ثبت نام در آزمون‌های هدیه (رایگان) ویژه جمع بندی و امتحانات

دو آزمون ویژه اما رایگان برای موفقیت در امتحانات و جمع بندی نیم سال اول

ثبت نام در آزمون‌های هدیه (رایگان) ویژه جمع بندی و امتحانات


برای آزمون هدیه 12 دی ثبت نام کنید

اگر برای آزمون 5 دی ثبت نام کرده اید ، به ثبت نام مجدد برای 12 دی نیازی نیست . 


دو آزمون ویژه اما رایگان برای موفقیت در امتحانات و جمع بندی نیم سال اول

امسال در شرایط خاص همه گیری کرونا و کاهش آموزش حضوری در مدارس هستیم . برای آمادگی دانش آموزان در امتحانات مدارس طراحی ویژه ای داریم . این طرح برای همه ی دانش آموزان است هم دانش آموزان کانونی و هم دانش آموزان غیرکانونی . دو آزمون ویژه اما رایگان .


برای کدام پایه ها و رشته ها ؟

این دو آزمون هدیه را با هدف آمادگی دانش آموزان برای امتحانات مدارس طراحی کرده ایم . این آزمون های ویژه برای همه ی پایه ها از دبستان تا متوسطه ی اول و دبیرستان و هنرستان برگزار می شود .


چه کسانی می توانند شرکت کنند ؟

برای شرکت در این دو آزمون رایگان همه ی دانش آموزان کانونی و غیرکانونی می توانید به سادگی و از طریق کد یواس اس دی ثبت نام کنید .یک بار ثبت نام برای شرکت در هر دو آزمون کافی است .

برای ثبت نام کد زیر را از طریق موبایل شماره گیری کنیدتاریخ برگزاری آزمون های هدیه

تاریخ برگزاری دو آزمون ویژه برای ارتقاء معدل در امتحانات مدارس روزهای جمعه 5 دی و جمعه 12 دی است .

سوال های آزمون های هدیه جدید و دو سطحی است

سوال های آزمون ها ، طراحی جدید هستند . در هر آزمون برای هر درس 20 سوال خواهیم داشت هر درس شامل دو بسته ی 10 سوالی است . یعنی سوال های هر درس در دوسطح خواهد بود سطح اول در حد امتحانات مدرسه است . سطح دوم کمی دشوارتر است. البته همه ی دانش آموزان به سوال های هر دو سطح پاسخ می دهند .

سوال های سطح دوم هم برای همه است

سوال های سطح دوم برای این طرح می شوند که اگر در امتحان مدرسه سوال های دشوارتری طرح شود دانش آموزان آمادگی داشته باشند .


ششمی ها ، نهمی ها و دوازدهمی ها

دانش آموزان ششمی و نهمی که می خواهند در آزمون های ورودی تیزهوشان شرکت کنند و دانش آموزان دوازدهمی که می خواهند در کنکور شرکت کنند از این دو آزمون ویژه به عنوان یک آزمون جمع بندی استفاده می کنند و با یک تیر دو نشان می زنند هم برای امتحانات آماده می شوند و هم برای آزمون های مهمی که در پیش رو خواهند داشت .


این آزمون ها نمره ی منفی ندارند. هدف : آرامش بیشتر دانش آموزان

سوال های این دو آزمون نمره ی منفی ندارند زیرا در امتحانات مدارس هم نمره ی منفی نداریم . اگر دانش آموزبه چند سوال پاسخ اشتباه بدهد نمره ی منفی نمی گیرد این کار سبب می شود شما با آرامش بیشتری در این دو آزمون شرکت کنند و سپس با رفع اشکال و بررسی پاسخ هایی که اشتباه داده اند خود را برای امتحان اصلی آماده کنند .


