آن ها که معدل پایینی داشتند اما رتبه یک رقمی شدند

پای صحبت این دانش آموزان که می نشینی سرشار از انرژی می شوی. وقتی می شنوی که آن ها مانند خیلی از رتبه های برتر خیلی هم درس خوان نبودند اما یک اتفاق مسیرشان را عوض کرد. جایی که تصمیم گرفتند درس ب...

آن ها که معدل پایینی داشتند اما رتبه یک رقمی شدند

پای صحبت این  دانش آموزان که می نشینی سرشار از انرژی می شوی. وقتی می شنوی که آن ها مانند خیلی از رتبه های برتر خیلی هم درس خوان نبودند اما یک اتفاق مسیرشان را عوض کرد. جایی که تصمیم گرفتند درس بخوانند و این عزم و اراده ی آن ها نتیجه داد و توانستند رتبه ی یک رقمی کنکور هنرستان را به دست بیاورند. موفقیت برای کسانی است که سخت تلاش می کنند. این صحبت ها واقعا خواندنی و آموزنده است.

مهدی دیلمی، رتبه ی 10 صنایع فلزی از آمل:

من سال اول دبیرستان 10 تجدید آوردم. دوباره سال اول دبیرستان را خواندم. به رشته ی تجربی رفتم. در سال دوم هم 5 تجدید آوردم و در سال سوم هم همین گونه بود و ترک تحصیل کردم و به سربازی رفتم. در سربازی بود که متوجه ارزش درس خواندن و اهمیت آن شدم و بعد از سربازی تصمیم گرفتم که دوباره درس بخوانم.

وقتی از سربازی برگشتم پدر و مادرم تشویقم کردند که درس بخوانم. تصمیم گرفتم که به هنرستان بروم و درس بخوانم. هم کار می کردم و هم شبانه درس می خواندم. بعد هم در آزمون های کانون ثبت نام کردم و شروع به درس خواندن کردم. پشتیبانم آقای بهادر حاجی پور خیلی به من کمک کرد و انگیزه من را تقویت کرد.

من توانستم با حمایت خانواده و پشتیبانم رتبه ی یک رقمی را به دست بیاورم.

خیلی ها به من گفتند که نمی توانی اما این اتفاق افتاد و من رتبه ی یک رقمی شدم و الان خودم هم باورم نمی شود.

قابل ذکر است مهدی دیلمی در 12 آزمون برنامه ای کانون شرکت کرد. 

مهدی دیلمی، رتبه ی 10 صنایع فلزی از آمل

 

 زینب فاخری، رتبه ی 7 طراحی و دوخت از فریمان:

من همیشه در دوران تحصیل جزو دانش آموزان ضعیف بودم اما درس ریاضی را خوب متوجه می شدم به همین دلیل به رشته ی ریاضی رفتم اما به دلیل ازدواج نتوانستم ادامه تحصیل بدهم.

با توجه به این که کار مادرم طراحی و دوخت بود به او کمک می کردم و کار می کردم. بعد از چند سال به همراه همسرم در سمیناری شرکت کردم و به این نتیجه رسیدم که می توانم ادامه تحصیل بدهم و موفق شوم.

رشته ی طراحی و دوخت را انتخاب کردم و توانستم با تلاش و ایمانی که به خودم داشتم موفق شوم و به بهترینِ خودم برسم.

قابل ذکر است زینب فاخری در 13 آزمون برنامه ای کانون شرکت کرد.

  

 زینب فاخری، رتبه ی 7 طراحی و دوخت از فریمان

 

 غلامرضا مصلحی، رتبه ی 2 مکانیک خودرو از کاشمر (استان خراسان رضوی):

من دانش آموزی بودم که تا سوم راهنمایی معدل زیر 80/19 نداشتم. بعد هم مدرسه ی نمونه  دولتی قبول شدم. اول که وارد محیط جدید شدم، رفتارهایم تغییر کرد و افت تحصیلی داشتم. دوم دبیرستان را ریاضی خواندم و ان قدر افت کردم که معدلم به 11 رسید. دیگر حتی رویم نمی شد که کارنامه ام را  به کسی نشان بدهم. تا این که اتفاقی افتاد که باعث شد من تغییر کنم و آن فوت مادر بزرگم بود.

من تا راهنمایی با مادر بزرگم  زندگی می کردم و ایشان همیشه من را به درس خواندن تشویق می کرد. بعد از این که در دبیرستان در مدرسه ی نمونه قبول شدم به خوابگاه رفتم و در مادربزرگم دور شدم. هر وقت او را می دیدم او به من توصیه می کرد که خوب درس بخوانم. فوت مادر بزرگم باعث شد که من برای شادی روح مادر بزرگم شروع به درس خواندن بکنم. سال دوم ریاضی تغییر رشته دادم و به هنرستان رفتم و در همان سال معدلم 17 شد. از سال سوم با کانون آشنا شدم و بورسیه شدم. شرکت در آزمون ها باعث شد خودم را باور کنم و بتوانم به موفقیت دست پیدا کنم.

قابل ذکر است غلامرضا مصحلی در 18 آزمون برنامه ای کانون شرکت کرد.

 

غلامرضا مصلحی، رتبه ی 2 مکانیک خودرو از کاشمر  

 

 

رضا اوسطی باوند، رتبه ی 8 مکانیک خودرو از کبودرآهنگ (استان  همدان):

 من در سال اول دبیرستان معدلم 14 بودم. مشاور مدرسه به من گفت که بهترین کار برای من رفتن به فنی و حرفه ای است. من هم به رشته ی مکانیک خودرو رفتم.

در سال دوم سعی کردم بیش تر درس بخوانم و معدلم به 17 رسید.

در سال سوم یکی از معلمانمان به نام آقای  موسوی کانون را به من معرفی کردند که در آزمون های آن شرکت کنم. در کانون توانستم بورسیه شوم و در تمام سال طبق برنامه های کانون پیش رفتم و توانستم رتبه ی یک رقمی به دست بیاورم. چیزی که باعث موفقیت من شد سخت کوشی بود.

قابل ذکر است رضا اوسطی باوند در 15 آزمون برنامه ای کانون شرکت کرد.

 

رضا اوسطی باوند، رتبه ی 8 مکانیک خودرو از کبودرآهنگ 

3/26/2023 12:47:59 AM