مجموعه کتاب‌های برگزیده_مثل یک حرفه ای یاد بگیر

گاهی ممکن است که تلاش زیادی برای کاری انجام دهیم ولی نتیجه درخشانی کسب نمی‌کنیم. معضل اصلی ما، در عدم توانمندی یا بی­‌استعدادبودن­مان نیست. بلکه مشکل اینجاست که راز و رمز­های یادگیری را بلد نیستیم.

مجموعه کتاب‌های برگزیده_مثل یک حرفه ای یاد بگیر

سلام...


گاهی ممکن است که تلاش زیادی برای کاری انجام دهیم ولی نتیجه درخشانی کسب نمی کنیم.

معضل اصلی ما، در عدم توانمندی یا بی­‌استعدادبودن­مان نیست. بلکه مشکل اینجاست که راز و رمز­های یادگیری را بلد نیستیم. 

ما قصد داریم روزانه خلاصه ای از کتاب های برگزیده دنیا در مورد یادگیری را در اختیار شما قرار دهیم.کتاب اول : مثل یک حرفه‌­ای یاد بگیر


باربارا اوکلی، یکی از نویسندگان کتاب، در حال تحصیل در رشته‌­­ی مهندسی برق بود که در معرض یک آزمون مهم قرار گرفت. از همان ابتدا برایش مشخص بود که این آزمون، خیلی ساده و راحت نخواهد بود. اما باربارا مصمم شد که همه­‌چیز را درباره‌­ی موضوع آن آزمون، یعنی مدارهای الکتریکی یاد بگیرد. او به سوالات زیادی، در این زمینه پاسخ داد و حتی تلاش کرد که مفاهیم سخت و دشوار موضوع مورد نظر را برای دیگر هم­کلاسی‌­هایش توضیح دهد. 

اما با وجود همه این تلاش­ها، او نتوانست عملکرد خوبی در آزمون داشته باشد. در حالی که دیگر دوستانش، عملکرد به نسبت خوبی داشتند.


بسیاری از ما تلاش زیادی را برای کسب نتایج خوب در آزمون­‌ها از خود بروز می­دهیم، مدت­ها درس می­‌خوانیم و با دقت و تمرکز بالایی سر کلاس حاضر می­‌شویم. اما نه تنها نمرات خیلی درخشانی کسب نمی­‌کنیم، بلکه متوجه می­‌شویم که علیرغم تمام زحماتی که متقبل شده­‌ایم، مفاهیم درسی را نیز به خوبی فرا نگرفته‌­ایم. بدین شکل سال به سال، بر حجم مشکلات­مان اضافه می­‌شود و کم­کم از تحصیل و یادگیری دلسرد می‌­شویم.

اما معضل اصلی، در عدم توانمندی یا بی­استعدادبودن­مان نیست. بلکه مشکل اینجاست که راز و رمز­های یادگیری را بلد نیستیم.


خبر خوب این است که کتاب­های ارزشمندی مثل کتاب «مثل یک حرفه­ای بگیر» می­توانند شما را با تکنیک‌­ها و اصول یادگیری موثر و سریع آشنا کنند. این کتاب به شما کمک می‌­کند، تمرکز حداکثری خود را هنگام مطالعه حفظ کنید و بتوانید از طریق به­‌کارگیری یادگیری روندی، عمق آموخته‌­های خود را بیشتر کرده و آنها را به دانشی ناخودآگاه و کارآمد تبدیل کنید. این کتاب شما را با رموز حل مشکلات و مسایل سخت و همچنین کسب بهترین نمرات در آزمون‌­های دشوار آشنا می‌­سازد.

3/21/2023 12:10:50 PM