بورسیه‌های تک رقمی و نابینایان رتبه برتر کنکور 96 تجلیل شدند

جشن تجلیل از رتبه‌های تک رقمی بورسیه و نابینایان رتبه برتر بنیاد قلم چی در کنکور سراسری 96 در برج میلاد تهران برگزار شد.

بورسیه‌های تک رقمی و نابینایان رتبه برتر کنکور 96 تجلیل شدند

جشن تجلیل از رتبه‌های تک رقمی بورسیه و نابینایان رتبه برتر بنیاد قلم چی در کنکور سراسری 96 در برج میلاد تهران برگزار شد.به گزارش روابط عمومی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، در این مراسم که با حضور نخبگان، بورسیه ها و خانواده های آن ها، خیرین مدرسه ساز، نمایندگانی از موسسات خیریه، بهزیستی، کمیته امداد و استادان دانشگاه ها، نمایندگان بنیاد در شهرهای ایران و متولی بنیاد قلم چی برگزار شد، از بورسیه های تک رقمی و رتبه های برتر نابینا و استثنایی کنکور سراسری 96، قدردانی شد.

بنایراین گزارش: 31 دانش آموز بورسیه تک رقمی و 17 دانش آموز نابینا و کم بینا و دارای معلولیت‌های جسمی حرکتی رتبه زیر 1000 کنکور سراسری در این مراسم تجلیل شدند.

از میان بورسیه های تک رقمی، 10 دانش آموز در رشته ریاضی، 8 دانش آموز در رشته تجربی، 9 دانش آموز در رشته انسانی، 2 دانش آموز در رشته هنر و 2 دانش آموز در رشته زبان بودند.

بر اساس این گزارش: چهار نفر از این دانش آموزان روستایی بودند که به ترتیب از روستاهای زوارده در استان مازندران، ترکمبور در استان آذربایجان شرقی، جعفر آباد در استان آذربایجان غربی و کریم آباد در استان کرمان در کنکور سراسری 96 حائز رتبه تک رقمی شده اند.

به گفته امید جعفری مدیر اجرایی این مراسم، حضور نابینایان نقش انگیزشی بسیار بالایی برای حاضران به خصوص دانش آموزان در پی داشت.

مهم ترین مسأله محوری این جشن جمع بندی کار یک ساله آموزشی بنیاد قلم چی با نمایش دستاورد پیوستگی دانش آموزان در کسب موفقیت های آنان بود.

بخش ویژه این مراسم به رتبه های برتر روستایی اختصاص یافت و با نمایش فیلم هایی تاثیر گذار، از رتبه های برتر روستایی مانند حسین بصیری تجلیل شد.

جعفری گفت: موضوع روستاییان سابقه طولانی در بنیاد دارد اما توجه و تمرکز طی سال های اخیر به خصوص سال جاری بر دانش آموزان روستایی و پیگیری گسترش عدالت آموزشی در سطح کشور بسیار بیشتر شده است.

لازم به ذکر است، جشن تجلیل از نخبگان و رتبه های تک رقمی کنکور سراسری 96 به همت بنیاد قلم چی، روز پنجشنبه دوم شهریور 96، در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.


منبع :

5/29/2023 8:55:26 AM
Menu