مصاحبه با آریافلاحی که از سوم دبستان کانونی بوده است

مصاحبه با آریافلاحی دانش آموز برتری که از سوم دبستان کانونی بوده است.

مصاحبه با آریافلاحی که از سوم دبستان کانونی بوده است

آریا فلاحی

از شهر کرمانشاه

میانگین تراز: 7089

سال‌های حضور در کانون: از سوم دبستان تاکنون

شمارنده: 934743028

شغل پدر: مهندس عمران

شغل مادر:خانه‌دار


آشنایی شما با کانون چگونه بود؟

زمانی که سوم دبستان بودم مدرسه‌ی ما آزمون‌های کانون را برگزار می‌کرد و من که چند آزمون را شرکت کرده بودم متوجه شدم که شرکت در آزمون‌ها چقدر خوب است و خودم در سال‌های بعد در آزمون‌ها ثبت‌نام کردم.

پدر و مادر چگونه در درس‌ها به شما کمک می‌‌کنند؟

پدر و مادرم هر دو در رفع اشکال و بررسی کارنامه‌های من نقش دارند اما مادرم زمان بیشتری برای انجام این کار دارد، گاهی اوقات برای من برنامه‌ریزی خاصی در نظر می‌گیرند و هر بار آزمون‌ها را با من بررسی می‌کنند و هر زمان در درس‌ها مشکل داشتم به من توضیح می‌دادند که مشکلم برطرف شد.

برنامه‌ریزی شما به چه صورت است؟

بیشتر برنامه‌ریزی من بر اساس برنامه‌ی راهبردی است که کانون به من داده بود. چون از قبل درس‌ها را خوب می‌خواندم، در یک روز تمام درس‌ها را تند می‌خواندم و دوره می‌کردم، من درس‌ها را سخت و فشرده می‌خواندم و فردای آن روز تست می‌زدم تا کاملاً برایم جا بیفتد. چند روز مانده به آزمون‌ها، درس‌ها را یک بار مرور می‌کردم تا برای آزمون آماده شوم و بعد آزمون غیرحضوری را حل می‌کردم.

چطوری می‌توانستی درس‌ها را یک روز فشرده بخوانی؟

من در تابستان، نگاه به آینده را در آزمون‌ها پاسخ می‌دادم و درتابستان درس‌ها را خوب خوانده بودم، در دوران مدرسه هم هر روزه درس‌های روز بعد را پیش‌خوانی می‌کردم که وقتی معلم درس داد اکثر مطالب را بلد باشم و فقط اشکالاتم را رفع کنم. همین باعث می‌شد که برای آزمون‌ها فقط درس‌ها را دوره کنم و تست بزنم.

از دفتر برنامه‌ریزی هم استفاده می‌کنی؟

بله- چون کمک می‌کند بعد از آزمون ترازها و درصدهایم را با کارهایی که انجام داده‌ام و ساعت مطالعه‌ام مقایسه کنم. همینطور در بهتر شدن ترازهایم، ساعت مطالعه‌ام را برای هر درس بیشتر کنم.

از کتاب خودآموزی چگونه استفاده می‌کردی؟

سؤالاتی که در آزمون‌ها بلد نبودم یا غلط زده بودم را در دفترچه‌ می‌نوشتم و متوجه می‌شدم که ضعف من کجاست و آن‌ها را برطرف می‌کردم. در امتحانات مدرسه هم خیلی کمکم می‌کرد چون بعضی سؤالات که در کتاب خودآموز نوشته بودم را خوب حل می‌کردم و متوجه می‌شدم آن مبحث برای من جا افتاده است.

در امتحانات مدرسه چگونه برنامه‌ریزی می‌کردی؟

مدرسه‌ی ما در طول هفته خیلی امتحان می‌گرفت و من همیشه باید هم خودم را برای امتحانات و کارهای مدرسه آماده می‌کردم و هم روی آزمون تمرکز می‌کردم و تست می‌زدم. برنامه‌ی من به این صورت بود که در طول هفته برای مدرسه زیاد می‌خواندم و روزهای آخر هفته برای آزمون آماده می‌شدم. در امتحانات ترم هم بیشتر تست کار می‌کردم و مادرم هم از من درس می‌پرسید.

کدام کتاب‌ها را به دوستانت توصیه می‌کنی؟

اشتباهات متداول، سه‌سطحی و پرتکرار

وقتی در آزمون‌ شرکت می‌کنی چگونه سعی می‌کنی پیشرفت کنی؟

وقتی که می‌دیدم دوستانم از من جلو افتاده‌اند و تراز بهتری کسب کرده‌اند، سعی می‌کنم خودم را به جایگاه بالاتری ببرم. اگر آن‌ها هر بار پیشرفت کنند و قوی‌تر شوند برای من تبدیل به یک رقیب سرسخت می‌شوند به همین دلیل تصمیم گرفتم زودتر جایگاه خودم را مشخص کنم و در حد توانم تلاش کنم.

دلیل استمرار حضور شما در آزمون‌های کانون چه بود؟

چون انسان رقابت‌طلبی هستم این جو رقابتی را دوست داشتم و می‌خواهم در این جامعه بزرگ آماری شرکت کنم.

مهم‌ترین هدف شما از آزمون دادن چیست؟

دارم از الان خودم را برای موفقیت در کنکور و قبولی در یک دانشگاه خوب آماده می‌کنم.

کانون چقدر در رسیدن به هدفت به تو کمک خواهد کرد؟

من هر آزمون نکات و مطالب جدیدی را یاد می‌گیرم که ذهن من را بازتر می‌کند. برنامه‌ی راهبردی کانون در درس خواندن و افزایش ساعت مطالعه به من کمک می‌کند و پشتیبان‌ها و مشاوره‌های خوب به من مدیریت زمان را یاد می‌دهد.

توصیه به دبستانی‌ها:

توصیه من این است که سعی کنند هر چه جلوتر می‌روند تلاش‌ها و اهدافشان بزرگ‌تر می‌شود برای رسیدن به آن تلاش کنند چون آرزوی بدون تلاش بی‌نتیجه است.


6/1/2023 2:23:00 AM
Menu