یک فرصت مجدد: می توانید دو بار امتحان دهید 

این دو آزمون هدیه برای آمادگی امتحانات طراحی شده اند . شما پس از این که در آزمون های جمعه 5 و 12 دی شرکت کردید می توانید از دوشنبه به همه ی درس ها به صورت جداگانه و تک به تک امتحان بدهید و میزان پیشرفت خود را بسنجید و برای امتحانی که در آن هفته در پیش رو دارید آماده تر شوید . بنابراین هر درس را می توانید دو بار امتحان بدهید یک بار به صورت جامع و همراه تمام درس های دیگر و بار دوم به صورت جداگانه و درس به درس از روز دوشنبه . هر بار که امتحان می دهید کارنامه ی جدید دریافت می کنید .


ایده های سوال ها از کجاست ؟

ایده های سوال ها از کتاب "سوال های پرتکرار امتحانی " انتخاب می شوند . برای دوازدهمی ها از کتاب "500 سوال تشریحی " انتخاب می شوند .این ها سوال هایی هستند که هم در امتحانات مدارس مطرح می شوند و هم این که با سوال های کتاب های آبی و سه سطحی هم مشترک هستند .سوال ها تستی هستند اما محتوای تشریحی ومفهومی دارند .


پاسخنامه را حتما مطالعه کنید .چرا ؟

حتی اگر به سوالی درست پاسخ داده اید باز هم ضروری است که پاسخنامه را مطالعه کنید . یک قسمت جذاب و مهم در پاسخنامه این است که برای هر سوال علت انتخاب آن سوال درج شده است تا دانش آموزان علت و اهمیت هر سوال را بدانند . علاوه بر این پاسخنامه جنبه ی آموزشی هم دارد وبرای هر سوال پاسخنامه ی کاملی نوشته شده و گزینه های اشتباه نیز توضیح داده شده اند . وقتی علت انتخاب هر سوال را مطالعه کنید بهتر می توانید برنامه ی مطالعاتی خود را تنظیم کنید و با ذهن باز و دید جامع تر به مطالعه بپردازید .


تعداد سوال ها

تعداد سوال های هردرس مجموعا 40 سوال است .شما در این دو آزمون ویژه و هدیه برای هر درس چهل سوال خواهید داشت . بیست سوال در آزمون اول و بیست سوال هم در آزمون دوم ارائه می شوند . با این سوال مطالب اصلی نیم سال اول پوشش داده می شوند . از لحاط سطح دشواری هم تنوع سوال ها سبب می شوند شما با همه ی سطح های دشواری مواجه شوید و جمع بندی خوبی از نیم سال اول داشته باشید .


نمونه ی سوال های آزمون های هدیه در سایت کانون

شما می توانید هم اکنون با کیفیت سوال ها و ویژگی این آزمون ها آشنا شوید . در سایت کانون از هر درس دو سوال سطح 1و دو سوال سطح 2 را برای همه ی پایه ها بارگذاری کرده ایم . لطفا این سوال ها و علت انتخاب سوال ها و پاسخ تشریحی سوال ها را ببینید و بررسی کنید .نمونه سوال آزمون های هدیه 5 و 12 دی 99 : کلیک کنید

 


بهتر است برای شروع مطالعه با یک آزمون آغاز کنید

وقتی امتحان می دهید متوجه می شوید کدام قسمت ها را خوب و کامل یاد گرفته اید و کدام قسمت ها را ناقص یادگرفته اید . نشانه های یادگیری ناقص چیست ؟ وقتی روی جواب هایتان شک می کنید یا وقتی موضوعی را فراموش کرده اید متوجه می شوید که یادگیری تان در آن موضوع ناقص است . بهتر است مطالعه برای امتحانات را با یک امتحان شروع کنید و سپس برای مطالعه تان برنامه ریزی کنید . هر امتحان سبب می شود شما متوجه شوید روی کدام قسمت ها باید بیشتر تمرکز کنید .

قدر اشتباهات خود را بدانید 

از اشتباهات خود عصبانی و آشفته نشوید . اشتباهات شما راهنمای برنامه ریزی شما هستند .بهتر است اشتباهات و یادگیری های ناقص خود را زودتر و در ابتدای مطالعه بشناسید تا فرصت جبران داشته باشید .کارنامه ی اشتباهات یکی از پرطرفدارترین کارنامه های آزمون های کانون است . شما هم از کارنامه ی اشتباهات استفاده کنید .


