسی را بخوانم برای خودم توضیحات می دادم.


8-نحوه ی مطالعه ی شما در فیزیک چگونه بود؟

من مسائل فیزیک را از راه تجسم حل می کردم ،مثلا مسائلی که مربوط به سرعت بود ، عبور دو قطار از هم را با تجسم متوجه می شدموبعد سوال را حل می کردم.

 

9-ایا برای مطالعه ی شیمی روش خاصی   داشتید؟

یک سری فلش کارت تهیه می کردم که داخلش فرمول باشد، هر شب 10دقیقه این فرمول ها را مرور می کردم.10-برای درس ریاضی در نیمسال دوم چه روشی داشتید ؟

در مسائل مختلف خلاصه نویسی فرمول ها را انجام  می دادم ،برای مثال خلاصه درس تابع  3صفحه بود که آن ها را می خواندم، مسائل مختلف که معلوم و مجهول ها فرق می کرد را می نوشتم و مرور می کردم. بعضی ازمباحث را با توجه به تعداد تست بیشتر در کنکور ، بیشترتست می زدم .


11-منابع مطالعاتی شما چه کتاب هایی بودند؟

من همه ی کتاب های ابی را داشتم و همه سوالات را حل کردم، البته اولویت من با سوالات منتخب سال‌های اخیر کانون بود. 

در نوروز از کتاب نوروز استفاده کردم، کتاب های سه سطحی را هم با توجه به سطح های مختلف حل می کردم . از کتاب زرد هم برای دوران جمع بندی استفاده کردم.


12-دوران نوروز، جمع بندی شما برای مباحث چگونه بود؟

هرروز یک ازمون از کتاب نوروز حل می کردم و علاوه بر ان یک مجموعه ازمون از زرد عمومی حل می کردم  و تحلیل را انجام می دادم و با توجه به تحلیل مبحثی که پشتیبانم مشخص می کردند مطالعه می کردم.

 

13-روش جمع بندی  در اردیبهشت را چگونه انجام دادید؟

دوران جمع بندی بیشتر  ازمون می زدم و منابع ازمونی من شامل ازمون های هدیه و ازمون های هدف گذاری و مشابه پارسال و ازمون هایی که کانون قرار می داد بود، علاوه بر حل ازمون ها ،یک مجموعه ازمون از زرد اختصاصی و  عمومی از خودم می گرفتم و بعد از تحلیل ، آن هایی را که غلط زدم به کتاب درسی و جزوه مراجعه می کردم و مجدد آن قسمت را مطالعه می کردم.14- از کدام یک از کارنامه های جعبه ابزار کانون استفاده می  کردید؟ به چه علت؟

بیشتر از کارنامه کشوری استفاده می کردم، از کارنامه ی اشتباهات برای تحلیل ازمون استفاده می کردم . کارنامه ی پروژه ای که در انتهای نیمسال بود مقایسه می کردم.


15-تحلیل ازمون را چگونه انجام می دادید؟ 

نیمسال اول سوالات درس، غلط و نزده را حل می کردم ولی در نیمسال دوم اشتباهات و نزده ها را کار کردم. من کتاب خود اموز خود را کامل پر می کردم و علاوه بر ان 5 دفتر تحلیل داشتم و قبل از هر ازمون تحلیل خود را  می خواندم ،نکات مهم تست های ازمون قبلی را هم قبل از هر ازمون می خواندم.


16-آیا از تکنیک ضربدر منها و زمان های نقصانی و استراتژی بازگشت استفاده کردید؟

بله من از تکنیک ضربدر منها و زمان های نقصانی و استراتژی باز گشت استفاده کردم،  با این روش در کنکور سوالات ریاضی را 3بار تا انتها خواندم وتست زدم، دور اول ابتدا به سوالات ساده پاسخ دادم و دور دوم کمی دشوار و دور سوم به 3سوال از سوالات سخت پاسخ دادم .


17-از کدام قسمت از سایت کانون بیشتراستفاده کردید؟

مصاحبه ی برتر ها را می خواندم تحلیل ازمون و فیلم های اموزشی را از سایت می دیدم و تحلیل ازمون را با فیلم اموزشی در سایت کانون بررسی می کردم .

 

18-نقش آموزشی خانواده، بالاخص پدر و مادر در این سال ها چگونه بود؟ 

تراز ازمون ها هرجمعه بعد از ازمون برای پدر و مادرمن پیامک می شد، حتی اگرترازم پایین می شد به من استرس نمی دادند و می گفتند ادامه بده ، خواهرم نگار به من روحیه می داد، از پدر و مادر و خواهرهای عزیزم و پشتیبانم خانم اجتهادی کمال تشکر و قدردانی را دارم.

  

19-به نظرتان مهمترین خود ویژگی مثبت شما چه بود که باعث شد به اینجا برسید؟ 

هیچ وقت جا نزدم، من همیشه ازمون ها را شرکت کردم، حتی اگر ترازم پایین می شد تلاشم بیشتر می شد.هفته ی اخر کنکور3ساعت در شبانه روز خوابیدم و مابقی را تست زدم.

 

20-توصیه ای برای دانش آموزان دارید؟

تلاش کنند ناامید نشوند اگر در آزمونی نتیجه ای را که خواستند نگرفتند به درس خواندن  ادامه دهند . 1%هم امکان ندارد تلاش کنی و نتیجه نگیری ، طوری درس بخوانید که بعد از کنکور به خود بگویید تمام تلاشم را انجام دادم.

 

 

6/8/2023 7:56:39 PM
Menu