داوود اکبری: دوازدهمی­‌ها واهمیت بیش از پیشِ سال دوازدهم

مهم‌­ترین نکته تاثیر معدل است. اهمیت ِ توجه بیشتر به درس‌­های دوازدهم، چه اختصاصی و چه عمومی، نیاز به تمرین از نوع شبه نهایی دارند

داوود اکبری: دوازدهمی­‌ها واهمیت بیش از پیشِ سال دوازدهم


کمی به عقب برگردید: دی­‌ماه 1401، امتحانات ترم اول تحت تاثیرِ کنکوری متفاوت، اینک پشت سر گذاشته شده است. حالا تغییرات کنکور 1402 در حال اجراست: کنکوری در وسط سال تحصیلی، تغییرات شکلی  دفترچه­‌ها و نحوه‌­ی برگزاری، تاثیر قطعیِ سوابق تحصیلی و ... در وضعیت جدید، تجربه­‌ی تازه را باید بازنگری و جمع‌بندی کرد. در ترمینولژی کانون واژه "نیم‌­سال دوم" تحت تاثیر این تغییرات معنایی ژرف‌­تر یافته است.

  1. مهم‌­ترین نکته تاثیر معدل است. اهمیت ِ توجه بیشتر به درس‌­های دوازدهم، چه اختصاصی و چه عمومی، نیاز به تمرین از نوع شبه نهایی دارند. لطفا بر یک باور نادرست که باید دروس دوازدهم هرچه زودتر به پایان برسند ، اصرار نورزید! حالا تا اردیبهشت برای امتحانات خرداد ماه نقشه بکشید. بدیهی است بخش مهمی از سوالات کنکور از کتاب­‌های دوازدهم است و مفهومی و عمیق­‌تر کار کردن بر روی آن قطعا به ارتقای مهارت­‌های تستی مباحث آن نیز منجر خواهد شد. حالا به این دو سوال جواب بدهید:
  2. در امتحانات دی­‌ماه چه حد به مباحث نیم‌­سال اول مقید بودید؟
  3. کنکور دی­ ماه تا چه میزان منعکس کننده این توجه شماست؟
  4. و نکته مهم بعدی کنکور تیرماه است. بی­شک مطالعه و آنالیز دقیقِ تجربه و رفتار ما در کنکور دی، منویی متفاوت برای نیم­‌سال دوم در اختیارمان می­‌گذارد چیزی که در سال­‌های گذشته وجود نداشت. در بازه‌ی زمانی پیشِ رو یعنی اسفند و تعطیلات نوروز1402، در مقایسه با گذشته، پایه­‌های دهم و یازدهم هرگز تا به این حد در آزمون‌های کانون مورد توجه قرار نگرفته‌­اند پیام برنامه راهبردی این است:
  5. باید دروس پایه را به خوبی جمع­‌بندی کرد.

چون گذشته، آیین "دوران جمع­‌بندی" 1402 در خرداد و تیر برگزار خواهد شد امیدوارم با کوله‌­ای پر به این دوران وارد شوید.

6/1/2023 5:44:31 AM
Menu