برای ثبت نام کد زیر را از طریق موبایل شماره گیری کنیدبرنامه های دیگر کانون برای ایام امتحانات

برای دانش آموزان بورسیه : اهدای سه جلد کتاب به دانش آموزان ویژه ی امتحانات مدارس و جمع بندی نیم سال اول : " سوال های پرتکرار امتحانی " برای دبستان و متوسطه و سه جلد برای دوازدهمی ها : از میان کتاب های 500 سوال تشریحی یا کتاب های جمع بندی

برای دانش آموزانی که در آزمون های نیم سال اول همیشه حاضر بوده اند و غیبت نداشته اند : سه جلد کتاب به صورت نیم بها


دوازدهمی ها و کنکوری ها یک آزمون هدیه ی بیشتر دارند

دانش آموزان دوازدهمی علاوه بر این دو آزمون یک آزمون هدیه ( رایگان ) دیگر در تاریخ 3 بهمن ماه دارند که هدف آن جمع بندی درس های پایه برای کنکوری هاست .سوال های این آزمون هم طراحی جدید است و منبع ایده های سوال های این آزمون کتاب جمع بندی پایه است .برای شرکت در این آزمون یک بار ثبت نام برای آزمون های هدیه کافی است و دانش آموزان کانونی و غیرکانونی می توانند به صورت رایگان در این آزمون هم شرکت کنند .


امکان ها ی دیگر

علاوه بر این امکان های دیگری برای دانش آموزان در ایام امتحانات در نظر گرفته شده است که به تدریج از طریق سایت کانون و اپ کانونی ها و صفحه ی اینستای کانون اعلام می شود .
نگاهی به برنامه ی راهبردی ، آن چه اجرا کردید و آن چه در پیش روی شماست :

دانش آموزان کانونی در پایه های دبستانی و متوسطه ی اول و متوسطه ی دوم در آزمون 28 آذر ، یک آزمون جمع بندی دارید که قسمت های آخر ترم اول را امتحان می دهید( حدود سه هشتم ) . پس از آن در جمعه 5دی و جمعه 12 دی می توانید در آزمون های هدیه که برای آمادگی امتحانات است شرکت کنید . در آزمون 26 دی نیمه ی دوم ترم اول را در یک آزمون جامع امتحان خواهید داد ( چهارهشتم ) و در روز 10 بهمن تمام نیم سال اول را امتحان می دهید . برنامه ی راهبردی کانون به گونه ای تنظیم شده که شما را در تمام هفته ها برای موفقیت و پیشرفت در امتحانات مدارس آماده می کند .

برنامه ی دوازدهمی ها و کنکوری ها

دانش آموزان دوازدهمی و کنکوری امروز ( جمعه 14 آذر)یک آزمون جامع از همه ی درس هایی که از ابتدا تاکنون خوانده اید به صورت پوششی داشته اید ( تقریبا شش هشتم ترم اول ) . در آزمون 28 آذر پیشروی تدریجی نیم سال اول را در آزمون خواهید داشت و سپس در آزمون های هدیه در روزهای جمعه 5 دی و 12 دی می توانید تمام درس ها ی نیم سال اول را دوبار امتحان بدهید و هم برای امتحانات آماده شوید و هم این که جمع بندی نیم سال اول را داشته باشید .در روز جمعه 26 دی جمع بندی کامل نیم سال اول را در آزمون اصلی کانون خواهید داشت . روزجمعه 3 بهمن ، می توانید درآزمون هدیه برای جمع بندی پایه شرکت کنید و در روز 10 بهمن آزمون اصلی جمع بندی پایه را برگزار خواهید کرد .


کاظم قلم چی 

آذر 99

فایل های ضمیمه

فایل صوتی آزمون هدیه ویژه موفقیت در امتحانات و جمع بندی نیم سال اول (24 دقیقه)