مجموعه کتاب‌های برگزیده_موهبت شکست

اولیای گرامی قطعا موثر‌ترین کار برای تربیت فرزندانتان، کتاب خوانی است. ما قصد داریم روزانه خلاصه ای از کتاب‌های برگزیده دنیا در مورد فرزند پروری را در اختیار شما قرار دهیم.

مجموعه کتاب‌های برگزیده_موهبت شکست

سلام...


اولیای گرامی قطعا موثر ترین کار برای تربیت فرزندانتان، کتاب خوانی است.

ما قصد داریم روزانه خلاصه ای از کتاب های برگزیده دنیا در مورد فرزند پروری را در اختیار شما قرار دهیم.


کتاب پنجم: موهبت شکست


اینکه در اولین تجربه‌­ی انجام هر کاری، شکست بخوریم، طبیعی و حتی گاهی اجتناب‌ناپذیر است. پس، در چنین شکست­‌خوردنی، هیچ ایرادی وجود ندارد. چرا که شکست، تجربه‌­ی مهمی را شکل می­‌دهد که هر یک از ما برای رشد و پیشرفت به آن نیاز داریم. اما متاسفانه، علی‌رغم نکته‌­ی مهم فوق، بسیاری از والدین فرزندان خود را از موهبت شکست­‌خوردن محروم می­‌کنند.


اگر شما نیز جزو چنین والدینی هستید، باید بدانید که پیامدهای این کار، بسیار فاجعه‌آمیزتر از چیزی است که تصور می­‌کنید. وقتی به فرزندان­مان اجازه نمی­‌دهیم که شکست را تجربه و پیامدهای آن را حل و فصل کنند، در واقع آنان را به صورت جدی از کسب مهارت­‌های مهمی که در زندگی به شدت به آنها نیاز خواهند داشت، محروم می­‌کنیم.


بر خلاف آنچه اغلب والدین تصور می­‌کنند، عمده­‌ی ذهنیت‌­های کارآمد و قابل اتکای فرزندان، نه از مسیر مواجهه با تربیت یا نصیحت والدین یا حتی آموزش­‌های رسمی در مدارس، بلکه از طریق تجربه‌­اندوزی عملی و دست و پنجه نرم‌­کردن با چالش‌­های مختلف زندگی حتی در قالب بازی با هم­سن‌­و­سالان شکل می­‌گیرد. پر واضح است که تجربه­‌اندوزی و آزمون خطا، به صورت اجتناب‌­ناپذیری با خطا و شکست نیز مواجه می­‌شود. اینجاست که بسیاری از والدین به دلایل مختلف از جمله دلسوزی افراطی یا نگرانی شدید، فرزندان خود را به صورت جدی از فرصت تجربه‌­اندوزی و مواجهه موثر و صحیح با شکست­ باز می­‌دارند و بدین واسطه مانع شناخت و درک صحیح آنان از خود و پدیده‌­های پیرامونی می­‌شوند.


بنابراین اگر شما واقعاً دلسوز فرزند خود هستید و می‌­خواهید شرایط و بستر مناسبی را برای رشد و شکوفایی استعدادها و قابلیت­‌های او فراهم کنید، باید فرصت تجربه‌­اندوزی را برای فرزند خود مهیا کنید و خوشبختانه کتاب ارزشمند «مزیت شکست» شما را با اصول و راهکارهای این رویکرد صحیح آشنا می­کند.


این کتاب ضمن بررسی الگوهای سنتی و غلط تربیت، شما را با سبک فرزندپروری صحیح متکی به آگاهی‌بخشی و حمایت آشنا کرده، اهمیت شکست‌خوردن کودک در کسب شناخت صحیح از خود و جهان پیرامونی را برای شما تشریح می‌کند و به شما می‌آموزد که چگونه به ایجاد انگیزه‌ی درونی در ذهن کودک برای یادگیری بهتر کمک کنید‌. 

 

3/21/2023 11:32:34 AM