مجموعه کتاب‌های برگزیده_به مدرسه برنگرد

گاهی ممکن است که تلاش زیادی برای کاری انجام دهیم ولی نتیجه درخشانی کسب نمی‌کنیم. معضل اصلی ما، در عدم توانمندی یا بی­‌استعدادبودن­مان نیست. بلکه مشکل اینجاست که راز و رمز­های یادگیری را بلد نیستیم.

مجموعه کتاب‌های برگزیده_به مدرسه برنگرد

سلام...


گاهی ممکن است که تلاش زیادی برای کاری انجام دهیم ولی نتیجه درخشانی کسب نمی کنیم.

معضل اصلی ما، در عدم توانمندی یا بی­‌استعدادبودن­مان نیست. بلکه مشکل اینجاست که راز و رمز­های یادگیری را بلد نیستیم

ما قصد داریم روزانه خلاصه ای از کتاب های برگزیده دنیا در مورد یادگیری را در اختیار شما قرار دهیم.


معرفی کتاب «به مدرسه برنگرد»


امروزه در اغلب کشورهای دنیا، مردم هزینه‌­های نسبتاً سنگینی را متقبل می­‌شوند تا خودشان یا فرزندان­شان بتوانند تحصیلات دانشگاهی را سپری کنند. امید اغلب این افراد که خود را درگیر بدهی‌­ها و هزینه­‌های کمرشکن می­‌کنند، آن است که تحصیلات دانشگاهی بتواند موقعیت شغلی خوبی را برای­شان فراهم کند. در واقع آنها هزینه­‌کردن برای تحصیلات دانشگاهی را نوعی سرمایه­‌گذاری قلمداد می­‌کنند که قرار است با یافتن یک شغل مناسب و کسب درآمدی خوب از آن، به سوددهی برسد. اما واقعیت این است که بسیاری از فارغ‌­التحصیلان دانشگاهی، هرگز شغل مناسبی که حاصل مدرک آکادمیک­‌شان باشد، پیدا نمی­‌کنند و نهایتاً در کارهایی مشغول به کار می‌­شوند که خیلی درآمد مناسبی نداشته و اصولاً نیازی هم به آن مدرک دانشگاهی و تخصص‌­های فراگرفته‌­شده در دانشگاه ندارند.

به همین دلیل، تجربیات ناکام خیل عظیمی از فارغ‌­التحصیلان دانشگاهی، این روزها به خوبی به مردم نشان داده که مدارک دانشگاهی، آنچنان که تصور می‌­کردیم، با ارزش یا حداقل سرنوشت­‌ساز نیستند.


دنیای جدید بسیار از باورهای عمیق اما ناکارامد گذشته را کنار زده و این نویدبخش روزهایی درخشان برای بسیاری از کسانی است که برچسب نبوغ تحصیلی بر پیشانی‌شان نچسبیده و تاکنون به آنها اینگونه تلقین شده که قادر به کسب موفقیت­‌های بزرگ یا رسیدن به مرحله‌­ی استادی در حرفه‌­های مختلف نیستند.


در سال­های گذشته، ما شاهد ظهور چهره­‌های بسیار برجسته­‌ای در حوزه‌­های مختلف بودیم که علیرغم نداشتن مدارک دانشگاهی معتبر، از طریق یادگیری مستقل، به دانش، تخصص و مهارت­‌هایی درخشان دست یافتند و توانستند دستاوردهای بزرگی را به جامعه­‌ی بشری هدیه کنند.


کتاب ارزشمند «به مدرسه برنگرد»، یکی از مراجع و منابع بسیار خوب برای آشناشدن با تکنیک «یادگیری مستقل» است. تکنیکی که نیاز به هزینه­‌های مالی زیادی ندارد اما به شما کمک می­کند، از طریق شبکه‌­سازی، روابط انسانی بسیار سودمندی را با هدف کسب آگاهی و مهارت، برای خود بسازید و با سرعت و کیفیتی بسیار ارزنده، در مسیر کسب تسلط و رسیدن به مقام استادی در حوزه‌­ی مورد علاقه‌ی خود گام بردارید.  

 

3/21/2023 12:12:50 PM